"Reportieri bez robežām" un "Google" izvēlēsies gada interneta aktīvistu, Mixnews.lv

"Reportieri bez robežām" un "Google" izvēlēsies gada interneta aktīvistu

фото

Tehnika | 2013. gada 28. februārī plkst. 14:20

Starptautiskā organizācija "Reportieri bez robežām"un interneta gigants "Google" apbalvos interneta aktīvistu, kuram pērn bijis vislielākais ieguldījums vārda brīvības aizstāvībā.

Šogad pirmo reizi uzvarētājs tiks noteikts tiešsaistes balsojumā, informē "Reportieri bez robežām".

Konkursā piedalās deviņi žurnālisti un blogeri no Bulgārijas, Ēģiptes, Mali, Hondurasas, Senegālas, Krievijas, Kazahstānas un Vjetnamas. Ar pilnu nominantu sarakstu var iepazīties šeit

Interesanti, ka Krieviju pārstāv ekologs Surens Gazarjans, kas vairākkārt pievērsa sabiedrības uzmanību, viņaprāt, nelikumīgajai celtniecībai Krasnodaras apgabalā. Portāls Mixnews.lv jau rakstīja, ka 2012.gadā pret viņu tika uzsākts kriminālprocess par draudiem "Putina pils" apsargam, tādēļ Gazarjans pameta Krieviju un lūdza politisko patvērumu Igaunijā.

Tiešsaistes balsojums speciālā YouTube lapā sāksies šodien un būs atvērts līdz 5.martam. Uzvarētāji tiks paziņoti 7.martā. Savukārt apbalvošanas cermonija notiks "Google" Parīzes birojā 12.martā, Vispasaules dienā cīņai ar interneta cenzūru

Konkurss "Netizen of the Year" tiek rīkots kopš 2008.gada. 2012.gadā uzvarēja Sīrijas interneta aktīvistu un pilsoniskās žurnālistikas pārstāvju apvienība.

Foto: no vietnes publicpost.ru

Komentāri