ANO: 2014.gadā mobilo telefonu numuru skaits pasaulē panāks iedzīvotāju skaitu, Mixnews.lv

ANO: 2014.gadā mobilo telefonu numuru skaits pasaulē panāks iedzīvotāju skaitu

фото

Tehnika | 2013. gada 28. februārī plkst. 20:52

Mobilo telefonu numuru skaits pasaulē nākamgad panāks iedzīvotāju skaitu, proti, septiņus miljardus, atsaucoties uz ANO Starptautiskās Telekomunikāciju savienības (ITU) datiem, ziņo LETA-AFP.

Līdz 2013.gada beigām aktīvo mobilo telefonu numuru skaits attiecībā uz iedzīvotāju skaitu pasaulē būs sasniedzis 96%, attīstītajā pasaulē - 128%, bet jaunattīstības valstīs - 98%, prognozē ITU.

Vislielākā tirgus izaugsme, kā līdz šim, būs vērojama Āzijā. ITU arī prognozē, ka līdz šī gada beigām 2,7 miljardi cilvēku jeb 39% no pasaules iedzīvotājiem izmantos internetu.

Gaidāms, ka Eiropa arī turpmāk saglabās savas pozīcijas kā tīmeklim vispiesaistītākais reģions, kur internetu izmanto 75% iedzīvotāju.

Āzijā un Klusā okeāna reģionā interneta lietotāju skaits, domājams, sasniegs 32%, bet Āfrikā - 16%.

Turpinās pieaugt arī internetam pieslēgto mājsaimniecību skaits. ITU prognozē, ka līdz 2013.gada beigām internetam būs pieslēgts 41% mājsaimniecību. Pēdējo četru gadu laikā šajā jomā vislielāko progresu uzrādījusi Āfrika.

Tomēr, neskatoties uz kopējo pozitīvo tendenci, 90% no 1,1 miljarda mājsaimniecību, kas joprojām nav pieslēgtas internetam, atrodas jaunattīstības valstīs.

Lielas atšķirības pa reģioniem vērojamas arī attiecībā uz platjoslas interneta pieslēgumu.

ITU secinājusi, ka interneta ātruma ziņā priekšplānā izvirzījusies Dienvidkoreja, Honkonga un Japāna. Daži pārsteigumi vērojami arī Eiropā, piemēram, Bulgārija, Islande un Portugāle.

Foto: open.az, ixbt.com

Komentāri