Vācijā pieņem "Google" nodokli, Mixnews.lv

Vācijā pieņem "Google" nodokli

фото

Tehnika | 2013. gada 5. martā plkst. 17:12

Vācijas parlaments pieņēmis likumu, kurš piespiedīs vietnes, kuras pārpublicē un kompilē ziņu atzīmes, maksāt to autoriem, ziņo laikraksts "Die Welt".

Likums nenosaka summu, kas būtu jāmaksā autoram, taču nodrošina tiesību bāzi, lai īpašnieki varētu iesniegt sūdzības.

Par likuma pieņemšanu nobalsoja divas parlamenta vadošās partijas – Kristīgo demokrātu savienība un Brīvā demokrātiskā partija.

Laikraksts norāda, ka šonedēļ Bundestāga tiesību jautājumu komiteja pieņēma likumprojekta grozījumus. No likumprojekta tika izņemti "daži vārdi un nelieli teksta fragmenti". Tādejādi, servisi kā piemēram "Google News", kuri rāda tikai rakstu fragmentus, arī turpmāk varēs darboties. Tai pat laikā, paplašināto citātu izmērs likumā netiek konkretizēts, uzsver laikraksts.

Iepriekš presē šis nodoklis tika nosaukts par "Google nodokli", jo tieši "Google News" ir viens no populārākajiem ziņu agregātoriem. Pati korporācija daudzkārt kritizējusi šo likumu. Vēl likuma izstrādes sākuma stadijā kompānija izplatīja video rullīti, kurā aicināja vācu lietotājus nepieļaut "interneta meklēšanas iespēju ierobežošanu". Kompānija likumu nosauca par "sliktu", kas pārkāpj tīkla darba "pamatprincipus".

Pēc analītiskām debatēm par šo likumu, "Google" preses sekretārs Vācijā Ralfs Breimers nosauca likuma formulējumus par izplūdušiem. Pēc viņa teiktā, likums varētu ietekmēt "Twitter" un "Facebook", kā arī interneta veikalus, kuri preču aprakstā izmanto citātus no masu medijiem. Tai pat laikā preses sekretārs pauda neizpratni saistībā ar to, ka kompānijai ir jāmaksā par to, kas veicina ziņu izdevniecību publicitāti. Pēc viņa teiktā, šo likumu lobē vācu izdevniecības.

2012.gadā arī Francija apstiprināja plānus ieviest analogus "meklētāju nodokļus". Uz ko "Google" piedraudēja novākt no "meklētāja" vietnes visus Francijas masu medijus.

"Google News" neatklāj savus ienākumus. Taču 2008.gadā viena no kompānijas vadītājām Marisa Maijere pakalpojumu sniegšanas gada ienākumus novērtēja ar 100 miljoniem dolāru.

Foto: pcworld.com

Komentāri