"iPhone" nostiprina līderpozīcijas ASV viedtelefonu tirgū, Mixnews.lv

"iPhone" nostiprina līderpozīcijas ASV viedtelefonu tirgū

фото

Tehnika | 2013. gada 7. martā plkst. 12:21

ASV informācijas tehnoloģiju kompānijas "Apple Inc." ražotie viedtelefoni "iPhone" svētku sezonas laikā un šā gada sākumā spējuši nostiprināt līderpozīcijas ASV tirgū, atraujoties no "Samsung" un citiem viedtālruņu ražotājiem, kas izmanto "Android" operētājsistēmu, atsaucoties uz tirgus izpētes kompānijas "comScore" datiem, ziņo LETA-AFP.

Uzņēmums norāda, ka trīs mēnešu periodā līdz janvāra beigām "Apple" daļa ASV viedtelefonu tirgū sasniegusi 37,8%, kas ir par 3,5% vairāk nekā iepriekšējā trīs mēnešu periodā.

Arī Dienvidkorejas elektronikas kompānija "Samsung Electronics Co." palielinājusi savu tirgus daļu, taču lēnākā tempā. Uzņēmuma tirgus daļa ASV viedtelefonu tirgū pieaugusi no 19,5% līdz 21,4%.

Savukārt Taivānas HTC ar 9,7% ierindojusies trešajā vietā, tam ar 8,6% seko "Motorola" un 7% "LG Electronics".

"Apple" septembrī ASV tirgū laida jauno viedtālruni "iPhone 5" un piedzīvoja spēcīgu pieprasījumu pēc iepriekšējiem modeļiem, kuru cena tika samazināta pēc jaunās versijas tirdzniecības uzsākšanas.

"comScore" dati arī liecina, ka trīs mēnešos līdz janvāra beigām viedtelefonus ASV izmantoja 129,4 miljoni cilvēku, kas ir par 7% vairāk nekā iepriekšējos trīs mēnešos.

Foto: iphone5news.ru, luxplanet.com.ua

Komentāri