Maijā Ventspilī notiks biznesa ideju izstrādes pasākums "Garage48", Mixnews.lv

Maijā Ventspilī notiks biznesa ideju izstrādes pasākums "Garage48"

фото

Tehnika | 2013. gada 8. martā plkst. 12:30

Maijā Ventspilī notiks informācijas tehnoloģiju (IT) biznesa ideju apmaiņas un izstrādes pasākums "Garage48", ziņo "Nozare.lv", atsaucoties uz pasākuma rīkotāju publicēto informāciju.

Pasākums 10.-12.maijā notiks Ventspils Augstskolā.

"Garage48" ir nedēļas nogale, kurā 48 stundu laikā dalībnieki komandās izstrādā funkcionālus pakalpojumus vai produktus, balstoties uz savām biznesa idejām interneta un mobilo aplikāciju jomā. Pasākuma moto ir "mazāk vārdu, vairāk darbu", un viss tiek virzīts uz to, lai dalībniekiem ir visas iespējas 48 stundās nonākt līdz funkcionālam produktam un pat piesaistīt investīcijas tālākai attīstībai.

Rīkotāji Ventspilī sagaida līdz pat 100 dalībniekiem, tai skaitā lielu Kurzemes pārstāvju aktivitāti un starptautiskos dalībniekus. Piemēram, "Garage48" Rīgā ir bijušas pārstāvētas līdz pat piecpadsmit valstīm, min rīkotāji.

Plānots, ka "Garage48" Ventspilī pulcēs daudz starptautisku mentoru no dažādu valstu uzņēmumiem.

Pasākumā aicināti piedalīties cilvēki, kuri vēlas vērtīgu pieredzi un kontaktus IT nozarē, kuri jūtas stipri stratēģiskajā domāšanā, projektu vadībā, grafiskajā dizainā, interneta un mobilo aplikāciju programmēšanā, mārketingā, kuriem ir interneta vai mobilās aplikācijas biznesa ideja. Pieteikties var interneta vietnē "www.garage48.org/ventspils".

Šādi pasākumi līdz šim rīkoti dažādās Eiropas un Āfrikas valstīs, tai skaitā arī Latvijā. Pasākums pirmo reizi notiks Kurzemē. Pērn pavasarī tas notika Valmierā.

Kā norāda rīkotāji, jau patlaban Ventspils Augstskolā un Liepājas Universitātē studē talantīgi programmētāji, elektroniķi, multimediju dizaineri un potenciālie uzņēmēji, un Ventspils augsto tehnoloģiju parka Biznesa inkubatorā un Kurzemes biznesa inkubatorā darbojas vairāk nekā 20 IT un dizaina uzņēmumi. Tomēr viņi ir pārliecināti, ka "Garage48" Ventspilī pacels Kurzemes IT sabiedrību jaunā līmenī, tai skaitā radīsies jauni produkti un pakalpojumi ar starptautiska tirgus potenciālu.

"Par to liecina pozitīvā Rīgas un Valmieras pieredze, kur ir izveidoti vairāki veiksmīgi projekti. Kā Rīgas veiksmes stāstu var minēt produktu "Qminder" - klientu rindu vadības sistēma augsti apmeklētās vietās. Pircējam vairs nav jāņem papīra taloniņš un jāgaida dzīvajā rindā, bet, izmantojot "Qminder" mobilo aplikāciju, ir iespējams rezervēt vietu un sekot rindas progresam attālināti. Uzņēmums ir piedalījies "Seedcamp" nometnē un piesaistījis riska kapitāla investīcijas un sniedz pakalpojumus biznesa klientiem visā pasaulē, tai skaitā Brazīlijā, Taizemē, Austrālijā," norāda rīkotāji.

Savukārt Valmieras "Garage48" pasākuma vieni no veiksmīgākajiem dalībniekiem ir "Fastr", kas gada laikā pēc pasākuma ir pilnveidojuši un ieviesuši tirgū savu produktu - grāmatu un citu materiālu ātrlasīšanas lietotni "iPad" un "iPhone" ierīcēs. Idejas attīstībai uzņēmums ir piesaistījis biznesa eņģeļa investīcijas 50 000 eiro (35 000 latu) apmērā un iestājies Valmieras biznesa un inovāciju inkubatorā.

Pasākumu Ventspilī atbalsta "Microsoft" un "Credit24", kā arī Ventspils pilsētas dome un citi finanšu un nozares partneri.

Foto: no lapas zparks.lv

Komentāri