Savādi gan: Atrodoties Kentā par mobilajām sarunām jāmaksā pēc Francijas tarifiem, Mixnews.lv

Savādi gan: Atrodoties Kentā par mobilajām sarunām jāmaksā pēc Francijas tarifiem

фото

Tehnika | 2013. gada 18. martā plkst. 21:04

Kentā, Anglijas piekrastē esošais Sentmargarētas ciematiņš atrodas tikai 20 jūdžu attālumā no Kalē, kas atrodas Lamanša Francijas pusē. Tomēr gan vietējiem iedzīvotājiem, gan arī Baltās klintis apmeklējušajiem tūristiem nākas saskarties ar faktu, ka pēc mobilo sakaru tīkla "domām" viņi atrodas Francijā, raksta vietne "dailymail.co.uk"

Proti, fiziski atrodoties Anglijā, cilvēkiem par mobilajiem sakariem nākas maksāt pēc starptautiskajiem tarifiem, it kā viņi atrastos Francijā.

Tādēļ, lai izvairītos no milzīgiem rēķiniem, daļa iedzīvotāju savus mobilos telefonus lielākoties nelieto un tur izslēgtus. Savukārt kādu zemnieku sieva pat apvainojusi neuzticībā pēc tam, kad rēķinā atklājusi lielas summas par it kā veiktiem starptautiskajiem zvaniem.

Sentmargarēta, kas atrodas vienā no brīnišķīgākajām piekrastes vietām – Balto klinšu virsotnē, atrodas vien astoņpadsmit jūdzes no Kalē. Šajā apkaimē Francijas un Anglijas krasti ir vistuvāk viens otram.

Šķiet, tieši tādēļ mobilajos tīklos rodas traucējumi, un cilvēki arvien biežāk saņem ziņu, ka viņi atrodas ārzemēs, un ir spiesti maksāt pēc starptautiskajiem tarifiem. Pastaigājoties pa klintīm vai pludmalē, maksa par sarunas minūti sasniedz 0,28 mārciņas, savukārt īsziņas izmaksā ap 8 pensiem, proti, teju četras reizes vairāk nekā ikdienišķi britu operatora tarifi.

"Jūs ieslēdzat telefonu, bet tad pienāk īsziņa: "Laipni lūdzam Francijā!" Šo problēmu dēļ es izvairos apmeklēt klintis. Par to būtu jādusmojas ikvienam. Taču, ja cilvēki to nezina, tad viņus šokē pēc tam saņemtie rēķini," situāciju skaidro vietējais iedzīvotājs Pats Kellijs.

Iespējams, pie šīm tehniskajām "jautrībām" ir vainīgas pašas Baltās klintis, kuras bloķē britu mobilo operatoru signālus. Pie nelielās Sentmargarētas, protams, atrodas mobilo sakaru torņi, to ir arī gana daudz Doveras virzienā, tomēr pludmalē specīgāks signāls ir Francijas mobilo tīklu operatoriem.

Vietējā bāra īpašnieks Naidžels Vidimoss apgalvo, ka šī problēma var likt viņam zaudēt biznesu: "Tūristi no Londonas to uzskata par īpaši kaitinošu. Viņi te sēž ar saviem "iPhone" rokās un ir šokā, ieraugot ārzemju signālu, kaut gan paši atrodas Anglijā." Tiesa, franču tūristiem tas varētu patikt, piebilda Vidimoss.

"Mēs klientiem šajā apvidū iesakām vai nu atslēgt telefonu vai arī manuāli pārliecināties, ka tiek izmantots pareizā operatora pakalpojumi," paziņoja mobilo operatoru "T-Mobile" un "Orange" preses pārstāvis. Savukārt "O2" pārstāvis spēj vien norādīt uz faktu, ka Sentmargarēta ir Francijai tuvākais Anglijas punkts.

Foto: no vietnes stmargarets.ukfossils.co.uk

Komentāri