Apdrošinātājs: Apvidus auto nav drošākais spēkrats uz bedrainajiem Latvijas ceļiem, Mixnews.lv

Apdrošinātājs: Apvidus auto nav drošākais spēkrats uz bedrainajiem Latvijas ceļiem (1)

фото

Tehnika | 2013. gada 19. martā plkst. 15:59

Uz Latvijas bedrainajiem ceļiem vairs neglābj arī apvidus automašīnas, piemēram, "Toyota Land Cruiser", "BMW X5" un "Volkswagen Touareg" bedru negadījumos cieš tikai nedaudz retāk nekā citi auto, taču to remonta izmaksas pēc iebraukšanas bedrē ir pat teju piecas reizes lielākas nekā citu klašu auto, ziņo "Nozare.lv", atsaucoties uz apdrošināšanas AS "Balta".

Salīdzinot kopējos apdrošināto auto datus un attiecīgo procentuālo nelaimes gadījumu skaitu, cik bieži konkrētās klases auto iekļūst negadījumos saistībā ar bedrēm, neapstiprinās sabiedrībā valdošais mīts, ka apvidus auto ir vispiemērotākais spēkrats Latvijas bedrainajiem ceļiem, izpētījusi apdrošināšanas sabiedrība.

Pēc "Baltas" datiem, visbiežāk pēc iebraukšanas bedrē tiek sabojāti lielās klases ("Audi A6", "BMW" 5.sērijas modeļi, "Volvo V70") un luksus klases ("Mercedes Benz" S sērijas modeļi, "BMW" 7.sērijas modeļi, "Lexus" LS sērijas modeļi) spēkrati. Vislielākie zaudējumi parasti šādos gadījumos tiek nodarīti sporta klases auto, piemēram, dažos gadījumos tie ir sasnieguši pat 2400 latu. Savukārt kompaktklases auto ("Volkswagen Passat", "BMW" 3.sērijas modeļi, "Toyota Avensis") vidējā atlīdzība šādos negadījumos ir gandrīz piecas reizes mazāka.

Nepārspētu bedru antirekordu 7000 latu apmērā pagājušajā gadā sarūpēja kāds "Volkswagen Tiguan", kas Cēsīs iebrauca pamatīgā bedrē. Tā rezultātā mašīnai tika bojātas dzinēja stiprinājuma vietas un tika mainīts dzinēja bloks, dzinēja galva, kā arī ieguldīti lieli līdzekļi transportlīdzekļa priekšējās daļas remontā.

"Kopumā apvidus klases auto šoferi bedrēs iemanās iebraukt nedaudz retāk kā citu automašīnu vadītāji, taču šādā gadījumā nozīmīgs faktors ir zaudējumi, kas tiek nodarīti auto. Kā rāda statistika, visuzmanīgākajiem uz Latvijas ceļiem jābūt lielās klases un luksus klases auto īpašniekiem - viņu auto parasti ir aprīkoti ar lielākiem diskiem un zemāka profila riepām, kas nozīmē arī lielāku apdrošināšanas gadījuma iespējamību, iebraucot bedrē," norāda "Baltas" transporta apdrošināšanas eksperts Krišjānis Caune.

Laika posmā no 2012.gada sākuma līdz šā gada martam "Balta" izmaksājusi atlīdzību 270 nelaimes gadījumos, kuru iemesls bija iebraukšana bedrē. Visbiežāk reģistrētie pieteikumi par auto bojājumiem pēc iebraukšanas bedrē saņemti pērn martā, maijā un oktobrī. Savukārt cietušo automašīnu topa piecinieku veido "Volkswagen", "BMW", "Audi", "Volvo" un "Mercedes" marku automašīnas.

Foto: no vietnes autobazar.autovia.sk

Komentāri 1
slimestspirms 5 gadiem
Ja tādas rotaļlietas kā Porše Caijen un veselu lērumu citas parketa mašīnas uzskata par džipiem,tad piekrītu.Tikai pa īstam džipa vārdu var nest tikai dažas - Range Rover Defender,Uaz utt.