Dienvidkorejā vērienīgs kiberuzbrukums paralizējis vairāku banku un raidorganizāciju datortīklus, Mixnews.lv

Dienvidkorejā vērienīgs kiberuzbrukums paralizējis vairāku banku un raidorganizāciju datortīklus

фото

Tehnika | 2013. gada 20. martā plkst. 11:17

Dienvidkorejas raidorganizācijas un bankas trešdien piedzīvojušas vērienīgu kiberuzbrukumu, kas licis armijai paaugstināt kiberdraudu trauksmi no ceturtā uz trešo līmeni piecu baļļu skalā, ziņo LETA-AFP.

Kiberuzbrukums daļēji vai pilnībā paralizējis datortīklus raidorganizācijās KBS, MBC un YTN, kā arī bankās "Shinhan" un "Nonghyup". "Notiek izmeklēšana. Pašreiz mēs nevaram pateikt, vai viņiem uzbrukuši hakeri," paziņoja Dienvidkorejas Interneta drošības aģentūras preses pārstāvis.

Par tīkla traucējumiem ziņojis arī interneta pakalpojumu sniedzējs "LG Uplus".

Vēl nav zināms, kas stāv aiz kiberuzbrukuma, tomēr aizdomu ēna krīt uz Ziemeļkoreju.

Otrdien Ziemeļkoreja apsūdzēja Dienvidkoreju un Savienotās Valstis, ka tās noorganizējušas "pastāvīgos un intensīvos uzbrukumos", kas gandrīz uz divām dienām paralizēja Ziemeļkorejas oficiālās tīmekļa vietnes.

Dienvidkorejas mediji, atsaucoties uz izlūkdienestu amatpersonām, ziņo, ka Ziemeļkorejai ir sava hakeru vienība, kurā tiek nodarbināti aptuveni 3000 cilvēku.

Tiek uzskatīts, ka 2009.gadā un 2011.gadā Ziemeļkoreja sarīkoja vērienīgus kiberuzbrukumus Dienvidkorejas valdības aģentūrām un finanšu institūcijām. Dienvidkorejas Interneta drošības aģentūra 2012.gadā reģistrēja 40 000 kiberuzbrukumu no ārvalstu un vietējiem avotiem, kas ir krietni vairāk nekā 2008.gadā, kad tika reģistrēti tikai 24 000 šādu gadījumu.

Komentāri