Pusgada laikā vērojams pa dzelzceļu pārvadāto kravu apjoma pieaugums, Mixnews.lv

Pusgada laikā vērojams pa dzelzceļu pārvadāto kravu apjoma pieaugums

фото

Transports un loģistika | 2018. gada 4. septembrī plkst. 10:35

Līdz šī gada augusta beigām kravu pārvadājumu apjoms sasniedzis vairāk nekā 30 miljonus tonnu kravu, liecina jaunākie VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) dati.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, līdz augusta beigām pa LDz infrastruktūru pārvadāts par aptuveni diviem miljoniem tonnu vairāk.

“Gada sākumā mēs bijām izveidojuši divus scenārijus – sliktāko un labāko. Prognozes par pārvadāto kravu apjomiem pa dzelzceļu bija piesardzīgi pesimistiskas – respektīvi: ar mīnuss zīmi. Taču kā redzams - pirmais pusgads aizvadīts un mīnuss pārtapis pluss zīmē jeb patlaban mēs ejam pēc labākā iespējamā scenārija,” - uzsver LDz valdes loceklis un viceprezidents Aivars Strakšas.

Vairāk nekā puse pārvadāto kravu jeb 18 miljoni tonnu nākušas no Baltkrievijas. Šajā virzienā pieaugums ir vairāk nekā 20%. Turklāt trešdaļa šo kravu ir tieši Baltkrievijas izcelsmes.

“Sadarbība ar Baltkrievijas dzelzceļu allaž ir bijusi sekmīga, taču pēdējo gadu laikā esam ievērojami to uzlabojuši, tostarp pagājušajā gadā atklājām LDz pārstāvniecību Baltkrievijā. Tādējādi kravu apjoma palielināšanās ir likumsakarīgs ieguldītā darba rezultāts.

Baltkrievija ir ļoti perspektīvs sadarbības partneris visai Latvijas loģistikas nozarei. Tādēļ mums Baltkrievija ir jāspēj apmierināt un noturēt,” atzīmē A.Strakšas.

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums.

Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

Komentāri