LDz Lielajā talkā par godu uzņēmuma simtgadei stādīja ozolus un liepas, Mixnews.lv

LDz Lielajā talkā par godu uzņēmuma simtgadei stādīja ozolus un liepas

фото

Transports un loģistika | 2019. gada 30. aprīlī plkst. 20:01

Par godu savai 100 gadu jubilejai, VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) darbinieki un viņu ģimenes locekļi Lielās talkas dienā, 27.aprīlī, Daugavpils novadā stādīja liepas un ozolus.

Dzelzceļa teritorijas sakopšanas un apzaļumošanas tradīcijas ir senas, sāktas jau pirmās Latvijas brīvvalsts laikā. Atzīmējot uzņēmuma simtgadi, apzaļumošanas un apkārtējās vides tradīcijas tika turpinātas ar jaunu vērienu - Latvijas dzelzceļa un satiksmes nozares arodbiedrības sporta un atpūtas bāzē "Virogna", Daugavpils novadā, stādot 100 jaunus ozolus un liepas teritorijas Saules dārzā.

"Godinot gadu desmitiem senas dzelzceļnieku tradīcijas, arī šogad turpinājām veidot zaļāku vidi sev apkārt. LDz šogad ir nozīmīgs notikums – uzņēmuma 100 gadu jubileja, tāpēc domājot par nākamajām paaudzēm, vēlējāmies dot savu ieguldījumu, lai Latvija kļūtu vēl zaļāka – stādot ozolus un liepas, kas ir spēka, ilga mūža un latviskuma simbols. Lai gan dzelzceļš saistās ar vīrišķīgu profesiju, mēs esam viens no uzņēmumiem Eiropā, kur ir liels sieviešu īpatsvars - 35%, tāpēc talkā stādījām 35 liepas un 65 ozolus, kas simbolizēs mūsu stipros vīriešus un ne mazāk stiprās sievietes," pauž LDz prezidents Edvīns Bērziņš.

Tāpat kā citus gadus, arī šogad uzņēmums neaizmirsa par senioriem – bijušajiem dzelzceļniekiem, kuriem esošie darbinieki talkas dienā palīdzēja ar dažādiem dārza un mājas uzkopšanas darbiem.

Komentāri