Vēlēšanās uzvar Saskaņa (TEKSTA TIEŠRAIDE), Mixnews.lv

Vēlēšanās uzvar Saskaņa (TEKSTA TIEŠRAIDE) (1)

фото

Vēlēšanas 2014 | 2014. gada 5. oktobrī plkst. 20:35

Pēc nepilnu 98% balsu saskaitīšanas 12.Saeimas vēlēšanās lielāko atbalstu ir ieguvusi "Saskaņa", tomēr balsu vairākumu Saeimā saglabās valdošā koalīcija, kurā ietilpst "Vienotība", Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un apvienība VL-TB/LNNK, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas publicētie dati.

Plkst.20:37 - Jaunajā Saeimā partija "No sirds Latvijai" (NSL) rēķinās ar darbu konstruktīvā opozīcijā, raidījumā "LNT" atzina partijas vadītāja Inguna Sudraba. "Jaunajā Saeimā mēs rēķināsimies ar vietu opozīcijā. Domāju, tā būs konstruktīva opozīcija, kas jaunizveidotai partijai nozīmē labas darba iespējas," sacīja Sudraba.

Plkst.20:34 - Solvita Āboltiņa, kuru Kurzemes vēlētāji neievēlēja 12.Saeimā, piedalīsies valdības veidošanas sarunās, raidījumā "Nekā personīga" sacīja premjerministre Laimdota Straujuma. Viņa pastāstīja, ka "Vienotība" svētdien izveidojusi darba grupu, kas piedalīsies sarunās par nākamās koalīciju. Darba grupā darbosies Āboltiņa, Straujuma, "Vienotības" ģenerāldirektors Artis Kampars un 12.Saeimā ievēlētie deputāti Ilze Viņķele un Kārlis Šadurskis. Neskatoties uz to, ka Āboltiņa nav iekļuvusi Saeimā, Straujuma uzsvēra, ka partijai nav pamata izteikt Āboltiņai neuzticību, jo "Vienotības" vadītāja partiju ir ievedusi Saeimā ar otru labāko rezultātu.

Plkst.20:20 - Šajās vēlēšanās audzis latviešu atbalsts partijai "Saskaņa", turpretī krievvalodīgo vēlētāju atbalsts latviskajām partijām palicis nemainīgs, aģentūrai LETA sacīja "Latvijas faktu" vadītājs, sociologs Aigars Freimanis. Kompānija secinājusi, ka šajā Saeimas vēlēšanās par "Saskaņu" balsojuši 80% krievvalodīgie vēlētāji, bet 20% - latviski runājošie. Pēc Freimaņa teiktā, iepriekšējās vēlēšanās par "Saskaņu" balsoja 10% latviski runājošo.

Plkst.19:10 - Pašreizējā Saeimas priekšsēdētāja, partijas "Vienotība" vadītāja Solvita Āboltiņa nav ievēlēta 12.Saeimā. "Vienotība" Kurzemes vēlēšanu apgabalā ieguvusi trīs deputātu mandātus. Āboltiņai "Vienotības" vēlētāji Kurzemē pauduši ceturto lielāko atbalstu partijas sarakstā, līdz ar to viņa palikusi pirmā aiz Saeimā iekļuvušo deputātu "strīpas". Saskaitot biļetenos veiktās atzīmes - pieliktos plusus un svītrojumus, Āboltiņa ieguvusi par 263 punktiem mazāk nekā trešajā vietā esošais bijušais kultūras ministrs Ints Dālderis.

Plkst.19:06 - Pašreizējie valdošās koalīcijas partneri pagaidām nesteigsies jaunajai valdībai piesaistīt vēl kādu partneri no parlamentā jaunievēlētajām partijām. Līdz šim nacionālā apvienība VL-TB/LNNK paudusi viedokli, ka valdošo koalīciju varētu paplašināt, piesaistot Latvijas Reģionu apvienību (LRA). Arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) sacīja, ka nacionālā apvienība vēlas runāt ar LRA. Līdz ar to "Vienotība" vēlētos dzirdēt VL-TB/LNNK argumentus, jo pirms vēlēšanām pašreizējie koalīcijas partneri "skaidri teica", ka arī turpmāk vēlētos darboties pašreizējā koalīcijas modelī. Tagad nacionālajai apvienībai ir cits viedoklis, ko vajadzētu izrunāt, skaidroja Rinkēvičs.

Plkst.18:32 - Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK pirmdien valdes sēdē pārrunās 12.Saeimas vēlēšanu rezultātus un lems par turpmāko rīcību saistībā ar jaunās valdības veidošanu. Nacionālā apvienība ir gandarīta par vēlēšanu rezultātiem un jaunajā valdībā vēlētos saglabāt atbildību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Kultūras ministriju un Tieslietu ministriju, pastāstīja Bērziņš, piebilstot, ka viena no prioritātēm ir arī Izglītības un zinātnes ministrija.

Plkst.18:12 - Latvijas Reģionu apvienība (LRA) varētu strādāt koalīcijā ar pašreizējām valdību veidojošajām partijām, ja tās mainīs savus darbības principus, aģentūrai LETA sacīja LRA līderis Mārtiņš Bondars. Ja pašreizējā koalīcija grib strādāt, kā līdz šim, tad politiķis neredz iespēju LRA tajā darboties. Nākamajai valdībai, piemēram, ir jāvienojas, ka tā nenoteiks slepenību valsts īpašumu pārdošanas darījumiem. Tāpat ideāli būtu vienoties, ka premjera amatu ieņem vai nu pirms vēlēšanām izvirzītie kandidāti, vai kāds no Saeimā iekļuvušajiem deputātiem. Tāpat arī ministra amatus būtu jāieņem Saeimā ievēlētiem cilvēkiem, kas ir tikuši vētīti un ieguvuši sabiedrības uzticību, uzskata Bondars.

Plkst.17:25 - Tā kā 12.Saeimas deputātu rindās varētu būt iekļuvuši četri pašreizējie novadu domes priekšsēdētāji, tuvākajā laikā attiecīgajās pašvaldībās gaidāma vadības maiņa. 12.Saeimā no "Vienotības" Vidzemes saraksta varētu būt ievēlēts Valmieras mērs Inesis Boķis. Tāpat no "Vienotības" Zemgales apgabalā Saeimas deputāta mandātus varētu iegūt Tukuma mērs Juris Šulcs, kā arī Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs.

No Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Vidzemes apgabalā Saeimas deputāta mandātus varētu iegūt pašreizējais Smiltenes mērs Ainārs Mežulis. Tāpat Saeimā no ZZS Kurzemes saraksta visvairāk punktus, saskaitot visus vēlētāju ievilktos plusus un svītrojumus, ieguvis un Saeimā, visticamāk, iekļūs Liepājas domes deputāts Valdis Skujiņš. Savukārt Latvijas Reģionu apvienību no Vidzemes Saeimā, visticamāk, pārstāvēs Ādažu domes deputāts Jānis Ruks.

Plkst.17:21 - Vairāk nekā puse jeb 59 pašreizējie Saeimas deputāti varētu saglabāt savu mandātu arī pēc 12.Saeimas vēlēšanām. Tātad 41 no ievēlētājiem deputātiem būs jaunpienācēji vai arī deputāti, kuri 11.Saeimā bija ievēlēti, tomēr nolika savu mandātu šī sasaukuma laikā.

Plkst.17:12 - Pēc vairāk nekā 99% balsu saskaitīšanas iezīmējies provizoriskais 12.Saeimas sastāvs. Atbilstoši pašlaik apkopotajiem provizoriskajiem vēlēšanu rezultātiem "Saskaņa" jaunajā parlamenta sasaukumā ieguvusi 24 deputātu vietas, "Vienotība" - 23, ZZS - 21, nacionālā apvienība VL-TB/LNNK - 17, Latvijas Reģionu apvienība - astoņas vietas, bet "No sirds Latvijai" Saeimā pārstāvēs septiņi deputāti.

Plkst.17:07 - No 30 383 balsi glabāšanā nodevušajiem pilsoņiem 41 cilvēks sestdien izmantojis iespēju nobalsot atkārtoti. Vēlētājs, kurš nodevis balsi glabāšanā, drīkstēja balsot atkārtoti vēlēšanu dienā, taču tikai tajā iecirknī, kur nodevis balsi glabāšanā. Šādā gadījumā iecirkņa komisija balsotāju sarakstā anulēja ierakstu par balss nodošanu glabāšanā, vēlētāju reģistrēja vēlēšanu dienas balsotāju sarakstā un atkārtoti izsniedza balsošanas materiālus.

Plkst.16:46 - 12.Saeimas vēlēšanās kopumā Latvijā nobalsojuši vismaz 912 660 cilvēku, kas ir 58,8% no visiem jeb 1 552 235 balsstiesīgajiem vēlētājiem. Vislielākā vēlētāju aktivitāte bijusi Rīgā, kur savu balsi atdevis 287 691 vēlētājs jeb 69,7% no kopējā apgabalā reģistrētā vēlētāju skaita. Vidzemē nobalsojuši 253 055 cilvēki, kas ir 62,9% no kopējā balsstiesīgo skaita.

Plkst.16:31 - Neviens no partijas Saskaņa" sadarbības partnera "Gods kalpot Rīgai" deputātu kandidātiem, visticamāk, nebūs iekļuvis 12.Saeimas deputātu sastāvā. Sadarbojoties ar "Saskaņu", no tās sarakstiem Saeimas vēlēšanās startējuši 20 "Gods kalpot Rīgai" pārstāvji, bet neviens nav sasniedzis ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu, turklāt visi noslīdējuši no sākotnējām pozīcijām sarakstā uz zemākām vietām.

Plkst.16:16 - 12.Saeimā visvairāk mandātu ieguvusi partija "Saskaņa" - 24 deputātu vietas. "Vienotība" jaunajā parlamenta sasaukumā ieguvusi 23 mandātus, ZZS - 21, nacionālā apvienība VL-TB/LNNK - 17 vietas. Mārtiņa Bondara vadītā Latvijas Reģionu apvienība Saeimā ieguvusi astoņus deputātu mandātus, bet Ingunas Sudrabas vadītā "No sirds Latvijai" - septiņus. Patlaban balsis saskaitītas 1047 iecirkņos no 1054.

Plkst.16:07 - "Esmu demokrātisks cilvēks un respektēju vēlētāju izvēli," komentējot vēlēšanu rezultātus, žurnālistiem sacīja "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa, kura saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem jaunajā parlamentā varētu nebūt pārvēlēta.

Plkst.16:03 - Partijas "Vienotība" valde neredz nekādu iemeslu, lai kaut kas mainītos šī politiskā spēka vadībā, kaut arī saskaņā ar provizoriskajiem vēlēšanu rezultātiem parlamentā nav ievēlēta partijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Plkst.15:49 - Partijas "Saskaņa" pirmsvēlēšanu kampaņas mērķis uzrunāt latviešu tautības vēlētājus ir attaisnojies, aģentūrai LETA pauda "Saskaņas" priekšvēlēšanu kampaņas vadītājs Jurģis Liepnieks. Vērtējot provizoriskos Saeimas vēlēšanu rezultātus, Liepnieks atzina, ka "Saskaņai" vēlēšanās veicies labi, ko novērtējot ikviena partija, kas ieguvusi vislielāko vēlētāju atbalstu.

Plkst.15:26 - ZZS pirmdien valdes sēdē varētu nosaukt savus pārstāvjus sarunām par koalīcijas veidošanu, aģentūrai LETA šādu iespēju pieļāva ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis. ZZS valde apspriedīs vēlēšanu rezultātus, kā arī tiks runāts par partijas darba prioritātēm parlamenta nākamajā sasaukumā.

Plkst.15:17 - No valdības locekļiem visvairāk vēlētāju svītrojumu saņēmusi izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V), kura svītrota 9905 reizes, taču vienlaikus ministre saņēmusi arī 8095 plusus. Patlaban gan vēl pilnībā nav apkopoti Rīgas vēlēšanu apgabala rezultāti. Druviete ir vienīgā no valdības, kurai svītrojumu ir vairāk nekā plusu.

Plkst.15:15 - Ja pašreizējā Saeimas priekšsēdētāja, partijas "Vienotība" līdere Solvita Āboltiņa neiekļūs parlamentā, partijai tālredzīgāk būtu apsvērt sava priekšsēdētāja nomaiņu, uzskata politologs Filips Rajevskis. Aģentūrai LETA viņš skaidroja, ka partijas līderim jābūt, ja ne populārākajam, tad vienam no populārākajiem partijas politiķiem. Tādēļ vēlētāju atbalsta trūkums ievēlēšanai parlamentā nav laba vēsts Āboltiņai.

Plkst.15:10 - Varbūt vajadzētu pārvērtēt, vai deputātu kandidātiem vēlētāju iezīmētais pluss nav spēcīgāks par mīnusu, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pauda nacionālās apvienības VL-TB/LNNK Saeimas deputāts Imants Parādnieks. Viņaprāt, patlaban "kaut kas īsti nav labi ar plusu un svītrojumu sistēmu". "Ja pozitīvais ir tikpat, cik negatīvais, tad īsti korekti nav," teica Parādnieks un skaidroja, ka tie politiķi, kuri aktīvi darbojas, saņem gan daudz plusu, gan svītrojumu.

Plkst.14:12 - Nav lielas vajadzības pašreizējo koalīciju paplašināt ar kādu citu politisko spēku, uzskata ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, komentējot iespēju koalīcijā iekļaut Latvijas Reģionu apvienību (LRA) vai partiju "No sirds Latvijai". ZZS uzskata, ka pašreizējā koalīcija ir optimālākais variants, taču, ja tiek aktualizēta diskusija par koalīcijas paplašināšanu, tad ir jautājums, kāda ir motivācija to darīt un kas no tā iegūst.

Plkst.14:07 - Izbijušie Latvijas premjeri, kuri kandidēja vēlēšanās no partijām "Vienoti Latvijai" un "Latvijas attīstībai", tuvākajā laikā, visticamāk, aktīvu lomu politiskajā dzīvē nespēlēs, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda vairāki politikas eksperti. Politologs Juris Rozenvalds sacīja, ka Einara Repšes pārstāvētā partija "Latvijas attīstībai" ir projekts, kas tapis uz ilgu laiku, tāpēc tas varētu turpināties, tomēr ir virkne tam traucējošu apstākļu.

Plkst.13:42 - Vēlēšanu rezultāti Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam dod cerību, ka "gāzi grīdā" laiki neatgriezīsies un šajos sarežģītajos ģeopolitiskajos apstākļos tiks īstenota saprātīga fiskālā politika un turpinātas strukturālās reformas veselībā, izglītībā, uzņēmējdarbības un tiesiskās vides sakārtošanā, kas ir tik ļoti nepieciešamas Latvijas turpmākai izaugsmei un attīstībai.

Plkst.13:36 - Lai gan provizoriskie 12.Saeimas vēlēšanu rezultāti rāda, ka visvairāk vietu ieguvusi partija "Saskaņa", tā jaunajā parlamenta sasaukumā ieguvusi par sešām deputātu vietām mazāk nekā iepriekšējās vēlēšanās, ko politologi skaidro dažādi, tostarp ar nespēju ietekmēt lēmumus nacionālā līmenī. Pārliecināts, ka šis bijis viens no vēlētāju sarukuma iemesliem, ir politologs Jānis Ikstens. Tikmēr politologs Ojārs Skudra pieļauj, ka "Saskaņas" vēlētāju sarukums varētu būt saistīts ar tā dēvēto sociāldemokrātisko projektu, kas ir mainījis tās tēlu.

Politologs Juris Rozenvalds uzskata, ka daļēji "Saskaņas" vēlētāju samazinājumu ir ietekmējusi dažu valdošās koalīcijas partiju reklāma, kas radījušas iespaidu par šīm vēlēšanām kā zināmu referendumu par Latvijas likteni - ne tik daudz par iekšpolitiku.

Plkst.12:40 - Nacionālā teātra aktieris un raidījuma "Suņu būda" vadītājs Arturs Kaimiņš ir visvairāk "plusotais" Latvijas Reģionu apvienības deputāta kandidāts - viņam vēlētāji ievilkuši 15 205 plusus. Daudzo plusu skaits ļāvis Kaimiņam Latvijas Reģionu apvienības Rīgas vēlēšanu apgabala sarakstā uzkāpt no pēdējās uz pirmo vietu. Kaimiņš gan arī ticis svītrots 1160 reizes. Latvijas Reģionu apvienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars saņēmis 10 106 plusus un ticis 1002 reizes svītrots.

Plkst.12:24 - Partijas "No sirds Latvijai" vēlētāji nav skopojušies ar plusu likšanu Ingunai Sudrabai. Rīgas vēlēšanu apgabalā kandidējusī Sudraba saņēmusi 11 866 plusus. Rīgas vēlēšanu apgabalā par partiju "No sirds Latvijai" balsoja 16 841 vēlētājs. No tiem 11 866 vēlētāji ievilkuši plusu Sudrabai, bet 259 viņu svītrojuši.

Plkst.12:13 - Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK vēlētāji visatzinīgāk novērtējuši partijas līdzpriekšsēdētāja Raivja Dzintara darbu, viņš saņēmis 26 442 plusus. Daudz plusu saņēmusi arī kultūras ministre Dace Melbārde, viņas veikumu īpaši atzinīgi novērtējis 13 501 vēlētājs. Rīgas vēlēšanu apgabalā daudz plusu saņēmis arī Einārs Cilinskis - 12 981 un Dzintars Rasnačs - 11 161 pluss, Ilmārs Latkovskis - 8539 plusi un Inguna Rībena - 8810 plusi.

Plkst.11:42 - Latvijas Reģionu apvienībai ir ļoti labas izredzes iekļūt valdošajā koalīcijā, ar nosacījumu, ka koalīcijas veidošana ritēs bez milzīgas savstarpējas plēšanās, aģentūrai LETA pauda politologs Ojārs Skudra. "Tas, protams, neattiecas uz Artusu Kaimiņu, bet gan uz Mārtiņu Bondaru un, iespējams, vēl kādu. Domāju, ka arī "Vienotība" varētu būt pozitīvi noskaņota attiecībā uz Reģionu apvienību," piebilda Skudra.

Arī politologs Jānis Ikstens uzskata, ka "Reģionu apvienībai" būtu labas izredzes iekļūt valdošajā koalīcijā, tomēr viņš nav pārliecināts, vai pašreizējā koalīcija, kas tāda, visticamāk, saglabāsies arī pēc šīm vēlēšanām, vispār vēlas paplašināties un vai tam ir racionāla jēga.

Plkst.11:38 - Valsts policija reģistrējusi 56 pārkāpumus saistībā ar vēlēšanām un 13 gadījumos sākta administratīvā lietvedība. Rīgā reģistrēti 27 pārkāpumi, Latgalē - 17, Vidzemē - seši, Kurzemē - pieci, bet Zemgalē viens. Kopumā uzsāktas 13 administratīvās lietvedības, no tām deviņas Rīgā, četras Kurzemē, bet Zemgalē, Vidzemē un Latgalē neviena. Kriminālprocesi par pārkāpumiem pagaidām nav uzsākti.

Plkst.11:27 - ZZS vēlētāji visvairāk plusu veltījuši zemkopības ministram Jānim Dūklavam un Saeimas deputātei Danai Reizniecei-Ozolai. Savukārt visvairāk svītrojumu ir ticis bijušajam tautpartijietiem Marekam Segliņam un Saeimas deputātei Inesei Aizstrautai. Segliņš svītrots 4748 reizes, viņam gan ievilkti arī 4557 plusi. Tomēr kopumā bilance bijusi politiķim nelabvēlīga, un viņš no ceturtās vietas Kurzemes vēlēšanu apgabala sarakstā noslīdējis uz 13.vietu. Savukārt Saeimas deputāte Inese Aizstrauta svītrota 4116 reizes.

Vislielāko atbalstu ZZS sarakstā saņēmis zemkopības ministrs Dūklavs, viņam ir 18 224 plusi, liecina Vidzemes vēlēšanu apgabala rezultāti. Daudzi atbalstījuši arī Ingmāru Līdaku, viņam ievilkti 13 411 plusi.

Plkst.11:20 - Valsts prezidentam Andrim Bērziņam nav pārliecības, ka partijas vēlēšanās startēja ar īstajiem premjera amata kandidātiem. Svētdien LNT rīta ziņu raidījumā "900 sekundes", vaicāts, vai atbalstītu premjera krēslā līdzšinējo premjerministri Laimdotu Straujumu, Bērziņš atbildēja: ja partija "Vienotība" nāks ar tādu iniciatīvu, tad izvērtēs to kopumā ar pārējiem faktoriem, piemēram, kas būs finanšu ministrs, kas izglītības, veselības un ekonomikas ministrs. Uz šiem jautājumiem vajag skaidru atbildi. Tomēr Bērziņam ir sajūta, ka vairumā gadījumu reālais premjera kandidāts var būt pavisam cits cilvēks, ne tas, ar ko tika startēts vēlēšanās.

Plkst.10:58 - Saeimā ievēlētajām partijām būs nedēļa laika, lai pārrunātu iespējamo sadarbību, koalīcijas veidošanu un iespējamā premjera kandidāta izvēli, intervijā Latvijas Televīzijai sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš. Komentējot iespēju aicināt valdību veidot Saeimā visvairāk vietas ieguvušajai partijai "Saskaņa", Valsts prezidents uzsvēra, ka bezjēdzīgi ir veidot ko tādu, kas nespētu nodrošināt 50% atbalstu Saeimā.

Plkst.10:57 - Partijas "Saskaņa" vēlētāji visvairāk plusu savilkuši Jānim Urbanovičam un Andrejam Klementjevam, liecina patlaban apkopotie vēlēšanu rezultāti. Urbanovičs saņēmis 36 230 plusus un 2183 svītrojumus, bet Andrejs Klementjevs saņēmis 24 695 plusus un 1615 svītrojumus. Savukārt Boriss Cilevičs saņēmis 17 368 plusus un ticis svītrots 2206 reizes.

Plkst.10:55 - Partijas "Vienotība" vēlētāji visvairāk plusu salikuši pašreizējam ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam un premjerministrei Laimdotai Straujumai, bet visvairāk svītrojumu ir Rīgas domes deputātiem Sarmītei Ēlertei un Olafam Pulkam. Rinkēvičs saņēmis 26 140 plusus un ticis 2794 reizes svītrots, liecina informācija par Rīgas vēlēšanu apgabalu, kur apkopoti dati par 205 no 259 iecirkņiem. Savukārt premjerministre Straujuma saņēmusi 24 826 plusus un svītrota 7322 reizes.

Plkst.10:53 - Vairāk nekā puse jeb 57 pašreizējie Saeimas deputāti varētu saglabāt savu mandātu arī pēc 12.Saeimas vēlēšanām. Tātad 43 no ievēlētājiem deputātiem būs jaunpienācēji vai arī deputāti, kuri 11.Saeimā bija ievēlēti, tomēr nolika savu mandātu šī sasaukuma laikā.

Plkst.10:50 - Pēc aptuveni 98% balsu saskaitīšanas iezīmējies provizoriskais 12.Saeimas sastāvs. "Saskaņa" jaunajā parlamenta sasaukumā ieguvusi 25 deputātu vietas, "Vienotība" - 23, ZZS - 21, nacionālā apvienība VL-TB/LNNK - 17, bet "No sirds Latvijai" un Latvijas Reģionu apvienība Saeimā pārstāvēs pa septiņiem deputātiem.

Plkst.10:48 - Vēlētāji Ukrainā lielāko atbalstu pauduši nacionālai apvienībai VL-TB/LNNK. Par VL-TB/LNNK Ukrainā nobalsojuši 32% vēlētāju. Par "Saskaņu" nobalsoja 24% Latvijas pilsoņu, "Vienotību"- 22,6%, "Zaļo un zemnieku savienību"- 6%, "No sirds Latvijai" - 5,3%, "Latvijas Reģionu apvienību"- 4%, bet "Latvijas Krievu savienību"- 1,3%. Pārējās partijas nav guvušas Latvijas pilsoņu Ukrainā atbalstu.

Plkst.10:44 - Rīgā vislielāko vēlētāju atbalstu ir ieguvusi sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa", par kuru nobalsojuši 37,56% balsstiesīgo. Otrā populārākā partija Rīgā ir "Vienotība", kas ieguvusi 20,25% vēlētāju atbalstu. Nacionālajai apvienība VL-TB/LNNK Rīgā ir 15,55% vēlētāju atbalsts, bet par ZZS nobalsojuši 8,47% vēlētāju.

Plkst.10:40 - Vidzemes vēlēšanu apgabalā pārliecinoši uzvarējušas esošās koalīcijas partijas. Vislielāko vēlētāju atbalstu Vidzemē ieguvusi "Vienotība" (25,85%), līdz ar to "Vienotību" no Vidzemes reģiona 12.Saeimā varētu pārstāvēt septiņi deputāti. Nedaudz mazāk (21,64%) atbalstījuši ZZS, savukārt VL-TB/LNNK ieguvusi 20,28% vēlētāju atbalstu. 12.Saeimā no Vidzemes iekļūs pa sešiem ZZS un VL-TB/LNNK pārstāvjiem. "Saskaņa" Vidzemē saņēmusi vien 12,43% vēlētāju atbalstu, kas ļaus parlamentā iekļūt trim "Saskaņas" politiķiem.

Plkst.10:34 - Kurzemes vēlēšanu apgabalā uzvarējusi Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kas šajā reģionā varētu iegūt piecus deputātu mandātus. Par ZZS Kurzemē nobalsojuši 36,06% vēlētāju. Otrajā vietā šajā vēlēšanu apgabalā ar 19,85% ir "Vienotība", savukārt trešajā vietā ierindojusies nacionālā apvienība VL-TB/LNNK, kas ieguvusi 18,31% vēlētāju balsu. Šīm partijām seko "Saskaņa", kas saņēmusi 8,88% vēlētāju atbalstu, partija "No sirds Latvijai" (NSL), kuru atbalstījuši 7,21% vēlētāju, savukārt Latvijas Reģionu apvienība (LRA) Kurzemē saņēmusi 5,78% vēlētāju balsu.

Tas nozīmē, ka, vēlēšanu rezultātiem būtiski nemainoties, ZZS Kurzemē iegūs piecus mandātus Saeimā, "Vienotība" - trīs, VL-TB/LNNK - divus, bet "Saskaņa", NSL un LRA katra iegūtu vienu mandātu jaunajā Saeimas sastāvā.

Plkst.10:32 - Latgalē pārliecinošu uzvaru guvusi "Saskaņa", iegūstot 39,54% vēlētāju atbalstu un sešus deputātu mandātus Saeimā. Otrajā vietā Latgalē ir Zaļo un zemnieku savienība, kura ieguvusi 18,61% vēlētāju atbalstu, savukārt "Vienotība" ieguvusi 15,28% balsu. Šīm partijām Latgalē seko partija "No sirds Latvijai", kas saņēmusi 8,56% vēlētāju atbalstu, un apvienība VL-TB/LNNK, kuru atbalstīja 5,14%. Par "Latvijas Krievu savienību" Latgalē savu balsi atdeva 4,69% vēlētāju, savukārt "Latvijas reģionu apvienība" Latgalē saņēmusi 3,8% vēlētāju atbalstu.

Plkst.10:30 - Zemgales vēlēšanu apgabalā uzvarējusī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) šajā reģionā varētu iegūt četrus 12.Saeimas deputātu mandātus. Par ZZS Zemgalē nobalsojuši 28,06 vēlētāju. Otrajā vietā Zemgalē ar 23,24% ir "Vienotība", savukārt trešajā vietā ierindojusies nacionālā apvienība VL-TB/LNNK, kas Zemgalē ieguvusi 19,01% vēlētāju balsu.

Plkst.01:39 - Pēc aptuveni puses balsu saskaitīšanas "Saskaņa" nedaudz palielinājusi pārsvaru pār "Vienotību". CVK pašlaik ir saskaitījusi balsis 614 no 1054 iecirkņiem Latvijā un ārvalstīs. Pašlaik saskaitītas 462 082 derīgās vēlēšanu zīmes, bet kopumā nobalsojuši 909 395 vēlētāji. Pašlaik par "Saskaņu" nodoti 25,38% balsu, par Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) - 20,45%, bet par "Vienotību" - 19,96% balsu.

Plkst.01:36 - Vislielāko vēlētāju atbalstu Latgales vēlēšanu reģionā vēlētāji izrādījuši sociāldemokrātiskai partijai "Saskaņa". Apkopojot rezultātus 173 vēlēšanu iecirkņos no 206, par "Saskaņu" Latgalē nobalsojuši 42,07% vēlētāju. Otrajā vietā Latgalē ir Zaļo un zemnieku savienība, kura ieguvusi 17,29% vēlētāju atbalstu, savukārt Vienotība ieguvusi 14,3% balsu.

Šīm partijām Latgalē seko partija "No sirds Latvijai", kas saņēmusi 8,41% vēlētāju atbalstu, un "Latvijas Krievu savienība", kuru atbalstīja 5,2% vēlētāju. Latvijas reģionu apvienība Latgalē saņēmusi 3,84% vēlētāju atbalstu. Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK Latgalē saņēmusi 4,59% vēlētāju atbalstu.

Plkst.01:29 - Valsts policija reģistrējusi 56 pārkāpumus saistībā ar vēlēšanām un 13 gadījumos sākta administratīvā lietvedība. Līdz sestdienas, 4.oktobra, plkst.17 policija bija reģistrējusi 39 neatļautas vēlēšanu aģitācijas gadījumus un 11 gadījumos sākta administratīvā lietvedība. Pārsvarā tā bijusi nenovākta vides reklāma. Būtiski incidenti saistībā ar vēlēšanām nav konstatēti.

Plkst.01:27 - Krievijā no visiem 285 nobalsojušajiem vēlētājiem 133 cilvēki balsojuši par sociāldemokrātisko partiju "Saskaņa". Otrajā vietā ar 50 balsīm ierindojusies partija "Vienotība", savukārt 25 vēlētāju balsis ieguvusi nacionālā apvienība VL-TB/LNNK. 21 Latvijas balstiesīgais pilsonis balsojis par Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), bet 15 balsis saņēmusi šovasar izveidotā partija "No sirds Latvijai".

Plkst.01:22 - Pirmie apkopotie vēlēšanu rezultāti liecina, ka daudz plusu saņēmis Latvijas Reģionu apvienības (LRA) deputāta kandidāts, raidījuma "Suņu būda" vadītājs Arturs Kaimiņš, kuram gaidāma droša vieta parlamentā, ja LRA pārvarēs 5% barjeru, savukārt "Vienotības" līderes Solvitas Āboltiņas pozīcijas ir svārstīgas - politiķei ir līdzīgs plusu un svītrojumu skaits, kas viņu sākotnēji ierindo 4.vietā Kurzemē, kas var nozīmēt, ka viņai deputāta mandāts var iet secen.

Plkst.01:12 - Pirmie provizoriskie 12.Saeimas vēlēšanu rezultāti liecina, ka visvairāk balsu nodots par partiju "Saskaņa", Zaļo un zemnieku savienību un partiju "Vienotība". Pašlaik par "Saskaņu" nodoti 23,98% balsu, par ZZS - 21,9%, bet par "Vienotību" - 19,99% balsu. Savukārt nacionālo apvienību VL-TB/LNNK atbalstījuši 14,82% vēlētāju, partiju "No sirds Latvijai" - 7,27%, bet Latvijas Reģionu apvienību - 6,15%. Pārējās partijas pēc pašreizējiem rezultātiem nepārvar 5% barjeru.

Plkst.00:38 - Zemgalē visvairāk cilvēku devušies balsot uz kādu no iecirkņiem Jelgavā, kur kopumā vēlējuši 24 868 balstiesīgo. Kopumā Zemgalē vēlēšanās piedalījušies 127 476 Latvijas iedzīvotāji jeb 56,49% no visiem apgabalā reģistrētajiem balstiesīgajiem - 225 675. Tāpat salīdzinoši augsta aktivitāte bijusi Tukuma novadā, kur vēlēt devušies 14 404 Latvijas iedzīvotāju, kas ir 60,92% no visiem reģionā reģistrētajiem balstiesīgajiem. 10 630 vēlētāju savu balsi atstājuši kādā no iecirkņiem Bauskas novadā, bet 10 010 cilvēku balsojuši Jēkabpilī.

Plkst.00:35 - Vidzemes apgabalā esošajā Saulkrastu novadā nobalsojuši 4948 Latvijas iedzīvotāju jeb 106,39% no visiem novadā reģistrētajiem balstiesīgajiem. Kopumā Vidzemē 12.Saeimas vēlēšanās piedalījušies 253 056 cilvēki, kas ir 62,97% no visiem apgabalā reģistrētajiem balstiesīgajiem Latvijas iedzīvotājiem - 401 864. Visvairāk cilvēku Vidzemē pie vēlēšanu urnām devušies Jūrmalā, kur nobalsojuši 21 422 Latvijas iedzīvotāju jeb 60,96% no pilsētā reģistrētajiem baltiesīgajiem.

Plkst.23:29 - Nepieciešams piešķirt vairāk naudas Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK), lai tā vairāk popularizētu piedalīšanos vēlēšanās, aģentūrai LETA sacīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes loceklis Edgars Tavars.

Plkst.23:26 - Valsts prezidents Andris Bērziņš oficiālās sarunas ar politiskajām partijām par jaunās valdības veidošanu varētu sākt aiznākamajā nedēļā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija. Vispirms pašreizējās koalīcijas partijas jaunās valdības veidošanu pārrunās savā starpā, kā arī kopīgi plāno lemt par to, vai paplašināt koalīciju, ja parlamentā būs ievēlēta kāda līdz šīm nepārstāvētā labējā partija.

Plkst.23:09 - Latgalē vēlēšanās piedalījušies 106 043 cilvēki jeb 46,99% no visiem apgabalā reģistrētajiem 225 675 balsstiesīgajiem vēlētājiem.

Plkst.23:03 - Sestdien plkst.21.30 noticis tehnoloģisks traucējums desmit kilovoltu elektrotīklā Daugavpilī, ietekmējot elektroapgādi aptuveni 3000 klientiem un kavējot vēlēšanu balsu saskaitīšanu.

Plkst.22:32 - Sestdien notikušajās 12.Saeimas vēlēšanās bijusi zemākā vēlētāju aktivitāte neatkarīgās Latvijas vēsturē. Sestdien kopumā Latvijā nobalsojuši vismaz 887 000 cilvēku, kas ir vairāk nekā 57% no visiem jeb 1 552 235 balsstiesīgajiem vēlētājiem. Vislielākā vēlētāju aktivitāte bijusi Rīgā, kur savu balsi atdevuši 287 000 vēlētāju jeb 69,65% no kopējā apgabalā reģistrētā vēlētāju skaita. Vidzemē nobalsojuši 251 000 cilvēku, kas ir 62,42% no kopējā balsstiesīgo skaita.

Plkst.22:26 - Kurzemē 12.Saeimas vēlēšanās pie vēlēšanu urnām devušies 116 109 cilvēki jeb 58,41% no visiem apgabalā reģistrētajiem balsstiesīgajiem vēlētājiem - 198 771 cilvēka.

Plkst.21:26 - 12.Saeimas vēlēšanās sestdien kopumā Latvijā nobalsojuši vismaz 887 000 cilvēku, kas ir 57,15% no visiem jeb 1 552 235 balsstiesīgie vēlētāji. Vislielākā vēlētāju aktivitāte bijusi Rīgā, kur savu balsi atdevuši 287 000 vēlētāju jeb 69,65% no kopējā apgabalā reģistrētā vēlētāju skaita. Vidzemē nobalsojuši 251 000 cilvēku, kas ir 62,42% no kopējā balsstiesīgo skaita.

Plkst.21:19 - Drošības policija sestdien saņēmusi 30 signālus par iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem 12.Saeimas vēlēšanās un par diviem gadījumiem sākusi kriminālprocesu. Vairumā gadījumu balsu pirkšanas fakts nav apstiprinājies, taču par atsevišķiem signāliem DP turpina veikt pārbaudi.

Plkst.20:46 - 12.Saeimas vēlēšanu iecirknī, kas izveidots Latvijas Republikas goda konsulāta telpās Skotijas galvaspilsētā Edinburgā, vēlētāji ieradušies pacilātā noskaņojumā un ar cerību, ka situācija valstī pēc vēlēšanām uzlabosies. Vēlēt ieradās dažāda vecuma cilvēki - gan tādi, kas ieradušies studēt, gan tādi, kas Skotijā dzīvo jau ilgāku laiku un pagaidām atgriezties Latvijā neplāno.

Kā pastāstīja vēlēšanu iecirkņa Edinburgā pārstāvis Jānis Aumeisters, vēlēšanās nav varējuši piedalīties pāris pilsoņu, kuri iecirknī ieradušies tikai ar personas apliecību jeb elektronisko identifikācijas karti (eID) vai autovadītāja apliecību. Iecirkni apmeklējuši arī Jūras spēku flotiles pārstāvji, kuri uzturas mācībās ārpus Latvijas teritorijas.

Plkst.20:44 - Neskatoties uz vēlēšanu aģitācijas aizliegumu, "Rīgas satiksmes" mikroautobusos arī vēlēšanu dienā tika rādīti reklāmas rullīši, aicinot balsot par "Latvijas Krievu savienību" (LKS) un "Saskaņu". Mikroautobusā, kas kursē virzienā no autoostas uz Mežciemu, tika translēti abu partiju reklāmas rullīši, kuros skatītāji tika aicināti balsot par minētajām partijām.

Plkst.20:30 - 12.Saeimas vēlēšanās visvairāk balsu ieguvušas "Vienotība", sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa" un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), liecina LTV un "Latvijas fakti" kopīgi veiktā aptauja. Saskaņā ar LTV aptaujas rezultātiem 23,9% nobalsojušo vēlētāju savu balsi atdevuši par "Vienotību". Otrajā vietā ar 21,35% palikusi "Saskaņa", savukārt trešajā vietā ar 18,6% vēlētāju balsīm ierindojusies ZZS.

Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK ieguvusi 18,4%, bet šovasar izveidotā partija "No sirds Latvijai" (NSL) savākusi 6,9% vēlētāju balsu. Vēl 5% barjeru, lai iekļūtu Saeimā, pārvarējusi Latvijas Reģionu apvienība, kas ieguvusi 6% balsu. Pārējie politiskie spēki nepieciešamo procentuālo barjeru nav pārvarējuši un Saeimā neiekļūs.

Plkst.20:29 - 3.vēlēšanu iecirknī Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā, tuvojoties balsošanas beigām, vēlētāju aktivitāte samazinājās, tomēr divi jaunieši paspēja ierasties uz balsošanu pēdējās sekundēs pirms iecirkņa slēgšanas. Kopumā pēdējās desmit minūtēs pirms iecirkņa slēgšanas nobalsot ieradās aptuveni 20 cilvēki. Pēc iecirkņa slēgšanas neviens balsot gribētājs aiz slēgtajām durvīm nepalika.

Plkst.20:27 - Latgales vēlēšanu apgabalā trešdaļa jeb 33,16% savu izvēli izdarījušo vēlētāju norādījuši, ka balsojuši par "Saskaņu", liecina vēlētāju aptaujas rezultāti. Otrs atbalstītākais politiskais spēks Latgalē ir Zaļo un zemnieku savienība, par kuru teicās balsojam 25,29% no aptaujātajiem vēlētājiem, bet trešais ar 14,45% - "Vienotība". Ceturto lielāko Latgalē aptaujāto vēlētāju atbalstu guvusi Latvijas Reģionu apvienība, par kuru balsis nodeva 6,19% aptaujāto, piekto ar 5,42% - Latvijas Krievu savienība.

Latgalē par nacionālo apvienību VL-TB/LNNK balsojuši 4,77% aptaujāto balsotāju, "No sirds Latvijai" - 4,65%, "Vienoti Latvijai" - 2,45%, bet "Latvijas attīstībai" - 1,42%.

Plkst.20:14 - Vairāk nekā trešdaļa vēlētāju Kurzemes vēlēšanu apgabalā savu balsi atdevusi par Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), liecina vēlētāju aptaujas rezultāti. Atbilstoši aptaujai par ZZS Kurzemē varētu būt nobalsojuši 35,33% vēlētāju. Nedaudz vairāk nekā piektdaļa jeb 22,87% vēlētāju varētu būt izvēlējušies par labu nacionālajai apvienībai VL-TB/LNNK, nedaudz mazāk - 20,19% - varētu būt nobalsojuši par "Vienotību". Ceturtajā vietā šajā reģionā ir "Saskaņa", par kuru varētu būt nobalsojuši 8,68% vēlētāju.

5% barjeru varētu pārvarēt arī partija "No sirds Latvijai" , par kuru nobalsojuši 5,21% vēlētāju. Par Latvijas Reģionu apvienību varētu būt nobalsojuši 4,89% vēlētāju, "Vienoti Latvijai" - 0,63%, "Suverenitāti" - 0,16%.

Plkst.20:12 - lielāko vēlētāju atbalstu Rīgas vēlēšanu apgabalā ir guvusi partija "Saskaņa", liecina vēlētāju aptaujas rezultāti. Nedaudz vairāk par trešdaļu jeb 34,96% savu izvēli vēlēšanās jau izdarījušu cilvēku Rīgā atbildējuši, ka balsojuši par "Saskaņu". Otrajā vietā Rīgā bijusi "Vienotība", par kuru balsis nodevuši 23,18% aptaujāto vēlētāju, bet par nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) - 17,26%.

Ceturto lielāko Rīgas balsotāju atbalstu guvusi Zaļo un zemnieku savienība, saņemot 8,31% aptaujāto balsis, piekto ar 5,99% - Latvijas Reģionu apvienība, bet sesto ar 5,28% - "No sirds Latvijai".

Plkst.20:10 - lielāko vēlētāju atbalstu Vidzemes vēlēšanu apgabalā guvusi partija "Vienotība", liecina vēlētāju aptaujas rezultāti. Gandrīz trešā daļa jeb 30,39% savu izvēli vēlēšanās jau izdarījušo cilvēku Vidzemē atbildējuši, ka balsojuši par "Vienotību". Otrs plašāk atbalstītais politiskais spēks Vidzemē bijusi nacionālā apvienība VL-TB/LNNK, par kuru savu balsi atdevuši 24,14% aptaujāto vēlētāju. Trešajā vietā Vidzemē ar 19,45% ir Zaļo un zemnieku savienība, savukārt ceturto lielāko Vidzemes balsotāju atbalstu guvusi "Saskaņa", saņemot 10,31% aptaujāto balsu.

Piektajā vietā ierindojusies Latvijas Reģionu apvienība, kura ieguvusi 6,09% vēlētāju balsu. Vidzemē par "No sirds Latvijai" balsojuši 5,78%, par Jauno konservatīvo partiju savu balsi atdevuši 0,94%, "Latvijas attīstībai" - 0,86%, "Vienoti Latvijai" - 0,63%, Latvijas Krievu savienību - 0,23%.

Plkst.20:08 - lielāko vēlētāju atbalstu Zemgales apgabalā ir ieguvusi partija "Vienotība", liecina vēlētāju aptaujas rezultāti. Atbilstoši aptaujai par "Vienotību" Zemgalē nobalsojusi vairāk nekā ceturtdaļa vēlētāju jeb 26,18%. Nedaudz mazāk - 22,86% - savu balsi atdevuši par Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), 21,71% vēlētāju atbalstījuši nacionālo apvienību VL-TB/LNNK. Par sociāldemokrātisko partiju "Saskaņa" nobalsojuši 12,26% aptaujāto vēlētāju. Latvijas Reģionu apvienība un "No sirds Latvijai" (NSL) ieguvušas attiecīgi 6,39% un 6% aptaujāto vēlētāju atbalstu.

Plkst.20:06 - 12.Saeimas vēlēšanās sestdien ir uzvarējusi valdošā koalīcija, kurā darbojas "Vienotība", Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un VL-TB/LNNK, liecina aģentūras LETA sadarbībā ar LNT un Rīgas Stradiņa universitāti veiktā nobalsojušo vēlētāju aptauja pie iecirkņiem. Aptaujā 23,8% savu izvēli vēlēšanās izdarījušo cilvēku atbildējuši, ka balsojuši par "Vienotību", bet par "Saskaņu" balsojis 21,6% aptaujāto.

Plkst.20:00 - Daudzi Lielbritānijā dzīvojošie Latvijas pilsoņi šajās vēlēšanās piedalās ar cerību sakārtot valsti, lai nākotnē tajā atgrieztos. Lai arī aptaujāto emigrācijas ilgums ir atšķirīgs - no dažiem mēnešiem līdz pat teju 20 gadiem, vairums vēlētāju ir apņēmības pilni nākotnē atgriezties mājās.

Tomēr daudzi vēlētāji arī atzīst, ka valstī nepieciešamas nopietnas reformas, lai reemigrācija varētu notikt. Līdz ar to arī no jaunās valdības tiek sagaidīti nopietni uzlabojumi medicīnas, nodarbinātības un izglītības jomās.

Plkst.19:00 - Līdz plkst.16 Zemgalē joprojām aktīvāk balsojuši Skrīveru novadā, kur nobalsojuši 1579 jeb 51,35% balsstiesīgo. Skrīveru novadam seko Engures novads, kur nobalsojuši 3125 jeb 51,06% balsstiesīgo, Iecavas novads, kur nobalsojuši 3040 jeb 46,95%, un Aizkraukles novads - 3111 jeb 46,21%. Zemākā aktivitāte Zemgalē bijusi Krustpils novadā - 1524 jeb 31,05%, Jelgavas novadā - 5679 jeb 31,99% un Salas novadā - 980 jeb 32,03%.

Plkst.18:46 - Valsts policija šodien līdz plkst.17 reģistrējusi 39 neatļautas vēlēšanu aģitācijas gadījumus un 11 gadījumos sākta administratīvā lietvedība. Pārsvarā tā bijusi nenovākta vides reklāma. Būtiski incidenti saistībā ar vēlēšanām nav konstatēti.

Plkst.18:18 - Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra slimnīcā Tvaika ielā nobalsojuši teju simt pacienti un mediķi.Kopumā bija pieteikušies 104 cilvēki, taču nenobalsoja 15. Starp nobalsojušiem ir gan pacienti, gan medicīnas personāls.

Plkst.18:16 - Līdz plkst.16 Saeimas vēlēšanās Rīgā visvairāk balsojuši Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā, 3.iecirknī, kur nobalsojuši 2250 cilvēki. 3.iecirknim seko Rīgas 94.vidusskolas 128.iecirknis, kur nobalsojuši 2202 balsstiesīgie, un Purvciema vidusskolā izvietotais 107.iecirknis - 2200 cilvēki. Zemākā aktivitāte Rīgā bijusi Rīgas Sociālā dienesta dienas centrā "Kastanis", kur līdz plkst.16 savu balsi atdevuši 300 cilvēki.

Plkst.18:14 - Līdz plkst.16 Saeimas vēlēšanās Latgalē aktīvāk balsojuši Viļānu novadā, kur nobalsojuši 2376 jeb 45,24% balsstiesīgo. Viļānu novadam seko Līvānu novads, kur nobalsojuši 4468 jeb 44,39% balsstiesīgo, un Rēzekne - 10 157 jeb 41,77%. Zemākā aktivitāte Latgalē bijusi Ciblas novadā - 648 jeb 26,78%, Daugavpils novadā - 4934 jeb 27,17% un Rēzeknes novadā - 6418 jeb 27,25%.

Plkst.18:10 - Līdz plkst.16 Saeimas vēlēšanās Kurzemē aktīvāk balsojuši Mērsraga novadā, kur nobalsojuši 750 jeb 52,16% balsstiesīgo. Mērsraga novadam seko Rucavas novads, kur nobalsojuši 787 jeb 51,51% balsstiesīgo, un Rojas novads - 1705 jeb 49,28%. Zemākā aktivitāte Kurzemē bijusi Brocēnu novadā - 1675 jeb 34,56%, Priekules novadā - 1717 jeb 38,19% un Ventspils novadā - 3648 jeb 37,08%.

Plkst.17:51 - Līdz plkst.16 nobalsojuši jau 640 115 cilvēki, kas no visiem 1 552 235 balsstiesīgajiem ir 41,24%. Patlaban visvairāk balsots Rīgā - līdz plkst.16 savas balsis jau atdevuši 197 638 vēlētāji jeb 47,88% no kopējā apgabalā reģistrētā vēlētāju skaita - 401 864. Vidzemē nobalsojuši 183 769 cilvēki, kas ir 45,73% no kopējā balsstiesīgo skaita - 412 757. Trešie aktīvākie vēlētāji līdz pēcpusdienai ir Kurzemē - nobalsojis 87 541 cilvēks, kas ir 44,04% no kopējā balsstiesīgo kurzemnieku skaita, kas šogad ir 198 771.

Plkst.17:47 - Valsts policija šodien līdz pēcpusdienai reģistrējusi 24 neatļautas vēlēšanu aģitācijas gadījumus. Astoņos gadījumos sākta administratīvā lietvedība. Pārsvarā tā bijusi nenovākta vides reklāma. Šorīt būtiski incidenti saistībā ar vēlēšanām nav konstatēti.

Plkst.16:59 - Kādai sievietei šodien mediķu palīdzība bijusi nepieciešama, jo, ilgstoši sēžot vēlēšanu iecirknī, viņai saasinājusies muguras slimība. Kopumā uz vēlēšanu iecirkņiem mediķi devušies divas reizes. Palīdzība bijusi nepieciešama kādai 30 gadus vecai vēlētājai Ropažos. Viņai ilgstošas sēdēšanas rezultātā saasinājusies muguras kaite. Sieviete nogādāta slimnīcā Rīgā. Brigāde devusies arī uz vēlēšanu iecirkni Jūrmalā. Arī tur kādai 81 gadu vecai sievietei bijis hroniskas slimības saasinājums. Sirmgalvei palīdzība sniegta uz vietas.

Plkst.16:55 - Rīgas 72.vidusskolā izvietotajā iecirknī ieradies kāds bijušais lidotājs, kurš vēlējies nobalsot ar savu Krievijas pilsoņa. Pensionārs iecirkņa darbiniekiem paziņoja, ka Latvijā dzīvo jau kopš Otrā pasaules kara beigām. Viņš esot lidotājs ar lielu stāžu un ticamībai nodemonstrēja pat savu lidotāja apliecību. Sirmajam vīram iecirknī tika korekti paskaidrots, ka balsošanai nepieciešama Latvijas pilsonība. Vīrietis pēc strīda ar iecirkņa darbiniekiem pastāstīja, ka Latvijas pilsonību viņam nevajag, jo tad būs jāšķiras no prāvās pensijas, ko maksā Krievija. Kaimiņvalsts viņam pārskaitot aptuveni 800 eiro mēnesī, bet Latvija - tikai 150 eiro.

Plkst.16:50 - Valmieras 5.vidusskolas 914.vēlēšanu iecirknī kāds vēlētājs ir aizmirsis savu pasi. Dienas laikā viens pilsonis vēlējies nobalsot ar nederīgu pasi, savukārt viens iedzīvotājs bija ieradies tikai ar personas apliecību jeb elektronisko identifikācijas (eID) karti bez vēlētāja apliecības. Valmieras 5.vidusskola bija vienīgā vieta Valmierā, kurā iedzīvotāji varēja nodot savu balsi glabāšanā. Līdz plkst.16 divi Valmieras iedzīvotāji, kas bija izmantojuši šo iespēju, mainīja savu viedokli un nobalsoja atkārtoti. Savukārt 912.iecirkins, kas atrodas Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, esot apmeklētākais iecirknis Valmierā.

Plkst.16:45 - Iedzīvotāji, kas šodien devās uz vēlēšanu iecirkņiem, lai balsotu par partiju "Saskaņa", jūtas vīlušies, neatrodot sarakstos partijas Ministru prezidenta amata kandidātu Rīgas mēru Nilu Ušakovu. Cilvēki pauduši izbrīnu, kāpēc Ušakovs tiek minēts kā premjerministra amata kandidāts, taču par viņu nav iespējams nobalsot. Par Rīgas mēru nobalsot vēlējušies iedzīvotāji ne tikai Rīgā, bet arī citos balsošanas apgabalos.

Plkst.16:33 - Rindas Rīgas apgabala vēlēšanu iecirkņos varētu saglabāties līdz sešiem pēcpusdienā prognozē Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins. Viņš norādīja, ka pilnīgi visos Rīgas apgabala vēlēšanu iecirkņos ir rindas un tās varētu saglabāties līdz plkst.18. "Ir signāli par rindām 152.iecirknī, 23.iecirknī. Tāpat pašā Rīgas centrā, 3.ģimnāzijā. Visur ir rindas. Tur neko nevar padarīt," sacīja Kokins. Piemēram, Rīgas 56.vēlēšanu iecirknī un 57.vēlēšanu iecirknī vēlētājiem rindā nākas stāvēt aptuveni 20 minūtes.

Plkst.16:24 - Vēlēšanās piedalījušās 2206 Latvijas cietumos ieslodzītās personas. Balsošana notikusi bez starpgadījumiem. Latvijas ieslodzījuma vietās uzturas 3495 ieslodzītie, kuri ir balsstiesīgi vēlētāji. Lielākā vēlētāju aktivitāte, bija lielākos Latvijas cietumos - Rīgas Centrālcietumā un Daugavpilī.

Plkst.16:05 - Iepriekšējās, 11.Saeimas vēlēšanās līdz plkst.12 bija nobalsojuši 356 341 cilvēks jeb 23,88% no kopējā balsstiesīgo skaita, kas ir par 27 218 cilvēkiem vairāk nekā šorīt notiekošajās 12.Saeimas vēlēšanās. 2011.gada 7.septembra vēlēšanās līdz pusdienlaikam uz iecirkņiem savu balsi nodot bija devušies 356 341 cilvēks, kas ir par 27 218 mazāk nekā šodien.

Plkst.15:35 - Drošības policijā (DP) šodien saņemto signālu skaits par iespējamo balsu pirkšanu ir lielāks nekā iepriekšējās parlamenta vēlēšanās. Informācija par iespējamo balsu pirkšanu nākusi no dažādiem Latvijas reģioniem, bet pamatā - ārpus Rīgas.

Plkst.14:55 - Šodien 12.Saeimas vēlēšanu dienā līdz plkst.12 zemākā vēlētāju aktivitāte starp reģioniem bija Vidzemes vēlēšanu apgabalā esošajā Olaines novadā. Olaines novadā pavisam ir 11 430 balsstiesīgo, no kuriem līdz plkst.12 ir nobalsojuši 1851 jeb 16,19%.

Olaines novadam seko Latgales reģiona Daugavpils novads, kurā no 18 459 balsstiesīgajiem līdz plkst.12 nobalsojuši 3125 jeb 16,93%, un Rēzeknes novads, kurā no 23 753 balsstiesīgajiem līdz plkst.12 nobalsojuši 4096 jeb 17,24%.

Plkst.14:51 - Līdz plkst.12 Saeimas vēlēšanās Zemgalē aktīvāk balsojuši Skrīveru novadā, kur nobalsojuši 911 jeb 29,37% balsstiesīgo, liecina provizoriskie Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati. Skrīveru novadam seko Iecavas novads, kur nobalsojuši 1788 jeb 27,4% balsstiesīgo, Aizkraukles novads, kur nobalsojuši 1847 jeb 27,26%, un Vecumnieku novads - 1862 jeb 26,8%.

Zemākā aktivitāte Zemgalē bijusi Salas novadā - 563 jeb 18,18%, Jelgavas novadā - 3467 jeb 19,33% un Rundāles novadā - 565 jeb 20,16%. Kopā Zemgalē līdz plkst.12 savu balsi atdevuši 52 057 jeb 22,87% balsstiesīgo.

Plkst.14:36 - Valsts policija šodien reģistrējusi 13 neatļautas vēlēšanu aģitācijas gadījumus. Piecos gadījumos sāktas administratīvās lietvedības, norādīja Valsts policijas preses pārstāve Zane Arāja. Pārsvarā tā bijusi nenovākta vides reklāma. Šorīt būtiski incidenti saistībā ar vēlēšanām nav konstatēti.

Plkst.14:30 - Alūksnes pilsētas sākumskolā vairāki cilvēki vēlējušies nobalsot ar personas apliecību jeb elektronisko identifikācijas (eID) karti, taču tas nav izdevies, jo viņi nav zinājuši, ka nepieciešams izņemt vēlētāja apliecību, informēja 294.iecirkņa vadītājs Ivars Līdaciņš. Pārkāpumi iecirknī nav fiksēti. Līdaciņš atzīst, ka vēlētāju aktivitāte ir liela, tiek pārstāvēti visu vecuma grupu cilvēki. Savukārt politiskā aģitācija iecirknī nav novērota.

Plkst.13:58 - Līdz plkst.12 Kurzemē aktīvāk balsojuši Rucavas novadā, kur nobalsojuši 545 jeb 35,39% balsstiesīgo. Rucavas novadam seko Alsungas novads, kur nobalsojuši 428 jeb 32,92% balsstiesīgo, un Vaiņodes novads - 570 jeb 27,97%. Zemākā aktivitāte Kurzemē bijusi Brocēnu novadā - 1005 jeb 20,56%, Ventspilī - 5402 jeb 21,49% un Liepājā - 10456 jeb 22,28%. Kopā Kurzemes reģionā ir 198 771 balsstiesīgais vēlētājs. Laikā līdz plkst.12 nobalsojuši 47 179, kas veido 23,52% no Kurzemes reģiona vēlētājiem.

Plkst.13:55 - Arī līdz plkst.12 Vidzemē aktīvāk balsojuši Saulkrastu novadā, kur nobalsojuši 1800 jeb 38,31% balsstiesīgo. Saulkrastu novadam seko Ērgļu novads, kur nobalsojuši 856 jeb 31,22% balsstiesīgo, un Varakļānu novads - 906 jeb 30,17%. Zemākā aktivitāte Vidzemē bijusi Olaines novadā - 1851 jeb 16,19%, Salaspils novadā - 2563 jeb 19,47% un Jūrmalā - 7085 jeb 20,14%. Kopā Vidzemes reģionā ir 40 4215 balsstiesīgu vēlētāju. Līdz plkst.12 nobalsojuši 96 876, kas veido 23,97% no Vidzemes reģiona vēlētājiem.

Plkst.13:50 - Līdz plkst.12 Latgalē aktīvāk balsojuši Viļānu novadā, kur nobalsojuši 1504 jeb 28,18% balsstiesīgo. Viļānu novadam seko Baltinavas novads, kur nobalsojuši 286 jeb 27,37% balsstiesīgo, un Līvānu novads - 2751 jeb 27%. Zemākā aktivitāte Latgalē bijusi Daugavpils novadā - 3125 jeb 16,93%, Rēzeknes novadā - 4096 jeb 17,24% un Daugavpilī - 10 765 jeb 17,66%. Kopā Latgales reģionā ir 228 451 balsstiesīgais vēlētājs. Līdz plkst.12 nobalsojuši 46 470, kas veido 20,34% no Latgales reģiona vēlētājiem.

Plkst.13:47 - Līdz plkst.12 Zemgalē aktīvāk balsojuši Skrīveru novadā, kur nobalsojuši 911 jeb 29,37% balsstiesīgo. Skrīveru novadam seko Iecavas novads, kur nobalsojuši 1788 jeb 27,4% balsstiesīgo, Aizkraukles novads, kur nobalsojuši 1847 jeb 27.26%, un Vecumnieku novads - 1862 jeb 26,8%. Zemākā aktivitāte Zemgalē bijusi Salas novadā - 563 jeb 18,18%, Jelgavas novadā - 3467 jeb 19,33%, un Rundāles novadā - 565 jeb 20,16%. Kopā Zemgalē līdz plkst.12 savu balsi atdevuši 52 057 jeb 22,87% balsstiesīgo.

Plkst.13:54 - Līdz plkst.8 Rīgā aktīvāk balsojuši Purvciema vidusskolas 107.iecirknī, kur nobalsojuši 1117 cilvēki. 107.iecirknim seko Rīgas 94.vidusskolas 128.iecirknis, kur nobalsojuši 1112 balsstiesīgie, un Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā esošais 3.iecirknis - 980 cilvēki. Zemākā aktivitāte Rīgā bijusi Rīgas Sociālā dienesta dienas centrā "Kastanis", kur līdz plkst.12 savu balsi atdevuši 170 cilvēki.

Plkst.13:40 - Līdz plkst.12 no 954 iecirkņiem Latvijā nobalsojuši jau 328 413 cilvēki, kas no visiem 1 555 186 balsstiesīgajiem ir 21,12%. Visaktīvākā balsošana sestdienā līdz plkst.12 noritējusi Vidzemē, kur savas balsis jau atdevuši 96 876 vēlētāji jeb 23,97% no kopējā apgabalā reģistrētā vēlētāju skaita - 404 215.

Otri aktīvākie šorīt Kurzemē - nobalsojuši 46 679 cilvēki, kas ir 23,27% no kopējā apgabalā reģistrēto vēlētāju skaita - 200 628. Trešie aktīvākie vēlētāji līdz pusdienas laikam ir Zemgalē - 52 057 cilvēki nobalsojuši, kas ir 22,87% no kopējā balsstiesīgo zemgalnieku skaita, kas šogad ir 227 616.

Plkst.13:10 - Ēkās, kurās izvietoti divi vēlēšanu iecirkņi vienlaicīgi, vēlētāji nereti apmulst, uzzinot, ka var balsot jebkurā iecirknī. Ierodoties balsot Rīgas 45.vidusskolā izvietotajos vēlēšanu iecirkņos, iedzīvotāji iecirkņa darbiniekiem vaicāja, uz kuru no diviem iecirkņiem jādodas, ja dzīvo, piemēram, Ropažu ielā. Saņemot atbildi, ka iespējams nobalsot jebkurā, vēlētājiem uz brīdi iestājās apmulsums.

Plkst.12:45 - Latvijas karavīri no starptautisko sauszemes spēku militāro mācībām "Sudraba bulta 2014" šodien dosies uz iecirkni Ādažu novada domē, lai varētu piedalīties Saeimas vēlēšanās. Aptuveni 150 mācību dalībnieki jau iepriekš bija nodevuši savu balsi glabāšanā.

Plkst.12:35 - Jelgavas pilsētā arī vēlēšanu diena pagaidām rit bez starpgadījumiem. Kāds balsotājs bijis priecīgs, ka vēl paspējis novēlēt viņa pases derīguma termiņa pēdējā dienā.

Plkst.12:33 - Tukuma un Bauskas novadā, Jelgavā un Dobeles novadā vēlēšanu diena līdz šim rit bez starpgadījumiem, pašā Dobelē novēro ievērojamu aktivitātes pieaugumu. Dobeles novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Velta Lagzdiņa informēja, ka Dobelē priekšpusdienā konstatēta sen nepieredzēta aktivitāte un visos trijos pilsētas iecirkņos esot izveidojušās balsotāju rindas.

Plkst.12:26 - Ikšķiles tautas nama vēlēšanu darbinieki saņēmuši informāciju par kādu krievu tautības iedzīvotāju, kurš pie vēlēšanu iecirkņa esot iedzīvotājus mudinājis balsot par kādu konkrētu partiju. Taču, kad vēlēšanu iecirkņa darbinieki vairākas reizes gājuši meklēt šo personu, tā vairs nav atrasta.

Plkst.12:25 - Pie vairākiem vēlēšanu iecirkņiem Rīgā sāk veidoties vēlētāju rindas. Vēlētāju rindas pie iecirkņiem novērotas Sarkandaugavā un pie vairākiem iecirkņiem Rīgas centrā.

Plkst.12:23 - Drošības policija saņēmusi vairākus signālus par iespējamo balsu pirkšanu. Pirmie signāli saņemti jau no rīta, taču līdz pusdienas laikam to skaits palielinājies. Informācija par iespējamo balsu pirkšanu nākusi no dažādiem Latvijas reģioniem, bet pamatā - ārpus Rīgas. Signālu skaitu un citu informāciju DP pagaidām atturas sniegt.

Plkst.12:10 - Vairāki vēlētāji ziņo par aģitācijas noteikumu pārkāpumiem vēlēšanu iecirkņu tuvumā un citās vietās. Viņa norāda, ka galvenā sūdzību grupa patlaban ir tieši par iepriekš nenovāktiem priekšvēlēšanu aģitācijas materiāliem.

"Piemēram, Kuldīgas novadā esošajā 549.vēlēšanu iecirknī vēlētāji norādījuši, ka priekšvēlēšanu aģitācijas materiāli atrasti iecirknim tuvumā esošajā gaitenī," stāsta Bērziņa.

Plkst.11:31 - Sidnejas Latviešu namā, Austrālijā, izveidojušās divas vēlētāju rindas. Kā pastāstīja vēlēšanu iecirkņa pārstāvis Imants Līcis, līdz šim savu balsi Sidnejā atdevuši 248 vēlētāji, taču vēlēšanu iecirknī izveidojušās divas rindas, jo daļai vēlētāju bija nepieciešams izņemt jaunas pases.

"Kopumā jaunās pases bija nepieciešams izņemt 150 cilvēkiem. Protams, visi to vēl nav izdarījuši, bet šī iemesla dēļ iecirknī izveidojās divas rindas," sacīja Līcis, piebilstot, ka līdzšinējā vēlēšanu aktivitāte, salīdzinot ar iepriekšējām Saeimas vēlēšanām, nav būtiski mainījusies.

Plkst.11:29 - Valmieras Profesionālajā vidusskolā jau no septiņiem rītā novērota aktīva iedzīvotāju plūsma. Cilvēki šobrīd stāv rindā, lai izdarītu savu izvēli. Vēlēt nāk visa vecuma iedzīvotāji, nav novērota kāda aktīvāka cilvēku daļa. Iecirknī nav novēroti nekāda veida pārkāpumi.

Plkst.11:09 - Valkas pilsētas kultūras namā izveidojušās vēlētāju rindas. 884.iecirkņa Valkas pilsētas kultūras nama vadītājs Artūrs Skrūzmanis atzīst, ka vēlētāju aktivitāte ir ļoti liela. Valkas vēlēšanu iecirknī pagaidām ir konstatēts viens starpgadījums, kad kāda vēlētāja vēlēšanu zīmju komplektācijā atrasta kļūda. Skrūzmanis uzskata, ka tā bijusi tipogrāfijas kļūda, vēlētājam izsniegts jauns komplekts.

Plkst.11:00 - Latvijas vēstniecībā Ķīnā līdz šim savu balsi atdevuši 11 cilvēki, aģentūrai LETA pastāstīja vēstniece Ingrīda Levrence. Levrence skaidroja, ka aktīvākie vēlētāji ir tūristi un Ķīnā studējošie Latvijas pilsoņi, taču tik pat aktīvi savas balsis nodod arī tie, kuri Ķīnā dzīvo jau ilgāku laiku. Viņa arī atzina, ka līdzšinējā vēlētāju aktivitāte ir līdzīga iepriekšējām Saeimas vēlēšanām.

Plkst.10:32 - Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā Septiņos no rīta pirmie savu balsi nodot bija ieradušies mednieki, makšķernieki un pārdevēji. Pēc viņiem sekojuši pensionāri, bet ap desmitiem nākot jaunās ģimenes ar atvasēm.

Plkst.10:29 - Līdz plkst.8 12.Saeimas vēlēšanās Latgalē aktīvāk balsojuši Viļānu novadā, kur nobalsojuši 155 jeb 2,95% balsstiesīgo. Viļānu novadam seko Rugāju novads, kur nobalsojuši 39 jeb 1,93% balsstiesīgo, un Viļakas novads - 86 jeb 1,87%. Zemākā aktivitāte Latgalē bijusi Baltinavas novadā, kur nobalsojuši seši vēlētāji jeb 0,58% balsstiesīgo, Vārkavas novads - 12 jeb 0,65% un Dagdas novads - 47 jeb 0,74%.

Plkst.10:27 - Līdz plkst.8 Latvijas 12.Saeimas vēlēšanās Rīgā aktīvāk balsojuši Pļavniekos, Rīgas 92.vidusskolas 67.iecirknī, kur nobalsojuši 108 cilvēki. 67.iecirknim seko Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 3.iecirknis, kur nobalsojuši 93 balsstiesīgie, un Rīgas 31.vidusskolā esošais 154.iecirknis - 90 cilvēku.

Zemākā aktivitāte Rīgā bijusi 60.vidusskolā, kur līdz plkst.8 savu balsi atdevuši trīs cilvēki un Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā, kur rīta agrumā nobalsojuši vien divi cilvēki.

Plkst.10:25 - Līdz plkst.8 Latvijas vēstniecībā Londonā savu balsi atdevis 41 vēlētājs, tviterī pavēstījis Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Andris Teikmanis. Viņš norādīja, ka jau pirms vēlēšanu iecirkņa atvēršanas izveidojusies neliela rinda un kopumā līdz plkst.8 savu balsi atdevis 41 vēlētājs. "Mums ir cerība, ka šajās vēlēšanās piedalīsies vairāk vēlētāju nekā iepriekšējās Saeimas vēlēšanās," iepriekš prognozēja Teikmanis.

Plkst.10:24 - Latvijas vēstniecībā Japānā līdz šim savu balsi atdevuši seši cilvēki, pastāstīja vēstnieks Normans Penke. Viņš atzina, ka vēstniecība bija gaidījusi lielāku balsotāju aktivitāti no rīta, taču lielākā daļa no sešiem vēlētājiem ieradušies pēcpusdienā. "Mēs lēšam, ka Japānā varētu būt aptuveni 100 latvieši. Pagājušajās parlamenta vēlēšanās savu balsi atdeva 20 pilsoņi," sacīja Penke.

Plkst.10:22 - Līdz plkst.8 Saeimas vēlēšanās Kurzemē aktīvāk balsojuši Rojas novadā, kur nobalsojuši 93 jeb 2,69% balsstiesīgo. Rojas novadam seko Rucavas novads, kur nobalsojuši 40 jeb 2,62% balsstiesīgo, un Mērsraga novads - 32 jeb 2,23%. Zemākā aktivitāte Kurzemē bijusi Brocēnu novadā - 48 jeb 0,99%, Dundagas novadā - 38 jeb 1,04% un Skrundas novadā - 47 jeb 1,08%.

Plkst.10:20 - Drošības policija (DP) šodien saņēmusi vairākus signālus par iespējamo balsu pirkšanu. Tagad DP veic šīs informācijas pārbaudi. Signāli saņemti no dažādiem Latvijas reģioniem, taču plašāku informāciju DP pagaidām nesniedz.

Plkst.10:11 - Iepriekšējās, 11.Saeimas vēlēšanās līdz plkst.8 bija nobalsojuši 23 070 cilvēki jeb 1,55% no kopējā balsstiesīgo skaita, kas ir par 1772 cilvēkiem vairāk nekā šorīt notiekošajās 12.Saeimas vēlēšanās. 2011.gada 7.septembra vēlēšanu rītā uz iecirkņiem savu balsi rīta agrumā nodot bija devušies 23 070 cilvēki, kas ir par 1772 mazāk nekā šorīt.

Plkst.10:01 - Līdz plkst.8:00 Zemgalē aktīvāk balsojuši Vecumnieku novadā, kur nobalsojuši 192 jeb 2,78% balsstiesīgo. Vecumnieku novadam seko Aknīstes novads, kur nobalsojuši 63 jeb 2,65% balsstiesīgo, un Neretas novads - 67 jeb 2,17%. Zemākā aktivitāte Zemgalē bijusi Rundāles novadā - 18 jeb 0,65%, Viesītes novadā - 31% jeb 0,96% un Tērvetes novadā - 32 jeb 1,14%.

Plkst.09:59 - Līdz plkst.8 no 954 iecirkņiem Latvijā nobalsojuši jau 21 298 cilvēki, kas no visiem balsstiesīgajiem ir 1,37%. Visaktīvākā balsošana noritējusi Vidzemē, kur savas balsis jau atdevuši 6355 vēlētāji jeb 1,58% no kopējā apgabalā reģistrētā vēlētāju skaita - 401 864.

Otri aktīvākie šorīt Zemgalē - nobalsojuši 3310 cilvēki, kas ir 1,47% no kopējā apgabalā reģistrēto vēlētāju skaita. Trešie aktīvākie vēlētāji šorīt ir Kurzemē - 2853 cilvēki nobalsojuši, kas ir 1,44% no kopējā balsstiesīgo vidzemnieku skaita, kas šogad ir 401 864.

Plkst.09:12 - 39.vēlēšanu iecirknī, kas atrodas Rīgas Avotu pamatskolā, laika posmā no plkst.7 līdz plkst.8 savu balsi ir atdevuši 60 vēlētāji. Iecirkņa pārstāvis Vilis Zinkevičs norādīja, ka lielākā daļa atnākušo ir vecāka gadagājuma cilvēki, veidojot aptuveni 50-60%. Viņš gan norādīja, ka nevienam no balsotājiem vēl nav bijusi vēlētāja apliecība. Līdz šim viss norit ļoti mierīgi.

Plkst.08:22 - Bez problēmām iespējams nobalsot atkārtoti pēc balss nodošanas glabāšanā. Aģentūras LETA žurnālists savu balsi glabāšanā nodeva Rīgā, 3.iecirknī, kas atrodas Valsts 1.ģimnāzijā. Šorīt, tajā pašā iecirknī nodotā balss tika anulēta un bija iespējams nobalsot vēlreiz.

Vēlētājiem, kuri izlemj mainīt savu balsojumu ir jārēķinās, ka tam nepieciešams mazliet vairāk laika, nekā vēlētājiem, kuri vienīgo reizi atnākuši uz iecirkni. Ir nepieciešams laiks, kamēr iecirkņa darbinieki atrod attiecīgo sarakstu, no kura tiek svītrots konkrētais vēlētājs.

Plkst.08:16 - Ogres Kultūras centrā, kur atrodas 680.vēlēšanu iecirknis novērota liela vēlētāju aktivitāte, jo tajā līdz plkst.8 bija nobalsojuši 100 vēlētāju. Pārsvarā pirmajā vēlēšanu darba stundā nākuši nobalsot tie cilvēki, kuriem šorīt bija jādodas uz darbu. Tāpēc jau līdz plkst.8 minētajā vēlēšanu iecirknī bija nobalsojuši aptuveni 100 vēlētāju.

Plkst.08:05 - Jau no rīta Rīgas vēlēšanu iecirkņos pārsvarā balso vecāka gadagājuma cilvēki un šoreiz pirms vēlēšanu iecirkņu atvēršanas plkst.7, pie tiem neesot, veidojusies balsotāju rinda.

Piemēram, Rīgas 108.vēlēšanu iecirkņa, kas atrodas VEF Kultūras pilī, vadītājs Ainārs Judeiks aģentūrai LETA pastāstīja, ka pirmais vēlētājs bija ieradies īsi pirms plkst.7, bet, atceroties citas vēlēšanu reizes, tad parasti pie durvīm bija stāvējuši vairāki balsotāji. Cilvēku plūsma esot mērena, taču jau tagad esot redzams, ka aktivitāte ir lielāka nekā uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Līdz šim nekādi starpgadījumi nav bijuši.

Plkst.08:01 - Šorīt, sākoties 12 Saeimas vēlēšanām, visi vēlēšanu iecirkņi tika atvērti laikus, aģentūrai LETA pavēstīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Kristīne Bērziņa.

"Neesam saņēmuši informāciju, ka būtu bijušas problēmas kādā iecirknī," teica Bērziņa, piebilstot, ka par to parasti tiekot uzreiz ziņots. Arī vēlētāji šorīt nav sūdzējušies, ka nebūtu tikuši balstot kādā no iecirkņiem.

Plkst.08:00 - Šodien notiekošajās Saeimas vēlēšanās varētu piedalīties vairāki tūkstoši Latvijas cietumos ieslodzīto personu. Latvijas ieslodzījuma vietās uzturas 3278 ieslodzītie, kuri ir balsstiesīgie vēlētāji.

Iesniegumus līdz vakardienai bija uzrakstījuši 2509 cietumnieki. Patiesais nobalsojušo skaits būs zināms pēc vēlēšanām, jo daļa var atteikties doties pie vēlēšanu urnām, pieļāva IeVP.

Plkst.07:58 - Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) cer, ka provizoriskie 12.Saeimas vēlēšanu rezultāti sadalījumā pa kandidātu sarakstiem no visiem Latvijas iecirkņiem būs apkopoti un publicēti līdz plkst.5 svētdienas rītā. Tomēr nevar paredzēt, cik raiti ienāks balsu skaitīšanas provizoriskie rezultāti, aģentūrai LETA atzina CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Vēlēšanu naktī ikvienam būs iespējams sekot līdzi vēlēšanu rezultātu apkopošanai interneta vietnē "http://sv2014.cvk.lv". Dati tiks publicēti par katru vēlēšanu iecirkni un apkopoti griezumos pa pašvaldībām un vēlēšanu apgabaliem.

Plkst.07:56 - AS "Sadales tīkls" šodien strādās pastiprinātā režīmā, lai rūpētos par drošu elektroenerģijas piegādi visiem 953 Latvijā esošajiem Saeimas vēlēšanu iecirkņiem un nepieciešamības gadījumā nodrošinātu operatīvās palīdzības atbalstu. Ir saskaņots rīcības plāns gadījumiem, ja kādā no vēlēšanu iecirkņiem būtu nepieciešama elektroenerģijas piegādes uzņēmuma operatīva iesaistīšanās, kā arī ir noteiktas kontaktpersonas sadarbības jautājumu risināšanai.

Plkst.07:33 - Šodien notiekošās 12.Saeimas vēlēšanas varēs uzraudzīt starptautiskie, brīvprātīgie, kā arī kandidējošo partiju pilnvarotie novērotāji. Uzraudzīt vēlēšanas kopumā ir pieteikušies 45 brīvprātīgie novērotāji.

Plkst.07:00 - Šorīt plkst.7 durvis vēruši 953 Latvijā esošie 12.Saeimas vēlēšanu iecirkņi, kas balsotājiem būs atvērti līdz plkst.20.

No vēlēšanu iecirkņiem 953 vēlēšanu iecirkņi atrodas Latvijā, bet 98 - ārvalstīs. Balsstiesības parlamenta vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu.

Saeimas vēlēšanās balsotāji tiek reģistrēti vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā. Lai nodrošinātu principu "viens vēlētājs - viena balss", vēlētāja pasē izdara atzīmi (spiedogu) par dalību vēlēšanās. Šī kārtība ļauj vēlētājam balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs neatkarīgi no reģistrētās dzīvesvietas.

Balsošanas dokuments 12.Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņa pase vai personas apliecība jeb elektroniskā identifikācijas (eID) karte kopā ar vēlētāja apliecību.

Tiesības piedalīties 12.Saeimas vēlēšanās, uzrādot vēlētāja apliecību, ir 27 520 vēlētājiem, kuru vienīgais personu apliecinošais dokuments ir personas apliecība. Viņiem vēlētāja apliecības bija iespēja bez maksas saņemt līdz 3.oktobrim tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālajā nodaļā, kurā izsniegta šo vēlētāju personas apliecība. Šodien vēlētāja apliecību saņemt vairs nav iespējams.

CVK uzziņu tālrunis vēlētājiem ir 67 049 999. Tālruņa darba laiks šodien būs no plkst.7 līdz 24. Tālrunis sniedz uzziņas par vēlēšanu iecirkņu adresēm un darba laiku un balsošanas kārtību.

Komentāri 1