Iespējams, 2014.gadā tu būsi laimīgāka, Mixnews.lv

Iespējams, 2014.gadā tu būsi laimīgāka

фото

Woman | 2014. gada 3. janvārī plkst. 16:44

Katru Jauno gadu tu uzsāc ar vēlmi būt laimīgāka, nekā aizvadītajā gadā. Iespējams sadedzini vēlmju lapiņu, varbūt veic citus rituālus vai tev pietiek ar klusībā dotu solījumu. Tava ikdiena būs ievērojami laimīgāka, izmainot desmit ieradumus:

Pārstāj vainot citus

Cilvēki kļūdās. Tuvinieki neattaisno tavas cerības, bet piegādātāji regulāri aizkavējas. Tu vaino citus savās problēmās. Nākamajā reizē uzņemies atbildību, koncentrējies situācijai, iespējams, apgūsti jaunas zināšanas, šādi likvidējot problēmu, nevis ieņemot nelaimīgās nabadzītes pozīciju.

Pārstāj izpatikt

Tavas drēbes, mašīna, darba pozīcija – tu domā, tas padara tevi simpātisku. Cilvēkiem šīs lietas patīk, taču tas nenozīmē, ka viņiem tu esi tīkama. Ja tu patīc lietu, statusa dēļ, tās ir virspusējas un nebūtiskas attiecības. Lai veidotu svarīgas un būtiskas attiecības, ir jāpārstāj izpatikt, un jābūt sev pašai.

Atbrīvojies no lielās pieķeršanās pazīstamajam

Ja esi nedroša vai nobijusies, tu pieķeries lietām, ko labi pazīsti, bet ne vienmēr ir tev dara labu. Atlaižot pieķeršanos, tu iegūsi brīvību sasniegt to, ko patiešām vēlies. Lai arī ne vienmēr var iegūt visu, ko vēlies, atbrīvošanās vienmēr liks justies labāk.

Beidz pārtraukt, ļauj citiem runāt!

Citu pārtraukšana ir rupja. Vēlies cilvēkiem patikt? Ieklausies, uzdod jautājumus un izproti, ko otrs tev vēlas pateikt. Šādi dzims abpusējas simpātijas!

Beidz gausties!

Vārdiem piemīt liels spēks, īpaši tiem, kurus tu vērs pati pret sevi. Gaušanās par problēmām neliks tām izzust vai tev justies labāk. Ja kaut kas nav tā, kā vēlies, neiznieko laiku vārdos, bet sāc darīt! Nerunā par to, cik slikti, runā par to – kā varētu visu padarīt labāku!

Izbeidz kontrolēt!

Jā, tu esi boss, tu esi galvenā. Un tomēr, ja esi secinājusi, ka citi nepakļaujas tavai kontrolei, acīmredzot uzskati savu viedokli pārāku par citiem. Kontrole ir saistīta ar autoritārismu, baiļu kultivēšanu, kas citiem neliek justies labi. Tāpēc meklē domubiedrus, ar kuriem būs pa ceļam darbi būs izdarīti, un laiks būs labi pavadīts!

Pārstāj kritizēt!

Jā, protams, tavas zināšanas, pieredze un sasniegumi ir vērā ņemami, taču tie tevi nepadara labāku, gudrāku par citiem. Šī zināšanu bāze padara unikālu tikai un vienīgi tevi. Bet citiem cilvēkiem ir savs zināšanu pamats. Cilvēki ir atšķirīgi. Novērtē šīs atšķirības, un tu ne vien citus, bet arī sevi redzēsi daudz labākā gaismā!

Nemāci citus dzīvot!

Kritizēšanai ir māsa – sprediķošana, bet viņu tēvs ir nosodījums. Jo vairāk esi paveikusi, jo vairāk uzskati, ka paveiktais citiem ir jāpavēsta. Pat tad, ja tavs sakāmais būs neapgāžama patiesība, iespējams, citi tevi dzirdēs, bet tevī neklausīsies. Un šis fakts tev liks justies skumīgi.

Izbeidz atsaukties uz pagātni!

Pagātne ir vērtība, ja mācies no savām un citu kļūdām. Taču pēc tam tās ir jāatlaiž. Viegli teikt, grūti izdarīt? Tas ir atkarīgs no mērķa. Ja kaut kas slikts ar tevi notiek, uztver to kā iespēju mācīties. Ja kļūdās kāds cits, esi saprotoša un piedodoša. Pagātne ir tikai treniņš, tā nenosaka, kas tu esi! Domā par pagātnē pieļautajām kļūdām, tikai tādēļ, lai no tām mācītos!

Izbeidz baidīties!

Mēs visi baidāmies – izdosies vai neizdosies, sanāks vai nesanāks, mīlēs vai nemīlēs. Bailes palīdz novilcināt laiku, lai kaut ko dzīvē mainītu. Un baidoties aizrit dienas, mēneši un gadi. Zūd mūsu sapņi. Neļauj savām bailēm tevi atturēt. Šodien ir lieliska diena, lai sāktu – aizpildīt pieteikuma veidlapu mazajam biznesam vai dārzniecības kursiem vai nopirktu sporta zāles abonementu!

Komentāri