Pieci soļi uz sakārtotu ikdienu, Mixnews.lv

Pieci soļi uz sakārtotu ikdienu

фото

Woman | 2014. gada 8. janvārī plkst. 11:00

Ja vien neesi oligarha sieva un nelasi šo rakstu, zvilnēdama zem palmas, tad, iespējams, arī tevi nogurdina ikdienas skriešana kā vāverei ritenī, darot darbus un mēģinot pagūt lietas, kas normāli būtu veicamas kādam ducim sieviešu. Iepazīsties ar pieciem lieliskiem ieteikumiem, kas palīdzēs tev sakārtot ikdienu un dienas beigās nesabrukt bezspēkā.

Darbs un papilddarbs, bērni, pārītis bijušo, vecāki pensijas vecumā un vēl kaudze draugu – nu, skaidri redzams, ar diennakti te nepietiek. Te jau pat daudzfunkcionālais Jūlijs Cēzars apjuktu. Gan senās Romas imperatoram, gan tev nezaudēt galvu un, galvenais, pagūt neiespējamo palīdzēs sekojošais plāns.

1.Nosaki prioritātes

Tas ir cilvēcīgi – mēģināt darīt visu uzreiz. Un ir loģiski, ka tas neizdodas. Iemācies būt absolūti godīga pret sevi un darāmajiem darbiem: iemācies noteikt, kas no tiem ir vitāli svarīgi tieši šobrīd, un kādas darīšanas var pagaidīt vai varbūt pat tikt pārceltas uz rītdienu.

2.Atrodies Šeit un Tagad

Sadali savu laiku un iedziļinies tajā, ko dari šobrīd, necenšoties domāt uz priekšu par gaidāmajiem uzdevumiem. Koncentrējies uz to darbu, ko dari. Ja esi kopā ar saviem bērniem, tad – tikai ar viņiem, ar miesu, dvēseli un domām, nevis pa pusei. Katra darba laikā vari uzvilkt galvā iedomu cepuri, un nesajauc! – ejot pastaigā ar bērnu pa parku, "nevelc" galvā "darba platmali", bet, sēžot sapulcē, "nenēsā" "mammas adīto mici".

3.Atrodi miera un klusuma brīžus

Tu zini, ir momenti, kad šķiet – galva tūliņ uzsprāgs. Par kritiskā punkta tuvošanos vēstī teikums, kuru nevari pabeigt, vai doma, ko nevari izdomāt līdz galam. Tas nozīmē, ka ir brīdis paiet malā no darba vietas – it īpaši tālāk no visām elektroniskajām ierīcēm! – apsēsties un piecas minūtes lēni elpot, aizturot elpu katras ieelpas un izelpas galā, tā radot iekšējo mieru. Starp citu, lielisks paņēmiens dienas uzsākšanai!

4.Nekautrējies lūgt palīdzību

Lūgums pēc palīdzības liek justies vājai, tad jau labāk saņemties un visu izdarīt pašai. Tu arī tā domā? Tad neaizmirsti tūliņ pat pasūtīt sev kapa plāksnīti ar uzrakstu "Vienmēr pati". Vai labāk iemācies palīdzēt citiem tev palīdzēt! Lūdz kādu izdarīt mazu, vienkāršu, konkrētu lietu, un tev nav ne jausmas, kāds palīdzības potenciāls var atklāties otrā cilvēkā, un cik ļoti tas atvieglos tavu dzīvi. Nekautrējies sākt katru dienu ar jautājumu: "Ko es varu palūgt citiem izdarīt manā labā?"

5.Rūpējies par sevi

Pat, ja tā ir lidmašīnas avārija, skābekļa maska jāuzvelk sev pirmajai – kā gan tu varēsi palīdzēt citiem, ja pati būsi bez samaņas? Tas pats arī ikdienas dzīvē – tev pašai ir vislabāk zināms, kas tevi atjauno un spēcina: vai tā būtu karsta vanna dienas beigās vai jogas nodarbība, vai vienkārši stunda uz dīvāna, veroties griestos – nekādā gadījumā neizslēdz šo vissvarīgāko punktu no savas ikdienas!

Avots: http://www.mindbodygreen.com/

Komentāri