Slaidās francūzietes nevēlas ciest pazemojumus, Mixnews.lv

Slaidās francūzietes nevēlas ciest pazemojumus

фото

Woman | 2014. gada 10. janvārī plkst. 14:03

Puse Francijas sieviešu šarma slēpjas viņu slaidajās figūrās. Jūs domājat – gēni? Sarkanvīns pusdienās? Nekā – tautas neslēptais naids pret cilvēkiem ar liekajiem kilogramiem!

фото

No malas raugoties izskatās, ka franču sievietes nemaz nav spējīgas pieņemties svarā. Taču pēdējā laikā pašas francūzietes sākušas atklātāk runāt par šo jautājumu. Patiesība ir rūgta - Francijas sabiedrībā valda tik noraidoša attieksme pret liekajiem kilogramiem, ka tie nu ir katras sievietes lielākais bieds.

"Lielākais spiediens būt slaidai jūtams no citām francūzietēm un sabiedrības, kas neieredz taukus," raksta BBC žurnāliste Džoana Robertsone. Valstī zeļ un plaukst tauku dedzināšanas brīnumlīdzekļi, un veselas ģimenes reizēm pusdienās iztiek tikai ar "tvaicētiem dārzeņiem un tasi tējas", viņa apgalvo. Sievietēm ar lieko svaru ir grūtāk arī atrast darbu. Absurdi? Diemžēl to apstiprina arī citas francūzietes vai Francijā kādu laiku padzīvojušas sievietes. Attiecībā uz ēdienu francūži ir apdomīgi. Ģimenes ietur vakariņas vienā laikā, bet darba dienās pusdienu pārtraukumam atvēlēta stunda. Darbinieki izbauda siltas pusdienas, un sviestmaizes aprīšana pie biroja galda nav bieži vērojams skats. Francūži nav raduši dienas gaitā našķoties ar šokolādes batoniņiem, un viņu porcijas ir salīdzinoši mazas. Ēdiens uzlūkots kā ikdienas nepieciešamība, nevis baudas avots.

фото

Francija gadiem ilgi ir viena no "slaidākajām" starp pasaules valstīm – tajā ir niecīgs aptaukojušos cilvēku skaits. Bet medaļai ir arī otra puse. Saskaņā ar 2009.gada pētījumu tā ir Eiropas valsts, kurā ir procentuāli visvairāk sieviešu ar nepietiekamu svaru. Francijā bez sirdsapziņas pārmetumiem var aizrādīt sievietei, ka viņa sākusi palaisties un drīz var iedzīvoties kādā liekā kilogramā. Bieži vien šāds ieteikums robežojas ar apvainojumu. "Vecāki man gādīgi ieteica nepasūtīt saldo ēdienu, bet viesmīlis paņirgājās par manu vēlmi pēc frī kartupeļu papildporcijas," raksta sieviešu žurnāla "Elle" žurnāliste Alise Feifere, kura valkā S izmēra drēbes. Kaunināšanas pamatā ir labi nodomi, jo apkārtējie ir pārliecināti, ka izdara sievietei pakalpojumu. Tomēr tievēšanas metodes ne vienmēr ir tās veselīgākās. "Deserta vietā sievietes izlīdzas ar cigareti, bet uzkoda – sarkanvīns un zemesrieksti – skaitās maltīte," norāda Feifere.

Pēdējos gados šī tendence tomēr mazinās. Ja var ticēt statistikas datiem, tad vidējais francūzis nu kļuvis nedaudz apaļīgāks. Globalizācijas rezultātā Francijā pamatīgi iesakņojusies ātro ēstuvju kultūra. Tagadējie pusaudži ir apaļīgāki nekā bija viņu vecāki un vecvecāki, bet slaiduma kults tāpēc vien nav mazinājies.

Avots: kasjauns.lv

Komentāri