Edīte Pauls - Vīgnere kleitas netaupa (FOTO), Mixnews.lv

Edīte Pauls - Vīgnere kleitas netaupa (FOTO)

фото

Woman | 2014. gada 10. janvārī plkst. 18:30

Mūsu izcilā tekstilmāksliniece Edīte Pauls – Vīgnere, maestro Raimonda Paula māsa, ir gatava sagriezt savu mīļāko kleitu, ja vien tās auduma strēmele būtu nepieciešama topošajam gobelēnam.

Tā apgalvoja pati māksliniece savas personālizstādes "Teatrālās tekstīlijas. Edītes Pauls-Vīgneres personiskais teātris" atklāšanā, un patiesi - aplūkojot mākslinieces melno blūzi un "dāmu ar sunīti" uz viņas darba, nepaliek nepamanīts, ka abu sieviešu tērpi tapuši no viena un tā paša materiāla!

фото

Izstāde atklāta Dailes teātra Mākslas telpā (2.stāva foajē). Šajā "teātrī" māksliniece ir gan autors, gan režisors, gan aktieris, "iestudējot" veselu izrāžu sēriju par sievieti - skaistu, laimīgu un ne tik ļoti, radošu būtni vai arī vienkārši dzīvi baudošu.

Aplikatīvajās, telpiskajās kolāžās dabiskos materiālus papildina sintētiskie, metāls, stikls u.c. Mākslinieces laikmets ir renesanse, materiāls - zelts. Viņa nemīl mūsu laika stiklotās, nedzīvās virsmas. Bet sajūsmu izraisa senā laikmeta mūri, mazie lodziņi un tā noskaņa – telpa, kas velk iekšā, nevis met ārā.

фото

Personīgā teātra "izrādes" ir stāsti par radošo profesiju pārstāvjiem, jo viņu dzīvēs ir tik daudz no teātra. Droši vien kāds stāsta motīvs ir arī par izstādes iedvesmotāju un galveno atbalstītāju - mākslinieces brāli, maestro Raimondu Paulu, kurš sveica māsu ar izjustu muzicēšanu.

фото

Viesu vidū - arī eksprezidens Guntis Ulmanis ar kundzi,

фото

pazīstamais kardiologs Andris Ērglis

фото

un kontrtenors Sergejs Jēgers.

фото

Izstāde no 10.janvāra bez maksas būs apskatāma stundu pirms katras Dailes teātra izrādes, kā arī izrāžu laikā.

Komentāri