Ārsti: Žannai Friskei ir cerības atveseļoties, Mixnews.lv

Ārsti: Žannai Friskei ir cerības atveseļoties

фото

Woman | 2014. gada 27. janvārī plkst. 19:31

ASV mediķi, kuri ārstē populāro Krievijas dziedātāju Žannu Friski, uzskata, ka prognozes ir cerīgas.

Pēc dziedātājas producenta Andreja Šlikova teiktā, ASV klīnikas, kurā Friskei veikti vairāki apstarošanas kursi, neiroķirurgi uzskata, ka dziedātājai ir cerības atveseļoties, raksta "Komsomoļskaja pravda".

"Piektdien bija konsultācijas, galvenais konsilijs būs šonedēļ. Tajā labākie neiroķirurgi pētīs visas analīzes un lems par tālāko ārstēšanu. Taču to, ka Žannai ir lielas cerības atveseļoties, ārsti jau ir pateikuši," paziņoja Šlikovs.

Neiroķirurgs Igors Borščenko laikrakstam pastāstīja, ka pirmreizējai glioblastomai, kuru atklāja Friskei, praktiski nav metastāžu un to var ārstēt ar ķirurģiskām metodēm un apstarošanu. "Tas var sniegt cerību. Ir zināmi gadījumi, ka pēc šāda audzēja atklāšanas cilvēki pilnībā atveseļojās," viņš uzsvēra.

Pati Friske nesen pateicās saviem cienītājiem par atbalstu un pastāstīja, ka pateicoties "Pirmā kanāla" un "Rusfond" rīkotajai akcijai ir izdevies savākt vairāk naudas, nekā ir nepieciešams ārstēšanai. Visi neizlietotie līdzekļi tiks novirzīti smagi slimu bērnu ārstēšanai.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka janvāra vidū prese sāka rakstīt par to, ka Friske ir smagi slima. Vēlāk to apstiprināja aktrises un dziedātājas vīrs Dmitrijs Šepeļevs. Friskei diagnosticēja smadzeņu vēzi jeb glioblastomu pēdējā stadijā. Tiek uzskatīts, ka tā ir visbiežāk sastopamā smadzeņu audzēja forma, taču to diagnosticē tikai diviem vai trijiem cilvēkiem no 100 000 iedzīvotāju.

Mediķi pieļāva, ka saslimšanas iemesls varētu būt vai nu regulāra atrašanās saulē (vispirms filmēšanās Meksikā, pēc tam - Maiami), vai arī pretnovecošanas procedūras.

Komentāri