Savas durvis vērusi Latvijā pirmā CrossFit® zāle, Mixnews.lv

Savas durvis vērusi Latvijā pirmā CrossFit® zāle

фото

Woman | 2014. gada 11. februārī plkst. 19:52

Savas durvis interesentiem vērusi Latvijā pirmā oficiālā CrossFit® zāle „CrossFit® Rīdzene”. Tajā ikviens interesents varēs apgūt pasaulē strauju popularitāti iemantojošā sporta veida pamatprincipus un izaicināt savu spēju robežas.

Zāles izveides autori ir divi bijušie florbola un hokeja izlašu dalībnieki – Mārtiņš Druvkalns un Krišs Grundmanis. Pirms pāris gadiem, bagātinot savu pirmssezonas sagatavošanās plānu, abi sportisti sāka aktīvi apgūt CrossFit® metodiku. Kas sākotnēji izrādījās sevis pilnveidošana personīgajām vajadzībām, vēlāk pārauga profesionālā interesē par šo svaigo fiziskās un garīgās formas attīstīšanu.

фото

Pagājušās vasaras laikā tika ielikti pirmie pamati Latvijas CrossFit® komūnas attīstībā un uzsākti pirmie paraugtreniņi. Tam sekoja pieredzes apmaiņas braucieni, ļaujot izkopt tehnisko precizitāti un vēl vairāk attīstot mīlestību pret šo visaptverošo sporta veidu, un oficiāla sertifikācija – gan treneru, gan zāles.

"Bieži vien CrossFit® būtība tiek saistīta ar dažādiem militāriem un pārdabiskiem vingrinājumiem, taču šos stereotipus vēlamies novērst jau saknē – CrossFit® ir piemērots ikvienam! Piemēram, ASV ļoti veiksmīgi darbojas zīmols CrossFitKids®, kur treniņu metodika ir speciāli pielāgota jaunam, augošam organismam – bērna. Tas ir ļoti intelektuāls sports, jo prātam ir jādarbojas kopā ar ķermeni un katram cilvēkam ir jāsaprot, ko viņš var un cik ļoti vēlas pacelt šo "spēju latiņu". Svarīgākais ir tas, lai pēc katras nodarbības dalībnieks vai dalībniece var atzīt – jā, es esmu labāk-s/-a nekā šeit ienākot," stāsta viens no "CrossFit® Rīdzene" dibinātājiem Krišs Grundmanis.

Kas ir CrossFit®? CrossFit® pēc definīcijas ir mainīgs augstas intensitātes funkcionāls treniņš:

Mainīgs – pateicoties lielajai vingrinājumu daudzveidībai un kombinācijām, nodarbojoties ar CrossFit® cilvēki aizmirst vārdu „rutīna”.

Augstas intensitātes – intensitāte ir sinonīms jaudai. Gluži vienkārši – lielākajā daļā nodarbību, atbilstoši savam spēju līmenim, jācenšas paveikt pēc iespējas lielāks darba apjoms, pēc iespējas mazākā laika periodā.

Funkcionāls – raksturo ikdienā sastopamas, drošas kustības. Visi CrossFit® programmā iekļautie vingrinājumi kalpo kā lielisks veids spēka, izturības, veiklības, lokanības, prāta spēju, psiholoģiskās sagatavošanas un kopējā veselības stāvokļa uzlabošanai.

Komentāri