Krievija, Baltkrievija un Kazahstāna aizliedz mežģīņu biksītes (Papildināts), Mixnews.lv

Krievija, Baltkrievija un Kazahstāna aizliedz mežģīņu biksītes (Papildināts)

фото

Woman | 2014. gada 17. februārī plkst. 12:22

Krieviju, Kazahstānu un Baltkrieviju vienojošās Muitas savienības teritorijā aizliegts ražot, ievest un pārdot mežģīņu apakšbikses, vēsta Krievijas mediji.

Krievijas ziņu aģentūra "ITAR-TASS" informē, ka jau kopš 2010.gada Muitas savienības teritorijā aizliegts ražot, ievest un pārdot mežģīnu biksītes no sintētiskajiem materiāliem, kuru higroskopiskums nesasniedz 6%. Vairumam mežģīņu biksīšu, kuras tiek ražotas no sintētiskajiem materiāliem, higroskopiskums ir 3-3,6% robežās.

Mežģīņu biksīšu aizliegums izraisījis plašu izsmieklu Krievijas interneta vidē, liekot Krievijas Patērētāju savienības priekšsēdētājam Pjotram Šeliščam aizstāvēt neparasto aizliegumu.

Šeliščs intervijā radiostacijā "Eho Moskvi" uzstāja, ka poliamīda, neilona un poliestera mežģīņu apakšbikšu ražošanas, importa un tirdzniecības aizliegums ir pilnībā pamatots, jo tādā veidā tiks aizsargāta sieviešu veselība.

"Šie ir racionāli motīvi, jo veikalu plauktos nevajadzētu nonākt produktiem, kas ir kaitīgi veselībai vai maldina patērētājus. Tāds ir uzraudzības iestāžu uzdevums," sacīja Šeliščs.

Veļas ražotāja AS "Lauma Lingerie" pagaidām nav saskārusies ar jebkādām problēmām, kas skartu mežģīņu biksīšu eksportu uz Muitas savienības valstīm - Krieviju, Baltkrieviju un Kazahstānu, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja "Lauma Lingerie" valdes priekšsēdētāja Linda Matisone.

"Līdz šim nekādu problēmu mūsu produkcijas eksportam uz šīm valstīm nav bijis. Neesam saņēmuši arī nekādu informāciju, ka biksītes varētu neatbilst prasībām," skaidroja Matisone.

ITAR-TASS ziņo, ka vairāki Krievijas ražotāji informējuši par to, ka līdz 2014.gada 1.jūlijam ir atļauts ražot un pārdot mežģīņu biksītes saskaņā ar agrāk saņemtajiem atbilstības sertifikātiem, bet pēc šī datuma sertifikātus pagarināt nevarēs. Savukārt Eirāzijas ekonomiskās komisijas tehniskā regulējuma ministrs Valērijs Koreškovs ITAR-TASS norādījis, ka prasības nav jaunas un drīzāk būtu jānoskaidro, kādā veidā līdz šim Krievijas tirgū nonākusi prasībām neatbilstoša produkcija. Matisone skaidroja, ka "Lauma Lingerie" sertifikāts ir izsniegts vēl uz ilgāku termiņu nekā 2014.gada 1.jūlijs.

Jautāta, kāds higroskopiskums ir "Lauma Lingerie" ražotajām biksītēm, Matisone sacīja, ka tas atšķiras katram modelim. "Ir blīvāki audumi, ir vieglāki audumi, tāpēc vienu skaitli nosaukt nevar," norādīja Matisone. "Lauma Lingerie" vadītāja informēja, ka uzņēmuma eksports uz Muitas savienības valstīm veido vairāk par pusi no saražotās produkcijas, tāpēc šis tirgus uzņēmumam ir ļoti būtisks.

Jautāta, ko "Lauma Lingerie" darīs tad, ja noskaidrosies, ka ražotās biksītes neatbilst Muitas savienības valstu tehniskajām prasībām, Matisone sacīja, ka vispirms ir jāiegūst pilnīga informācija. "Pēc tam domāsim, ko darīt. Varbūt, ka nekas nebūs jādara, varbūt, ka vajadzēs pamainīt audumus, no kuriem biksītes tiek ražotas," piebilda Matisone.

ITAR-TASS informē, ka kopējais Krievijas apakšveļas tirgus apjoms ir četri miljardi eiro gadā un 60% no tā aizņem tieši biksītes. 80% no biksītēm Krievijā tiek importētas.

Rīkojums par sintētiskas apakšveļas aizliegumu Muitas savienībā spēkā stājās jau 2012.gada 1.jūlijā, bet ar atbilstošiem sertifikātiem attiecīgās preces ražošana un pārdošana ir atļauta līdz 2014.gada 1.jūlijam.

Komentāri