Latviešu aktieri un kino kritiķi reklamē filmu Nimfomānes, Mixnews.lv

Latviešu aktieri un kino kritiķi reklamē filmu Nimfomānes

фото

Woman | 2014. gada 4. martā plkst. 20:23

Martā Latvijas kinoteātros iznāk dāņu režisora Larsa fon Trīra jaunākā filma "Nimfomāne" ("Nymphomaniac"). Skandalozais un provokatīvais režisors, kurš ir arī filmas scenārija autors, "Nimfomānes" stāstu ietvēris divās daļās un astoņās nodaļās. Pirmā filmas daļa uz ekrāniem iznāk 7.martā, bet otrā daļa tiek demonstrēta no 21.marta.

Gaidot "Nimfomānes" Latvijas pirmizrādi, filmas izplatītājs "Acme Film" sadarbībā ar Dailes teātra aktieriem un vadošajiem Latvijas kinokritiķiem radījuši savu "Nimfomānes" plakātu, kurā pašmāju skatuves zvaigznes un kino eksperti fotogrāfam pozē tādā pašā veidā kā filmas aktieri.

Foto sesijā piedalījās Dailes teātra zvaigznes Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Dārta Daneviča un Elīna Dzelme, kā arī kinokritiķi - Dita Rietuma (Diena), Kristīne Giluce (Ir), Lelde Veidemane (Kinoblogeri.lv), Sergejs Musatovs (Kinocast.lv), Liene Linde (Rīgas Viļņi) un Sergejs Timoņins (Kinokults.lv).

Foto sesijas dalībnieki stāsta par attiecībām ar Larsa fon Trīra daiļradi un komentē piedalīšanos filmas "Nimfomāne" foto kampaņā:

фото

Lauris Dzelzītis (Dailes teātra aktieris): "Trīrs ir psihologs, psiho analītiķis kino lauciņā. Tāds kā 19. gadsimta intelektuāļiem bija Freids. Dziļā, jeb personības dziļāko procesu pētniecības psiholoģija ir savā laikā sabiedējusi ne vienu vien paaudzi. Trīrs arī ir biedējošs. Viņa filmas iekļūst tev tik dziļi, ka nevar apstrīdēt. Tu jau tur neesi bijis. Trīrs ir kā video kamera, kas atspoguļo piemēram tavu kuņģi, vai sievietes vagīnu no iekšpuses. Man viņas līdzinās filmām par kosmiskajiem ceļojumiem. ASV un Eiropas kino atšķiras ar nolūku, kas liek radīt filmu. ASV tas ir ātri un pietiekami kvalitatīvi pabarot skatītāju. Eiropas kino grib likt skatītājam baudīt filmu, salīdzinot kino ar ēdienu. Abi ir labi, kad vajag."

фото

Dārta Daneviča (Dailes teātra aktrise): "Lai arī Larss von Trīrs pavisam noteikti nav mans iecienītākais režisors, vēl jo vairāk, man reti patīk viena režisora daiļrade kopumā, filmas es vērtēju kā patstāvīgus mākslas darbus. Trīra darbos man tīk viņa filmu radītā profesionālās tīrības pēcgarša, par piemēru minot kaut vai viņam raksturīgo darba klasificēšanu - sadalīšanu nodaļās. Nimfomānija - seksuālas sāta sajūtas neesamība, kas raisa alkainu atkarību pēc apmierinājuma. Fotosesija man ir patīkams profesionāls izaicinājums, šāds uzdevums manā darbā vēl nav bijis un tuvākajā laikā nav arī sagaidāms, tādēļ šī bija vienīgā un īstā iespēja to realizēt."

Komentāri