Desmit ieguvumi, ko dod pirts un ūdens procedūras, Mixnews.lv

Desmit ieguvumi, ko dod pirts un ūdens procedūras (1)

фото

Woman | 2014. gada 6. martā plkst. 20:01

Medicīniski ir pierādīts - regulāras karstuma un aukstuma kontrasta procedūras palielina organisma spēju pretoties vīrusu un saaukstēšanās slimībām.

"Karsējoties un strauji atvēsinoties, cilvēks norūdās un stiprina imūnsistēmu. Turklāt pirts un ūdens procedūras uzlabo organisma vispārējo stāvokli un palīdz cīņā ar visdažādākajām kaitēm," norāda "Veselības centrs 4" ģimenes ārste un sabiedrības veselības konsultante Dana Misiņa.

Viņa gan atzīst - lai iemestos ledainā ūdenī, ir jāpārvar psiholoģiskā barjera, tas ir liels emocionāls satricinājums un fiziskā slodze, tāpēc iesācējiem rūdīšanos būtu jāsāk pakāpeniski. Vispirms vajadzētu pasēdēt siltā pirtiņā un atvēsināties remdenā dušā, bet pēcāk var baudīt karstāku pirti un veldzēties aukstākā ūdenī - dušā, pirts kublā vai dīķī.

Tomēr - lai gan pirts ir laba gandrīz ikvienam cilvēkam, tiem, kas cieš no kādas nopietnas slimības, noteikti iepriekš jākonsultējas ar savu ārstu! Jāatceras arī, ka pirtī nedrīkst iet, ja cilvēks jau ir saslimis un viņam ir paaugstināta temperatūra.

Imunitātes stiprināšanai iedarbīgas ir arī citas norūdīšanās procedūras, - aplaistīšanās ar aukstu ūdeni, norīvēšanas ar slapju dvieli vai kontrasta dušas.

"Izvēle ir liela, tikai katram no mums jāatrod sev tīkamākais, piemērotākais un pieejamākais veids, kā palīdzēt savam organismam," viņa stāsta.

Iespējams, mūsdienu cilvēkam tas šķitīs savādi, taču pārmērīga tiekšanās pēc ērtībām nereti noved pie slimībām, toties vairāk kustoties un rūdot organismu, cilvēks var saglabāt veselību un mundrumu, uzsver eksperte.

Desmit ieguvumi, ko dod pirts un ūdens procedūras:

1.Paaugstina organisma aizsargspējas pret vīrusiem un baktēriju infekcijām;

2.Saslimšanas gadījumā atveseļošanās ir ātrāka;

3.Ļauj ietaupīt uz nenopirkto zāļu rēķina;

4.Veicina enerģijas pieplūdumu, toksīnu izvadīšanu, stimulē asinsriti, noņem saspringumu muskuļos; palielina organisma noturību pret aukstumu;

5.Samazina sāpes plecos, locītavās, mugurā;

6.Uzlabo vielmaiņu, palīdz cīņā ar lieko svaru, alerģijām, astmu;

7.Ļauj atbrīvoties no emocionālās spriedzes, labāk pārvarēt sadzīves grūtības, relaksē un sakārto domāšanu;

8.Kliedē nomāktību, mazina depresiju un uzlabo miegu;

9.Padara ādu tvirtāku, ļauj saglabāt jauneklīgumu;

10.Vairo pašapziņu un dzīvesprieku; ļauj sasniegt eiforiju bez mākslīgiem apreibināšanās līdzekļiem.

Komentāri 1
pirts fanepirms 5 gadiem
ši burvīga pirtiņa! Paldies par rakstu