Latviešu dizaineri "uzspridzinās" Rīgas modes nedēļu, Mixnews.lv

Latviešu dizaineri "uzspridzinās" Rīgas modes nedēļu

фото

Woman | 2014. gada 24. martā plkst. 16:22

Kā katru gadu, arī šopavasar norisināsies Rīgas modes nedēļa, kas apmeklētājus gaidīs no 1. līdz 5. aprīlim. Šogad kā viena no spilgtākajām debijām Rīgas modes nedēļā tiek gaidīta dizainere Baiba Ladiga.

Par viņas kolekcijas iedvesmas avotu ir kļuvis jēdziens "mājas", ko ietekmējusi dizaineres sešu gadu prombūtne Šanhajā. Veidojot tērpus, dizainere vēlējās tuvināt cilvēkam viņa dzīves vidi un interjera elementus.

Interesentiem tiks piedāvātas labāko Latvijas un ārzemju modes mākslinieku un zīmolu jaunākās kolekcijas. Savu debijas uznācienu pieredzēs arī Latvijas Mākslas akadēmijas absolvente Inga Nipāne ar savu zīmolu "IN", kuras kolekciju iedvesmojuši viduslaiku bruņinieki.

Viena no intriģējošākajām šīs Rīgas modes nedēļas viešņām ir Paola Balzano no Itālijas. Zīmola sievišķīgo un izsmalcināto stilu raksturo arhitektoniskās formas un vijīgie silueti, kas savienojas ar austrumnieciskajiem motīviem.

Savukārt, no kaimiņvalstīm gaidāmi zīmoli "D.EFECT" (Lietuva) un "Pohjanheimo" (Igaunija), kas Latvijas publikai ir jau labi pazīstami un ar savu sniegumu ir iemantojuši auditorijas simpātijas.

Latvijas modes jaunākas nākamās sezonas tendences piedāvās jau labi zināmi dizaineri un zīmoli - Katya Katya Shehurina, Anna LED, Natālija Jansone, "One Wolf", "Red Salt", ALEXANDER PAVLOV, "NARCISS", "NÓLÓ", "BeCarousell", "Paviljons" un "QooQoo". Tie ir zīmoli, kuri kļuvuši par Latvijas modes sejām un atzīti ne tikai vietējā mērogā, bet pazīstami pasaules līmeņa žurnālu modes redaktoru vidū.

Pagājušajā sezonā savu debiju piedzīvoja tādi zīmoli, kā "M-Couture" un "Alexandra Westfal", izpelnoties augstu atzinību un popularitāti modes speciālistu vidū. Zīmoli veiksmīgi turpina savu darbību un arī šajā sezonā piedāvās savas kolekcijas novērtēt plašākai auditorijai.

"Baltijas modes federācijai ir liels gandarījums un lepnums par to, ka Latvijas modes industrija manāmi attīstījusies pēdējo desmit gadu laikā. Mēs novērtējam to, ka labākie Latvijas dizaineri, Riga Fashion Week dalībnieki, ar mums ir kopā visu šo gadu laikā, un ka šis projekts palīdz viņiem attīstīties un sasniegt jaunas virsotnes. Pateicamies par uzticību un ilggadējo sadarbību, novēlam sasniegt izvirzītos mērķus un realizēt ieceres," tā stāsta Jeļena Strahova, Baltijas modes federācijas prezidente.

Projekta jubilejas 2014./2015. gada rudens/ziemas pret-a-porter kolekciju modes skates papildinās prezentācijas, ballītes un citi modīgi pārsteigumi piecu dienu garumā.

Komentāri