Sievietes orgasmu imitē dēļ sava egoisma, Mixnews.lv

Sievietes orgasmu imitē dēļ sava egoisma

фото

Woman | 2014. gada 28. martā plkst. 15:52

Pieņemts uzskatīt, ka sievietes orgasmu imitē, lai neapvainotu savu partneri. Tomēr Temļa Universitātes un Kenionas Koledžas pētījums paver pavisam citu ainu uz šo sievietes intīmās dzīves detaļu, raksta ārzemju mediji.

Eksperti aptaujāja 481 seksuāli aktīvas sievietes un noskaidroja, ka orgasma imitācijai ir četri iemesli - "altruistisks apmāns" (rūpes par partnera jūtām), "bailes un nepārliecinātība" (vēlēšanās noslēpties no negatīvām emocijām seksuālā kontakta laikā), "uzbudinājuma pastiprināšana" (centieni paaugstināt personiskā uzbudinājuma pakāpi) un "dzimumakta beigšana" (imitācija ar mērķi ātrāk pietuvināt loģisku nobeigumu).

Noskaidrojās, ka liela daļa aptaujāto, orgasma imitāciju izmanto, lai paaugstinātu personīgā uzbudinājuma slieksni.

Rūpes par sevi tika novērojamas biežāk, nekā imitācija ar mērķi ārtāk pabeigt dzimumaktu. Pētījuma līdzautors Erins Kūpers norāda, ka zinātniekiem pirmo reizi izdevies gūt pastiprinājumu tam, ka orgasms var tikt izmantots egoistiskiem mērķiem.

Pētījums ļaus labāk izprast seksuālo attiecību psiholoģisko raksturu un palīdzēs efektīvāk ārstēt seksuālos traucējumus.

Komentāri