Sterila vide veicina alerģijas slimības, Mixnews.lv

Sterila vide veicina alerģijas slimības

фото

Woman | 2014. gada 5. aprīlī plkst. 09:07

Eiropā visizplatītākā bērnu slimība ir astma, kas ir alerģijas izraisīta saslimšana. To tāpat kā citas alerģijas slimības veicina sterila vide, kas kavē spēcīgas imūnsistēmas veidošanos, un riska faktoru arvien lielāks pieaugums, kas saistīts ar ķīmiski apstrādātiem produktiem, gaisa piesārņojumu, agrīnu, biežu antibiotiku lietošanu, sadzīves ķīmijas plašu lietošanu.

Saskaņā ar "Pasaules Veselības organizācijas" aprēķiniem aptuveni 30 – 40% iedzīvotāju pasaulē cieš no alerģiskām slimībām, un izplatība tuvojas epidēmijas apmēriem.

Akadēmijas alergologi norāda, ka pēdējos gados gan Latvijā, gan pasaulē ir novērojama tendence, ka saslimšanas ar alerģiju kļūst smagākas. Tāpēc ir svarīgi, lai iedzīvotāji sekotu līdzi saviem ieradumiem un neveicinātu alergēniem bagātas vides veidošanos.

Ieva Cīrule, "Neutral akadēmijas" alergoloģe un "Latvijas Alergologu asociācijas" vadītāja, skaidro, ka strādājot diendienā ar pacientiem Bērnu klīniskajā slimnīcā, var novērot, ka alerģiju un to izraisīto saslimšanu skaits palielinās katru gadu un tās kļūst nopietnākas un grūtāk ārstējamas.

Alerģija lielākoties ir uz mūžu, bet ir dažādas ārstniecības metodes, kā mazināt mūsu organisma reakciju uz alergēniem un ikdienā sadzīvot ar tiem, nepasliktinot savu dzīves kvalitāti.

Pasaulē vēl pēta iemeslus, kāpēc pieaug saslimšanas ar alerģiju, bet ir skaidrs, ka viens no faktoriem ir vide, kurā dzīvojam. Alerģiskas reakcijas var skart visu organismu – ādu, elpceļus, acis, sirds un asinsvadu sistēmu, locītavas, nervu sistēmu, kuņģa un zarnu traktu.

Alerģiskiem cilvēkiem jāizmaina vide ap sevi "Neutral akadēmijas" alergologi norāda, ka tiklīdz parādās pirmie simptomi alerģiskām reakcijām, ir nepieciešams nekavējoties vērsties pie ģimenes ārsta, kas tālāk norīkos pie speciālista. Ja apstiprinās bažas par alerģiju, ir jāmaina arī apkārtējā vide un paradumi.

Ja parādās alerģiskas reakcijas, svarīgi ir izslēgt kontaktu ar alergēnu, kas tās izraisa. Tai pat laikā būtiski ir mainīt arī ikdienas paradumus - lietot atbilstošus kopšanas līdzekļus ķermenim un tīrīšanas līdzekļus mājai, pārdomāti izvēlēties uzturu bez konservantiem, tādā veidā nepakļaujot sevi smagākām alerģijas un to radīto slimību izpausmēm.

Pasaulē arvien vairāk sāk diskutēt, vai mums maz ir vajadzīga mākslīgi uzlabotā vide, kas var ilgtermiņā atstāt negatīvu ietekmi uz mūsu veselību un dzīves kvalitāti. Šobrīd jau Eiropas Savienības līmenī sāk aktualizēt jautājumu par vairāku alergēnu speciālu marķēšanu skaistumkopšanas un tīrīšanas līdzekļos.

Komentāri