Uzzini, kā samazināt holesterīna līmeni asinīs!, Mixnews.lv

Uzzini, kā samazināt holesterīna līmeni asinīs! (1)

фото

Woman | 2014. gada 8. aprīlī plkst. 11:16

59 gadus vecais Andris Lazdāns ir bijušais sporta skolotājs - lielākā dzīves daļa pavadīta nodarbību zālē, mācot skolēniem apgūt nepieciešamos aktīva dzīvesveida principus, organizējot dažādus sporta pasākumus un sacensības.

Arī pēc aktīvu skolotāja gaitu beigām, Andris turpina ikdienā nodarboties ar fiziskām aktivitātēm - dodas garās pastaigās un cenšas pēc iespējas vairāk laika pavadīt ar saviem mazbērniem.

"Nevaru bez fiziskām aktivitātēm - ja visu mūžu esmu bijis aktīvs, ir grūti ko mainīt. Tomēr man ir viena liela kaislība, kas mani pavadījusi visu mūžu - esmu liels saldumu mīlis un man patīk labi paēst. Bieži pat pēc vakariņām es vēl pagatavoju sviestmaizes ar krietnu sviesta kārtu, gaļu, desu un sieru un kopā ar dzīvesbiedri, skatoties kādu interesantu TV pārraidi, pārrunājam dienas notikumus un našķējamies," atzīst Andris.

Vēlajai vakara ēšanai diemžēl bija sekas - ikgadējā veselības pārbaudē analīžu rezultāti liecināja - Andrim ir paaugstināts holesterīna līmenis. Būdams sporta skolotājs, viņš bija ļoti labi informēts par pārmērīga holesterīna daudzuma organismā kaitīgumu veselībai un iespējamo sirds un asinsvadu slimību risku.

"Skaidri apzinājos, ka jāpārskata ikdienā lietojamais uzturs, bet es gadiem katru vakaru esmu ēdis sviestmaizes, un no šī ieraduma nav tik viegli atteikties," savā pieredzē dalās Andris.

Dzīvesbiedres mudināts, Andris savā ēdienkartē ierastā sviesta vietā sāka lietot augu tauku pastu "Flora pro.activ" un trekno desu un sieru aizvietoja ar dārzeņiem, liesu gaļu un zema tauku satura sieru. "Flora pro.activ" sastāvā ir holesterīna līmeni pazeminošas vielas - augu sterīni, kas cilvēku zarnu traktā kavē holesterīna nokļūšanu asinīs.

фото

Pētījumos pierādīts - dienā uzņemot 1,5 - 2,4 g augu sterīnu, tikai divu līdz trīs nedēļu laikā holesterīna līmenis asinīs var samazināties pat par 7 līdz 10%.

Zinātnieki visā pasaulē cenšas atrast metodes, kā rosināt cilvēkus aktīvāk pievērsties veselīgākam uzturam. Svarīgākais mērķis ir ražot jaunus pārtikas produktus, kas palīdzētu organismam uzņemt nepieciešamās vielas, izvairīties no veselības problēmām vai pat tās pārvarēt.

Pārtikas ražotāji aizvien biežāk cenšas produktos iekļaut "dabīgos holesterīna bloķētājus", piemēram, augu sterīnus. Augu sterīni dabiskā veidā un nelielos daudzumos sastopami augu taukos, riekstos, sēklās, augļos un dārzeņos. Tie daļēji bloķē holesterīna uzsūkšanos organismā, un palīdz samazināt "sliktā" holesterīna nogulsnēšanos asinsvados. Pētījumi apstiprinājuši, ka augu sterīni var palīdzēt efektīvi samazināt holesterīna līmeni.

"Līdz šim dzīvoju mītu vadīts un uzskatīju, ka margarīns noteikti nav labākā lieta, ko smērēt uz maizes. Biju patiesi pārsteigts, ka mūsdienu margarīni var būt pat veselībai noderīgāki par sviestu un margarīnā ir vairāk "labo tauku". Izlasot uz paciņas "Flora pro.activ" sastāvu, uzzināju, ka tajā esošās vielas palīdz samazināt holesterīna līmeni asinīs. "Flora pro.activ" lietoju uzturā tikai trīs nedēļas – katru dienu 3-4 maizes šķēles, bet analīžu rezultāti jau liecināja, ka holesterīna līmenis ir pazeminājies," stāsta Andris.

"Cilvēkiem, kuri vēlas pašu spēkiem cīnīties ar paaugstinātu holesterīna līmeni, noder tāda veida produkti kā Flora pro.activ augu tauku pasta. Margarīnā ir augsts labo un nepieciešamo tauku saturs, kā arī vitamīni A, D un E. Bet ikvienam jāatceras, ka pasaulē nenotiek brīnumi un nepietiek tikai ar Flora pro.activ lietošanu uzturā. Paralēli ikvienam jāievēro arī veselīga uztura un dzīvesveida principi, biežāk savās maltītēs jālieto svaigi dārzeņi, augļi, jānodarbojas ar fiziskām aktivitātēm - ir īpaši būtiski pievērst uzmanību visiem faktoriem, kas ietekmē sirds veselību," atzīst Latvijas Diētas ārstu asociācijas vadītājs Dr. Andis Brēmanis.

Augu sterīnu pozitīvo ietekmi holesterīna līmeņa samazināšanā apstiprinājusi arī Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (European Food and Safety Authority/EFSA) un ASV Pārtikas un medikamentu administrācija (US Food and Drug Administration).

Komentāri 1
Ievapirms 4 gadiem
Šī ir kārtējā brīnumreklāma. Arī es mēģināju lietot šo Pro-activ. Rezultāts nekāds. Mans ārsts pateica, ka margarīns paliek margarīns un pazemināt holesterīna līmeni ar to nav iespejams. Tikai nostrādā cilveku naivums un lētticība.