Kāpēc Latvijas iedzīvotāji neapmeklē ārstus? (VIDEO), Mixnews.lv

Kāpēc Latvijas iedzīvotāji neapmeklē ārstus? (VIDEO) (3)

фото

Woman | 2014. gada 12. aprīlī plkst. 16:24

Latvijas iedzīvotāji paniski izvairās no ārstu apmeklējuma. Visa pamatā ir naudas jautājums un neizpratne par to, ko sagaidīt no valsts, intervijā portālam Mixnews.lv sacīja bijusī labklājības ministre Ilze Viņķele (V).

"Tas ir vairāku iemeslu kopums. Aptaujas rāda, ka cilvēki jūtas materiāli neaizsargāti, ja viņiem jāvēršas pēc veselības aprūpes pakalpojumiem. Līdzmaksājums ir ļoti augsts," skaidroja politiķe.

Pēc viņas teiktā, cilvēki nesaprot, kas tieši viņiem pienākas no valsts, kā arī baidās no izdevumiem. Beigu beigās viss paliek vēl sliktāk. Pacientam ir ielaistas kaites, kuru ārstēšanai nepieciešami lielāki līdzekļi.

"Sabiedrībā ir raksturīga pavirša attieksme pret savu veselību. Šo apstākļu kopums noved pie tā, ka cilvēki neapmeklē ģimenes ārstus. Salīdzinoši nesen Veselības ministrija izteica piedāvājumu izslēgt no ģimenes ārsta saraksta pacientu, kurš speciālistu nav apmeklējis pēdējos trīs gadus", pastāstīja Viņķele.

Viņa gan norādīja, ka šis piedāvājums tika vairāk vērsts uz ģimenes ārstiem, kuriem jāzina, kas notiek ar viņa pacientiem.

"Tomēr pastāv labas prakses vadlīnijas, kas paredz, ka reizi gadā tomēr vajadzētu pārbaudīt asinspiedienu un uztaisīt pamatanalīzes," uzsvēra bijusī labklājības ministre.

Viņķele arī uzskata, ka ģimenes ārstiem vajadzētu mudināt savus pacientus pārbaudīt veselību.

Komentāri 3
Amarapirms 4 gadiem
Šāda veida raksti ir klaja ņirgāšanās par nabadzībā iedzīto tautu!