Inese Galante trīs naktis klausījās talantu dziedājumos (FOTO), Mixnews.lv

Inese Galante trīs naktis klausījās talantu dziedājumos (FOTO)

фото

Woman | 2014. gada 11. aprīlī plkst. 17:30

Pirmdien, 7.aprīlī, noslēdzās pieteikšanās klasiskās mūzikas un džeza talantu konkursu "Ineses Galantes Talanti.LV". Konkursā pieteikušies vairāk kā 250 dalībnieki no visas Latvijas.

Piektdien, 11.aprīlī, pl.13:00, viesnīcā "Grand Palace Hotel", Pils ielā 12, Rīgā, notika žūrijas tikšanās - dalībnieku iesūtīto video pieteikumu skatīšanās un dalībnieku atlase nākamajai kārtai.

фото

Konkursa organizatori ir gandarīti un arī patīkami pārsteigti par lielo atsaucību, kā arī par pieteikumu daudzveidīgumu – ir pārstāvēta gan klasika, gan džezs. Jaunākajam no pieteiktajiem dalībniekiem ir tikai 4 gadi.

"Dziedātāju ir apmēram 120. Es viņus klausījos trīs naktis pēc kārtas, līdz pl.02:00-02:30. Instrumentālistus mēs vērtējām stingrāk - tur jau ir vecuma ierobežojums (20-21 gads). Manos plānos neietilpst kādu aizvainot. Mums ir ļoti svarīga intonācijas tīrība. Ja ar to ir lielas problēmas, tad tas ir vienkārši neizturami cilvēka dzirdei," intervijā MIX TV sacīja Inese Galante.

фото

Viņa norādīja, ka vienmēr ir gatava palīdzēt jauniem mūziķiem ar padomu un rekomendāciju.

"Ja kādam būs interesanti, ko var izdarīt vai izmainīt, es būšu maksimāli godīga - dziedāšanai jākļūst par hobiju. Draugu lokā, pie galda, vannasistabā [dziedāšana] der, bet, ja tu gribi, lai cilvēki tevi klausās un bauda [tavu mūziku], izturēties pret sevi vajag ar skaidru galvu. Bet kādam citam es redzu lielu nākotni," uzsvēra Galante.

No šiem dalībniekiem aptuveni puse tiks izvirzīta konkursa pusfinālam. Pusfināli, kuros žūrija klātienē noklausīsies talantu uzstāšanos, notiks maijā Cēsīs, Rēzeknē, Ventspilī un Rīgā.

фото

"Ineses Galantes Talanti.LV" talantu konkurss kļuva par pirmo šāda veida pasākumu Latvijā. Pēc viena no žūrijas locekļu, Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra diriģenta Andra Vecumnieka teiktā, konkursa mērķis ir vēlme palīdzēt jaunajiem mūziķiem profesionalajā jomā.

фото

"Vienkārši atrast talantus - tas ir viens. Bet svarīgākais ir dot viņiem iespēju attīstīties tālāk. Talants ir labi, bet bez menedžmenta, bez reklamēšanas, bez profesionāļu padomiem un spējas realizēt sevi, talants paliek ierakts zemē," norādīja Vecumnieks.

Konkursa vērtēšanas kritēriji ir šādi: personība, repertuāra izvēle, mākslinieciskais izpildījums un tehniskais izpildījums.

"Publikas simpātijas" balsojums no 15.aprīļa

Pusfinālam izvirzīto talantu video 15.aprīlī tiks publicēti konkursa mājas lapā www.inesesgalantestalanti.lv, kur ikvienam būs arī iespējams nobalsot par savu simpātiju. Šis balsojums arī noteiks, kurš talants saņems "Publikas simpātijas balvu" – 500 eiro ceļojuma dāvanu karte kāda mūzikas pasākuma apmeklējumam.

фото

Konkursā piedalās vokālisti (bez vecuma ierobežojuma) divās kategorijās - klasiskais vokāls un džeza vokāls, kā arī instrumentālisti divās kategorijās - mūzikas skolu audzēkņi (visi instrumenti) un mūzikas vidusskolu audzēkņi (visi instrumenti).

фото

Pusfināls Cēsīs, Ventspilī, Rēzeknē un Rīgā

Otrajā konkursa kārtā būs jāatskaņo brīvas izvēles divi kontrastējoši skaņdarbi līdz 15 minūtēm. Noklausīšanās notiks 6. un 9. maijā Rīgas 3. mūzikas skolā, 7. maijā Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā, 8. maijā Ventspils mūzikas vidusskolā un 10.maijā Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas skolā.

Konkursa kulminācija būs fināls, kas notiks Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā 18. maijā. Uz fināla pasākumu aicināti arī skatītāji, koncerts paredzams visas dienas garumā, ieeja bez maksas.

Balvās – uzstāšanās "Summertime" festivālā, mācību stipendijas un naudas balvas.

Visās konkursa kategorijās tiks pasniegti godalgoto laureātu diplomi, naudas balvas pirmo triju vietu ieguvējiem - attiecīgi 500, 300 un 100 eiro apmērā. Tāpat pirmo trīs vietu ieguvēji katrā kategorijā balvā iegūs mācību stipendiju 100 eiro mēnesī uz pusgadu. Visnozīmīgākā balva visu četru kategoriju uzvarētājiem (1. un 2. vietas ieguvējiem katrā kategorijā) būs uzaicinājums uzstāties festivālā "Summertime - aicina Inese Galante" Dzintaru koncertzālē šī gada augustā.

Apkopojot publikas balsojuma rezultātus tiks piešķirta "Publikas simpātijas" balva - 500 eiro ceļojuma dāvanu karte kāda mūzikas pasākuma apmeklējumam.

Papildus balva tiks pasniegta skolai, kura konkursam iesūtījusi visvairāk pieteikumus – šī skola saņems balvā 500 eiro un 30 ielūgumus uz 10 gadu jubilejas festivālu "Summertime – aicina Inese Galante" (11. – 17. augusts). Atsevišķi tiek vērtētas reģionālās un Rīgas skolas.

Konkursu organizē Ineses Galantes Fonds sadarbībā ar "Olainfarm" un ar Rietumu Bankas labdarības fonda atbalstu, kā arī ar "Latvijas Dzelzceļa" atbalstu.

Nolikums un papildu informācija par talantu konkursa norisi ir pieejama konkursa mājas lapā. Tajā arī tiks publicēti pusfinālam izvirzītie konkursa video.

Komentāri