Farmaceiti: Pavasarī saasinās locītavu problēmas, Mixnews.lv

Farmaceiti: Pavasarī saasinās locītavu problēmas

фото

Woman | 2014. gada 12. aprīlī plkst. 17:25

Pavasarī, atsākot aktīvus āra sporta treniņus vai pievēršoties dārza darbiem, novērots, ka cilvēkiem saasinās dažādas locītavu problēmas - sāpes locītavās, sāpīgas kustības, stīvu kaulu sajūta, liecina "Mēness aptiekas" farmaceitu novērojumi.

"Pavasarī locītavu sāpes ir viena no izplatītākajām problēmām un nereti šo problēmu risinājumam vēršas aptiekā pēc medikamentiem un padoma," atklāj "Mēness aptiekas" farmaceite Rudīte Eglīte.

Aptiekās ir pieejamas gan dažādas bezrecepšu pretsāpju zāles, dažādas lokālās ziedes tūlītējai problēmas novēršanai, kā arī dažādi līdzekļi kustību problēmu profilaksei, pastāstīja Eglīte.

Par sāpēm locītavās vairāk sūdzas cilvēki virs 50 gadu vecuma, taču nereti arī jaunākiem cilvēkiem ir nepieciešama konsultācija par šādu sāpju mazināšanu un novēršanu.

"Jaunieši gūst traumas sporta treniņos, bet vecākiem cilvēkiem tās ir saistītas ar locītavu nodilšanu, kur labi palīdz glukozamīnu saturoši medikamenti un uztura bagātinātāji," skaidro Eglīte.

Farmaceite uzsver, ka locītavu problēmu gadījumā var rasties arī krampji, kas liecina par magnija trūkumu organismā.

Veselām un nesāpīgām locītavām lieliski palīdz kustēšanās, taču farmaceite atgādina, ka pats svarīgākais ir nepārslogot sevi un nedarīt sev pāri.

Lai locītavas būtu veselas visu gadu, farmaceiti iesaka vingrot, nēsāt pareizus apavus, būt uzmanīgiem, pastiprināti sportojot, kā arī izvēlēties pareizu ēdienkarti, kurā ir daudz šķiedrvielu, un svarīgi dzert daudz ūdens.

Ja locītavu sāpes ir ilgstošas un rada arvien lielāku diskomfortu, obligāti jākonsultējas ar ārstu, piebilst farmaceite.

Komentāri