Svarīgi fakti par svara zaudēšanu!, Mixnews.lv

Svarīgi fakti par svara zaudēšanu!

фото

Woman | 2014. gada 14. aprīlī plkst. 12:55

Saldumi rada narkotikām līdzīgu atkarību, bet vīrusi var padarīt korpulentāku! Uzzini, šos un daudzus citus zinātniski pierādītus faktus par lieko svaru.

фото

Nosliece uz korpulenci

Zinātnieki jau pirms kāda laika atklājuši tā saucamo tukluma gēnu. Pētnieki secināja, ka cilvēkiem, ar divām gēnu kopijām ir par 40 % lielāka iespējamība saslimt ar diabētu, un par 60 % lielāka varbūtība aptaukoties.

Cilvēki, kuriem ir tikai viena gēna kopija, mēdz svērt stipri vairāk. Izrādās, ka vismaz 16 % pasaules iedzīvotāju ir divas šī gēna kopijas, savukārt, pusei – viena. Zinātnieki uzskata, ka ir vairāki resnuma gēni un katrs no tiem nodrošina lieko centimetru palielināšanos kādā no organisma vietām.

фото

Dažiem cilvēkiem ir vairāk tauku šūnu

Dažiem cilvēkiem ir pat divas reizes vairāk tauku šūnu, nekā pārējiem. Pat ja zaudēsi dažus kilogramus, tauku šūnas paliks nemainīgas un tajās tāpat būs vairāk tauku nekā citu indivīdu organismā. Šīs šūnas rodas bērnībā.

Zinātnieki uzskata, ka tauku šūnas pārstāj veidoties pusaudžu gados. Cilvēkiem, kuriem novērojama šāda tendence, tas, visticamāk, producējas aptuveni 2 gadu vecumā. Šūnu pieauguma temps var būt ātrāks pat, ja vecāki samazina mazuļa uzņemto kaloriju daudzumu.

фото

Mainīt vielmaiņu ir iespējams

Skandināvu pētnieku grupa analizēja, kas notiek šūnu līmenī, kad cilvēks pieņemas svarā. Pētījuma gaitā tika aplūkoti dvīņi: viens korpulents, bet otrs – slaids. Atklājās, ka tauku šūnas apaļākā organismā izcieš vielmaiņas pārmaiņas, padarot grūtāku tauku sadedzināšanas procesu.

Zinātnieki noskaidroja, ka tikai piecu lieko kilogramu uzņemšana var palēlināt vielmaiņu un radīt apburto loku – jo vairāk lieko kilogramu tev būs, jo grūtāk būs tos zaudēt. Zaudēt svaru, šajā gadījumā, iespējams tikai ar regulārām fiziskām aktivitātēm.

фото

Stress rada vēlmi atvērt ledusskapi

Daudziem nav nekāds pārsteigums, ka stresa apstākļi bieži rada vēlmi pēc ogļhidrātiem bagātām uzkodām, kas, savukārt, nomierina satraukuma hormonus. Tie turklāt stimulē tauku nogulsnēšanos. Uzveic stresu un tas būs pirmais solis arī uz lieko kilogramu un centimetru zudumu!

фото

Tavas mammas uzvedība grūtniecības laikā

Pierādīts, ka ja sieviete grūtniecības laikā smēķējusi, tas palielina risku, ka bērns piedzims ar nepietiekamu svaru, savukārt, alkohola lietošana – var bojāt augļa smadzenes. Zinātnieki pievērsušies arī, tam, kādu pārtiku sievietes lieto grūtniecības laikā. Pētījumi liecina, ka saldu un treknu ēdienu uzņemšana pat pirms bērna dzimšanas, stimulē to pašu nākotnē.

Pētnieki apliecina, ka sievietēm ar lieko svaru ir augstāks glikozes un brīvo taukskābju līmenis ap dzemdi, nekā tām, kuras ir slaidas. Šīs molekulas izraisa proteīnu atbrīvošanos, kas izjauc spēju kontrolēt apetīti un maina vielmaiņas sistēmu augļa smadzenēs, to attīstības laikā. Tā iemesla dēļa, ka brāļiem un māsām ir tik līdzīgi ģenētiskie profili, pētnieki saistīja viņu svara atšķirības ar izmaiņām dzemdes vidē.

фото

Ilgāk gulēsi, būsi tievāka

Ir zinātniski pierādīts, ka tie, kuri guļ mazāk nekā 7 stundas, nesadedzina papildus uzņemtās kalorijas, palielinot iespējamību iedzīvoties liekajā svarā. Čikāgas universitātes pētnieki norādījuši, ka miega bads izjauc mūsu hormonu līdzsvaru, izraisot gan sāta sajūtu regulējošā leptīna, gan ghrelīna, kas kontrolē izsalkumu samazināšanos. Tā rezultātā mēs domājam, ka esam izsalkuši un ēdam, pat ja tā nemaz nav.

Kāds no miega izpētes pētījumiem ir pierādījis, ka cilvēku grupa, kuras pārstāvji gulēja par 80 minūtēm mazāk, uzņēma vidēji par 549 papildus kalorijām ik dienas, bez pietiekamām fiziskajām aktivitātēm, ievērojami palielinot svaru.

Turklāt cilvēki, kuri cieš no miega režīma traucējumiem, parasti ne tikai uzņem vairāk kaloriju, bet arī iegādājas sātīgāku, treknāku pārtiku.

фото

Partnera svars var ietekmēt tavus vidukļa centimetrus

Pētījumi liecina, ka svara pieaugums vai zudums ģimenē var būt lipīgs. Britu mediķi atklājuši, ka, ja partneris ir aptaukojies, otram ir par 37 % lielāka iespējamība līdzīgi iedzīvoties liekajos kilogramos.

фото

Slimības izraisa aptaukošanos

Adenovīruss, kas izdalās no organisma ar aizdegunes gļotām, krēpām, konjunktivīta izdalījumiem un fekālijām ir atbildīgs par daudzām saslimšanām, no augšējo elpošanas ceļu saslimšanām līdz pat kuņģa – zarnu trakta problēmām, tomēr tam ir arī saikne ar tauku uzkrāšanos mūsu organismā. Zinātnieki atklājuši, ka tas šķietami palielina tauku šūnu skaitu organismā, kā arī tauku saturu tajās.

фото

Cepumiņi izraisa atkarību

Kaut arī pārtika neizraisa līdzīgu atkarību kā narkotiskās vielas vai alkohols, zinātnieki pēdējo gadu laikā ir atklājuši dažas pārdabiskas līdzības. Izpētot cilvēku iecienītākos pārtikas produktus un to lietošanas izraisītās reakcijas konkrētās smadzeņu daļās, pamanīta atkarība, kas ļoti līdzinās nespējai atteikties no narkotiskajām vielām.

Tas var būt saistīts ar hormona dopamīna izdalīšanos, kas saistīts ar motivāciju un prieku. Ja aptaukojies cilvēks saņem mazāk šīs vielas receptoru, viņš var izjust nepieciešamību pēc vairāk pārtikas, lai atkal saņemtu patīkamās sajūtas.

фото

Ausu infekcijas var izraisīt liekā svara veidošanos

Floridas universitātes garšas laboratorijas pētnieki vairākus gadus centās noskaidrot, kāpēc cilvēki, kuri neizjūt tik intensīvu ēdiena garšu, visticamāk, ir tendēti uz korpulenci. Zinātnieki argumentē, ka tas, iespējams, ir tāpēc, ka ausu infekcijas var sabojāt garšas nervus, kas vijas caur vidusausi.

Aptuveni 6584 respondentu atbilžu analizēšana ļāva pētniekiem izdarīt secinājumus, ka tie, kuriem ir vairāk nekā 35 gadi un bijušas vairākkārtējas ausu infekcijas, ir gandrīz divas reizes pakļautāki liekā svara veidošanai nekā pārējie. Tāpat noskaidrojās, ka tiem, kuriem agrāk bijušas ausu infekcijas, vairāk mīl saldu un taukainu ēdienu.

фото

Vairāk augļu pārtikā

Brīvie radikāļi tiek vainoti ne tikai pie tā, ka liek mums izskatīties vecākām, bet arī – padarot mūs korpulentākas. Izrādās, ka šīs oksidējošās molekulas bojā šūnas, kas pasaka mums, ka esam paēdušas. Brīvie radikāļi parādās brīdī, kad mēs ēdam, bet ir īpaši dominējoši, kad kāri mielojamies ar konfektēm, čipšiem un citiem ogļhidrātiem.

Ar katru gadu šie sāta sajūtas signalizētāji nolietojas un kļūst vājāki, padarot apetīti un, iespējams, vidukļa apkārtmēru lielāku. Jāizslēdz no ēdienkartes ātrās uzkodas, mainot ierastos ēšanas paradumus pret krāsainiem, antioksidantiem bagātiem augļiem un dārzeņiem.

Komentāri