Grūtnieču Sporta klubs aicina māmiņas uz treniņiem , Mixnews.lv

Grūtnieču Sporta klubs aicina māmiņas uz treniņiem

фото

Woman | 2014. gada 15. aprīlī plkst. 18:13

"Grūtnieču Sporta klubs" aicina topošās māmiņas pievienoties "Sieviešu skrējiena" āra treniņiem – līdz lielajam soļojumam vēl atlikuši trīs treniņi: 16., 23., un 30.aprīlī. Kustības svaigā gaisā, turklāt profesionāļu uzraudzībā, un sabalansēts uzturs, ir labs veids kā cīnīties ar pavasara nogurumu!

"Lai arī pavasara nogurums tā vien attur no aktivitātes, derētu atcerēties, ka labākā pavasara noguruma aizbiedēšanas formula ir tieši kustības svaigā gaisā plus pareizs uzturs, plus vitamīni," topošās māmiņas iedvesmo "Grūtnieču Sporta kluba" idejas autore Elīna Dreimane.

фото

Grūtniecēm pret pavasara nogurumu un miegainību nevajadzētu izturēties ar vienaldzību. Ārsti skaidro, ka tā saucamajam pavasara nogurumam iemesli var būt vairāki – saules gaismas trūkums ziemā, iespējams, uzkrājusies tauku kārtiņa un arī vitamīnu un minerālvielu trūkums.

Trenera Roberta Radičuka izstrādātais aktīvās iešanas nodarbības plāns "Sieviešu skrējiena" dalībniecēm, ir saudzīgs un palīdzēs uzturēt fizisko labsajūtu arī ikdienā.

Daži pavasara mēneši ir ļoti ilgs periods no kopējā grūtniecības laika, kad nepieciešams divkārt uzmanīgi izvērtēt savas kustības, uzturu un pietiekamu vitamīnu un minerālvielu daudzumu tajā.

фото

Lai gan ikvienai topošajai māmiņai var rasties vēlme mosties kopā ar dabu, der atcerēties, ka ziemā uz mūsu galda esošie augļi un dārzeņi satur ļoti mazu vitamīnu daudzumu un līdz ar pavasara sākšanos organisma krājumi var būt izsīkuši.

Ginekoloģe, "Latvijas Ginekologu un Dzemdību speciālistu asociācijas" valdes locekle, Dr. Daiga Baranovska uzsver, ka visbūtiskākais noteikti ir katrai topošajai māmiņai konsultēties ar savu grūtniecību uzraugošo speciālistu ne tikai par problēmām vai satraucošām situācijām, kas rodas, bet arī par pilnvērtīgu uzturu.

Speciāliste uzsver, ka ne kustību, ne pilnvērtīga uztura vai papildus vitamīnu lietošanas jautājumus nevar vispārināt un attiecināt uz visām grūtniecēm.

Turklāt jāatceras, ka nevieni vitamīni nedos rezultātu, ja to lietošana neies roku rokā ar veselīga dzīvesveida principiem: "Vitamīni nav brīnumnūjiņa, tie nedarbojas, kā kaitīgo ieradumu neitralizētāji vai mazkustīga dzīvesveida aizstājēji. Vitamīni jālieto papildus ikdienas pastaigai svaigā gaisā, saules stariem kā arī iespējami pilnvērtīgam uztura," skaidro Dr. Baranovska.

"Grūtnieču Sporta klubs" ir neatkarīga sportisku un veselīgu dzīvesveidu atbalstošu topošo māmiņu domubiedru grupa, kas dibināta, lai palielinātu informētību un popularizētu topošo māmiņu vidū aktīvu un kustīgu dzīvesveidu grūtniecības laikā, kā arī mudinātu māmiņas piedomāt par savu ikdienas ēdienkarti, lai grūtniecības laikā tiktu uzņemtas visas mazuļa attīstībai nepieciešamās uzturvielas.

Komentāri