Veselīgi ēdieni labam noskaņojumam, Mixnews.lv

Veselīgi ēdieni labam noskaņojumam

фото

Woman | 2014. gada 15. aprīlī plkst. 21:04

Neveselīgos našķus var aizstāt ar vairākiem veselīgiem ēdieniem, kuri tiks galā ar visplašāko negatīvo emociju spektru. Uzzini, kā mainīt savu dzīvi, raksta "kasjauns.lv".

фото

  • Ja esi satraukusies, ēd šokolādi

Stress šķiet kā neatņemama mūsdienu sievietes dzīves sastāvdaļa. Kā gan tikt galā ar darbu, bērnu audzināšanu un mājas pienākumiem, saglabājot vēsu prātu? Šādos brīžos vari nomierināt saspringtos nervus ar kādu šokolādes gabaliņu. Eksperti zina, ka šokolāde (it īpaši tumšā) samazina stresa hormonu līmeni cilvēka organismā. Nesenā šveiciešu zinātnieku pētījumā atklājies, ka tikai pāris gabaliņu apēšana samazinās hormonu kortizola un kateholamīnu rādītājus. Satraukums mazināsies, un tu varēsi ar jaunu sparu ķerties pie darāmā.

фото

  • Kad uznācis slinkums, notiesā salātus ar spinātiem

Vai nespēj koncentrēties darbam? Acis krīt ciet pašas no sevis? Pirms sniedzies pēc kafijas, labāk pagatavo spinātu salātus. Tie lielā koncentrācijā satur folskābi. Tā uzlabo asinsriti, kas savukārt ļauj vieglāk koncentrēties un uztvert jaunu informāciju. Ja tev negaršo spināti, folskābi vari uzņemt arī ar kartupeļiem, pupiņām, zirņiem un sēnēm.

фото

  • Īgnumu mazinās āboli un zemesriekstu sviests

Īgnums – tā ir zīme, ka tavam ķermenim vajadzīga "degviela". Necenties šo vajadzību remdēt ar cukurotiem našķiem. Tie sniegs enerģiju tikai uz īsu mirkli, bet pēc tam jutīsies tieši tāpat. Lai tu nebūtu viegli aizkaitināma, centies katrā maltītē un našķošanās reizē uzņemt gan pietiekami daudz ogļhidrātu, gan arī olbaltumvielu. Ogļhidrāti dos īslaicīgu enerģijas lādiņu, bet olbaltumvielas šo procesu paildzinās. Apvienot tos abus vari interesantā našķī – ābola šķēlītes ar zemesriekstu sviestu. Tas sniegs tev enerģiju vairākām stundām!

фото

  • Ja esi noraizējusies, ēd lasi

Satraucies par naudas lietām, laulību vai bērniem? Ja savu ikdienu aizvadi bailēs un raizēs, dodies pusdienās ar draudzeni. Izrunāšanās palīdzēs tev atslābināties. Pasūti lasi, kas ir viens no bagātīgākajiem Omega-3 taukskābju avotiem un var mazināt tavu trauksmes sajūtu. Zinātnieki izpētījuši, ka regulāra Omega-3 lietošana palīdzot cīņā ar depresijas simptomiem, kā arī dusmām un aizkaitināmību. Vērtīgās taukskābes vari uzņemt arī ar augu palīdzību, taču ārsti iesaka labāk pieturēties pie tādām zivīm kā lasis, siļķe, sardīnes un skumbrija.

фото

  • Dusmu gadījumā iedzer tasīti zaļās tējas

Ja kaut kas tev sadusmojis un gribi ātri nomierināties, izdzer krūzi zaļās tējas. Zaļajā tējā atrodams teanīns, kas mazinās satraukumu, kā arī palīdzēs koncentrēties uz darāmo. Zaļajā tējā nav tik daudz kofeīna kā kafijā, tāpēc tā tevi nesatracinās vēl vairāk. Tavam ķermenim tā ir maigāka nekā kafija.

фото

  • Kad jūties noskumusi, notiesā pilngraudu brokastu pārslas ar pienu

Vai tev nepieciešama optimisma deva? Ja jūties nobēdājusies, tas var liecināt par D vitamīna iztrūkumu tavā ēdienkartē. Tas piedalās serotonīna ražošanā – tas ir tā saucamais "laimes hormons", kā ietekmē tu jutīsies mierīga, atslābinājusies un laimīga. Ja D vitamīna trūkst, tavam organismam ir grūti iedibināt emocionālu līdzsvaru un novērst skumjas. Ja ēdienkarti neizdodas pamainīt tik lielā mērā, kā gribētos, D vitamīnu uzņem uztura bagātinātāja veidā.

фото

  • Pirms mēnešreizēm ēd sendviču ar olu salātiem

Daudzām no mums labi pazīstams premenstruālais sindroms, ko nereti pavada kāre pēc trekniem, neveselīgiem ēdieniem. Tas ir normāli, ka dažas dienas pirms mēnešreizēm sievietēm kārojas ogļhidrātiem bagātas maltītes. Tie palīdz saražot vairāk serotonīna, un tas savukārt uzlabo noskaņojumu. Taču izvairies no ēdieniem, kuros bez ogļhidrātiem ir arī daudz tauku vai cukura – pēc ēšanas klāt būs smaguma sajūta un nogurums. Labas alternatīvas ir pilngraudu maize, kā arī olbaltumvielas no olām, saulespuķu sēklām vai tītara gaļas.

Komentāri