Lilita Ozoliņa: Šobrīd aktiera profesija nav prestiža (FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Lilita Ozoliņa: Šobrīd aktiera profesija nav prestiža (FOTO, VIDEO) (4)

фото

Woman | 2014. gada 17. aprīlī plkst. 14:45

"Leģendu vakarā", 16.aprīļa vakarā, kinoteātrī "Citadele" aktrise Lilita Ozoliņa tikās ar sava talanta cienītājiem un dalījās atmiņās par dažādām kino lomām. Aktrise pastāstīja, ka viņu nav iespējams redzēt dzeltenajā presē, jo viņa ir noslēgusi vienošanos ar šādiem preses izdevumiem.

Aktrise neparādās dzeltenajā presē, nevada vieglus, izklaidējošus pasākumus un ir ļoti nopietna pret profesiju, jo tā ir vienīgā profesija, kuru viņa zina.

фото

Kā norādīja Ozoliņa, aktieri ir tie, kas ceļ profesijas prestižu.

"Runa ir par profesijas prestižu, tās saglabāšanu. Kad mācījos, daudzi vēlējās kļūt par aktieriem. Šobrīd aktiera profesija nav prestiža profesija, bet šī profesija ir vienīgā, kuru protu, zinu, ko un kā pateikt. Domāju, ka pret šo profesiju jāizturas ar cieņu. Par spīti valsts attieksmei pret kultūru, teātri un kino man mana profesija ir prestiža," sacīja Ozoliņa.

фото

Viņa arī uzsvēra, ka aktieriem pret sevi ir jāizturas ar cieņu un jāvērtē visi pasākumi, kuros piedalās.

"Nevar tā viegli piedalīties jebkurā pasākumā, seriālā, doties visur, kur tevi pasauc. Saprotu, ka aktieru aldziņas ir maziņas, bet ir jāmēģina šīs lietas samērot," viesiem pastāstīja Ozoliņa, kura pašmācības ceļā apguvusi arī psiholoģiju.

Ozoliņa arī akcentēja, ka Latvijas kino jomai trūkst naudas, un kino industrijai palīdz nevis Latvijas līdzekļi, bet Krievijas nauda.

фото

Sarunā ar portālu Mixnews.lv aktrise atzina, ka valstij būtu jādomā par šī jautājuma atrisināšanu.

"Kas valstij jādara, lai atrisinātu beznaudas situāciju? Tas būtu labi, ja atrastos kāds cilvēks, kurš to varētu pateikt. Katrā gadījumā ES tā nebūšu. Es nevaru ieteikt, es varu tikai atgādināt, ka kultūra bija tā, uz kuras radās Latvijas valsts," sacīja Ozoliņa.

фото

Aktrise uzskata, ka šobrīd latviešu kino nozarē ir pabīdījušies malā kinomākslas pamati, kas tika ielikti Aleksandra Leimaņa un Aloiza Brenča laikā. Ja šis pamats pazudīs, nebūs augšupejas.

фото

Vairāk bildes no Lilitas Ozoliņas "Leģendu vakara" skaties galerijā.

Komentāri 4
verotajspirms 4 gadiem
Cauri sit nostaļģija par valsts atbalstu izredzētiem aktieriem. Latvijā ir pāris teātru, kur biļetes vienmēr izpirktas un valsts īpaši neatbalsta - varbūt ja ir kvalitatīva prece, tad arī aldziņa būs kvalitatīva. P.S. L. Ozoliņu kā aktieri cienu tur neko nevaru piebilst.
Tropspirms 4 gadiem
Kultūra jau nu nez vai bija tā,kas radīja šo valsti,bet tās trūkums viņu piebeigs ātrāk nekā mēs paspēsim to apjēgt..diemžēl,bet fakts.
bargais Rpirms 4 gadiem
Te skan vairāk tāda nostaļģija par pagājušo jaunību un slavu un sejā lasāms aizvainojums. Diemžēl aktieris nav visu mūzu slavas zenītā, jāspēj to pieņemt un izdzīvot. Prestiža profesija ir tāds stereotipisks jēdziens. Retais jaunietis vairs zina šo aktrisi, bet ir vairāki šīs paaudzes makslinieki, kuri ir palikuši apritē, pateicoties savam elastīgumam.