Alternatīvās metodes: Palīdzi sev pats, Mixnews.lv

Alternatīvās metodes: Palīdzi sev pats

фото

Woman | 2014. gada 20. aprīlī plkst. 20:29

Austrumu medicīnas metodes, savienojumā ar mūsdienu zinātniski – tehniskā progresa sasniegumiem, iegūst ar vien lielāku popularitāti iedzīvotāju un veselības speciālistu vidū, raksta "urantija.lv".

Arī Latvijā, lēnām, bet stabili, savu vietu veselības uzlabošanā sāk ieņemt dažādas austrumu metodes un viena no tām ir neirofunkcionālā diagnostika. Tās pamatā ir profesora I.Nakatani izstrādāta normatīvu skala, kur tiek izmantoti reprezentatīvie punkti, savukārt pēc tiem tiek noteikta organisma orgānu darbība.

Lai kāds no organismā esošajiem orgāniem pildītu savas funkcijas, nepieciešama atbilstoša komanda no nervu sistēmas. Speciālas nervu šūnas veido nervu impulsus un nosūta tos orgānam. Tieši no šo nervu šūnu darbības atkarīga orgānu darbības kvalitāte. Lielas nervu šūnu grupas veido nervu mezglus vai nervu centrus.

Cilvēka organismā visa mugurkaula garumā, līdzīgi kā ķēdīte, novietojies liels nervu centru skaits - veģetatīvā nervu sistēma, kura organizē iekšējo orgānu un asinsvadu darbību, kā arī organismu kopumā.

Austrumu medicīnas praksē sen zināms, ka iekšējo orgānu stāvoklis it kā "atspoguļojas" uz ādas (t.s. reprezentatīvie punkti). Tas ir tāpēc, ka orgānu un ādas darbības organizācija notiek no viena un tā paša avota – no nervu centriem.

Neirofunkcionālās diagnostikas principi pamatojas uz to, ka uz noteiktām ādas daļām ar speciālas ierīces palīdzību tiek padots ļoti vājš elektriskais signāls (cilvēks to nejūt). Signāla parametri ir aprēķināti tā, lai nenozīmīgā pakāpē tiktu aktivizēti atbilstošie nervu centri.

Ja atbilstošais nervu centrs strādā normāli, tad reakcija uz testējošo signālu būs adekvāta un ādas bioelektriskie parametri izmainīsies normas robežās.

Ja nervu centrs strādā vāji, tad arī atbilde uz testējošo signālu būs vāja un ādas bioelektriskie parametri izmainīsies nepietiekoši, t.i. tie būs zemāki par normu un otrādi.

Iegūtie rezultāti saglabājas datora atmiņā. Pēc testa veikšanas, speciāla programma salīdzina iegūtos rādītājus ar normatīviem un dod slēdzienu par to, kā strādā iekšējie orgāni.

Pie tam, šī diagnostikas metode dod iespēju diagnosticēt orgānu saslimšanu vēl pirms tam, kā cilvēks sajūt veselības diskomfortu, jo diagnostika konstatē jau ļoti nelielas darbības novirzes nervu centros un nelielas novirzes no orgānu normālas darbības.

Komentāri