Visvairāk no alerģijas cieš sievietes, Mixnews.lv

Visvairāk no alerģijas cieš sievietes

фото

Woman | 2014. gada 24. aprīlī plkst. 07:36

Vairāk nekā trešdaļa jeb aptuveni 39% Latvijas iedzīvotāju saskaras ar kādu no alerģijas izpausmēm, liecina "Neutral" akadēmijas veiktās aptaujas rezultāti.

Turklāt 43% cilvēku norādījuši, ka ar alerģiju un tās slimībām saskaras arī kāds cits ģimenes loceklis.

Lai gan alerģijas ir vienlīdz raksturīgas abiem dzimumiem, vairāk ar alerģijām saskaras sievietes. 45% aptaujāto sieviešu atzina, ka viņām ir alerģija, kamēr no vīriešu vidus - tikai 32% respondentu. "Neutral" akadēmijas eksperti šīs atšķirības skaidro ar to, ka sievietes vairāk saskaras ar alergēniem, kas arī veicina alerģiju rašanos.

Viens no alerģiju veicinošiem faktoriem ir gaisa un vides piesārņojums, tādēļ biežāk ar alerģijām un to izraisītajām slimībām sirgst lielo pilsētu iedzīvotāji. Tāpat alerģija tiek uzskatīta par mūsdienu urbānās vides slimību.

Alergologi norāda, ka tiklīdz parādās pirmie simptomi alerģiskām reakcijām, ir nepieciešams nekavējoties vērsties pie ģimenes ārsta, kas tālāk norīkos pie speciālista. Alerģiskas reakcijas var skart visu organismu – ādu, elpceļus, acis, sirds un asinsvadu sistēmu, kā arī locītavas, nervu sistēmu, kuņģa un zarnu traktu.

"Neutral" akadēmijas veiktajā aptaujā piedalījās 1019 Latvijas iedzīvotāju.

Komentāri