Latviešiem visvairāk garšo puscietais nogatavinātais siers, Mixnews.lv

Latviešiem visvairāk garšo puscietais nogatavinātais siers

фото

Woman | 2014. gada 25. aprīlī plkst. 08:03

Lai gan sieviešu un vīriešu garšas īpatnībām arī ir atšķirības, Latvijas iedzīvotāji visvairāk iecienījuši tieši puscieto nogatavināto sieru, liecina Trikāta Siera akadēmijas veiktais pētījums.

Pirmo vietu nenoliedzami ieņem puscietais nogatavinātais siers, kas ir iecienīts gan sievietēm, gan vīriešiem, tie ir 83% respondentu. Ievērojami atšķiras otrās un trešās vietas dalījums abu dzimumu vidū – vīrieši vairāk uzturā lieto kausēto sieru, savukārt sievietes izteikti biežāk izvēlas mīksto nenogatavināto sieru.

"Dzimumu atšķirības ir vērojamas arī piedevu jautājumā. Dāmas aktīvāk izvēlas lietot sieru kopā ar augļiem, dārzeņiem vai baudīt to bez piedevām. Savukārt vīrieši iecienītākos sierus aktīvāk kombinē ar alkoholiskajiem dzērieniem vai gaļu. Salīdzinoši retāk siers lietots arī kopā ar mērcēm, bet pavisam reti - ar medu vai zivīm," stāsta Trikāta Siera akadēmijas idejas līdzautore Ramona Kalniņa.

фото

Vairāk nekā puse respondentu atzinuši, ka siera uzkodas ir piemērotas jubilejas galdam darbā, savukārt 45% respondentu sieru bauda filmu un spēļu vakaros ar draugiem.

Izrādās, sievietēm biežāk kā vidēji siera uzkodas iederas jubileju atzīmēšanā darbā, izklaides vakaros ar draugiem un romantiskā vakarā, savukārt vīriešiem tas vairāk saistās ar ģimenes maltītes sastāvdaļu un bērnu ballīti.

Portāls www.trikatasieraakademija.lv, kas darbojas kopš pagājušā gada nogales, sniedz iespēju plašāk uzzināt par sieru. Portāls izglīto sabiedrību par produkta labajām īpašībām un tā lietošanu ikdienā. Tajā var atrast praktiskos video padomus no Latvijā zināmiem pavāriem

Komentāri