Atklāj slepeno ieroci cīņā pret aptaukošanos!, Mixnews.lv

Atklāj slepeno ieroci cīņā pret aptaukošanos!

фото

Woman | 2014. gada 29. aprīlī plkst. 11:54

Struktūras, kas ir spinātu sastāvā, palīdz samazināt svaru, konstatēja Lundas universitātes speciālisti.

Tilakoīdi, struktūras, kas atrodas hloroplasta sastāvā, palēnina ēdiena sagremošanas procesu un veicina "sātuma hormonu" izdalīšanos kuņģī, raksta "apollo.lv". Starp lapu dārzeņiem vislielākā tilakoīdu koncentrācija vērojama tieši spinātos.

Taču organisms nav spējīgs sašķelt tilakoīdus, iegūtus no svaigiem spinātiem. Tādēļ spinātu nepieciešams samalt un filtrēt, lai iegūtu tilakoīdu. Iepriekš bija zināms, ka tilakoīdi bremzē tauku sagremošanu visā organismā. Kad ēdiens nokļūst distālā kuņģa daļā, sāk izdalīties "sātuma hormoni". Un šis signāls nonāk kuņģī, informējot par izsalkuma apmierināšanu. Apstrādātie produkti skar vienīgi kuņģa augšdaļu, tādēļ sātuma hormoni neizstrādajas. Bet tilakoīdi visu maina.

Kad brīvprātīgo grupai deva tilakoīdus, cilvēki mazāk juta badu un retāk vēlmi apēst vēl kaut ko dienas laikā. Cilvēki neēda vairāk par trim reizēm dienā. Tilakoīdi iekļauj sevī dažādas substances – galaktolipīdi, olbaltumvielas, vitamīnus A, E un K, antioksidantus, betakarotīnu un luteīnu.

Komentāri