Uzzini, kā pareizi dāvināt ziedus!, Mixnews.lv

Uzzini, kā pareizi dāvināt ziedus!

фото

Woman | 2014. gada 4. maijā plkst. 11:55

Dažkārt ziedi daudz krāsaināk par dāvanu stāsta par mūsu patieso attieksmi pret to, kuram mēs ziedus dāvinām. Uzreiz var just, vai mēs ziedus esam gatavojuši ar mīlestību vai vienkārši nopirkām pirmos, kas pagadījās. Ar ziedu valodu var atzīties mīlestībā un cieņā, var parādīt arī savu vienaldzību, raksta "kleo.lv".

Ziedi dzimšanas dienā

Dzimšanas dienā pieņemts dāvināt no trijiem ziediem līdz bezgalībai. Taču pilnībā pietiek atnest tikai vienu ziedu vai kāda krūma zaru. Taisnība, šajā gadījumā vajag parūpēties par to, lai noformējums būtu cienīgs.

фото

Mammai

Dāvinot mammai, vislabāk derēs ziedi rozā krāsā – tie simbolizē maigumu un uzticību. Tās var būt gan rozes, gan lillijas, gan tulpes, arī dažādi ziedu pušķi. Bez tam, var dāvināt margrietiņas – ģimenes simbols. Vēl laba dāvana būs lotoss – gudrības simbols, kas ir arī veselības vēlējums, ilgas dzīves un laimes vēlējums.

Ja veidojat puķu pušķi, vajag atcerēties, ka kopējais augu daudzums (tam tradicionāli jābūt nepāra) skaitāms pēc kātiem. Izņēmums ir trīs ziedi uz viena kāta.

Ziedu pušķa lielums ir atkarīgs no materiālā stāvokļa. Ziedu papīru labāk izvēlēties vieglos pasteļtoņos. Turklāt tādās kompozīcijās ietilpst ne ļoti kvalitatīvi augi, kas jau pēc pāris stundām zaudē savu izskatu.

фото

Tēvam vai vīram

Tēvam vai dzīves draugam var dāvināt oranžas, sarkanas vai ķirši sarkanas krāsas gladiolas – tā jūs parādīsiet, ka jums dārgs ir viņa stiprais plecs, viņa uzticamība un atbalsts. Vēl ar šo ziedu palīdzību jūs vēlat tēvam vai vīram veiksmi.

Bez tam, laba dāvana tēvam būs bordo krāsas vai violētas krāsas asteru pušķis – šie ziedi simbolizē jūsu mīlestību un cieņu pret viņa viedokli un, ja jūs gribat, meitas labvēlību viņa lēmumam.

Ja gladiolas vai asteres jums neizdevās dabūt, pērciet krizantēmas – šie ziedi sola mīlestību par spīti grūtībām un nesaskaņām. Vīriešiem nevajag dāvināt lielus pušķus.

фото

Draudzenei

Draudzenei izvēlieties jebkurus baltus ziedus. Tieši šī krāsa simbolizē patiesu draudzību. Vispār, tādus ziedus dāvina pavisam jaunām meitenēm vai līgavai kāzās, taču, ja dāvinat draudzenei, tad baltā krāsa būs vietā, neatkarīgi no vecuma vai dāmas ģimenes stāvokļa.

Esiet uzmanīgi ar augu daudzumu. Ja jūsu draudzenei finansu stāvoklis ir sliktāks nekā jums, tad neizvēlieties apjomīgus pušķus, citādi jūs nostādīsiet viņu neveiklā situācijā un viņa padomās, ka jūs lepojaties ar savu bagātību.

фото

Mīļotajam

Dāvināt ziedu pušķi mīļotajam – nav labākā ideja. Tā ir viņa prerogatīva – dāvināt jums ziedus. Toties jūs varat nopirkt viņam augu podiņā. Ja viņš ilgu laiku pavada pie datora, tad dāviniet viņam kaktusu – šis ezītis slāpēs ne tikai negatīvo starojumu, bet izvilks no cilvēka negatīvo enerģiju. Vēl tas simbolizē mērķtiecību un bagātu iekšējo pasauli.

Taču ja jūsu vīrietim nav datora, kuram blakus var novietot kaktusu, tad no tādas dāvanas labāk atturēties, jo, ja šim augam nav savas nodarbes, tad tas provocē strīdus starp dāvinātāju un saņēmēju.

Turklāt, mīļotajam var dāvināt naudas koku – tā jūs vēlēsiet viņam materiālo labklājību. Galvenais, neaizmirstiet paņemt no mīļotā naudiņu. Puķes podiņā nedāvina, bet pārdod.

фото

Kolēģei dāmai vai priekšniecei

Jūsu kolektīva dāmai lieliski derēs ziedu pušķis no īrisiem. No vienas puses, tas parāda, ka jums dārga ir draudzība un šīs sievietes labvēlīgā attieksme, no otras puses – nodemonstrēs, ka jūs paklanaties viņas gudrības priekšā.

Ja gribat pielīst priekšniecei, tad dāviniet viņai saulespuķu pušķi. Tās ir saules simbols, materiālās labklājības un atkal jau pielūgsme, bet tagad jau pret viņas sociālo stāvokli. Ieteicamais ziedu daudzums gan kolēģei, gan priekšniecei – 7 vai 9.

фото

Kolēģim vīrietim vai priekšniekam

Vīrietim, ar kuru jūs esat darba attiecībās, dāviniet antūriju – šis zieds simbolizē neordinaritāti, nestandarta risinājumu, drosmi. Mūsdienās antūrijas tiek pārdotas kā istabas augs podā, tā arī grieztā veidā.

Otrā gadījumā novietojiet trīs ziedus uz palmas zara (tas ir uzvaras simbols). Stingrums un oriģinalitāte parādīs jūsu smalko gaumi un cieņu. Bez tam, jūs varat iegādāties sarkanas gerberas – dzīves spēka un optimisma simbols. Daudzums – 5-7 gab.

фото

Ziedi jubilejā

Izvēloties ziedus jubilejai, darbojas tie paši principi, kas uz dzimšanas dienu. Starpība ir tikai ziedu daudzumā un iepakojuma greznumā. Tieši jubilejā jūs varat dāvināt vīrietim (tai skaitā savam mīļotajam) gan 11, gan 15 ziedus un apsiet ar stingru lenti vai rotāt ar kādu citu spilgtu aksesuāru. Puķu pušķi, kas veidots sievietei, vislabāk ievietot dekoratīvā grozā – tā jūs vēlēsiet viņai veiksmi un ilgu dzīvi.

фото

Ziedi kāzās

Kāzās tradicionāli dāvina baltus ziedus, kuriem pievienots daudz zaļumu. Tas simbolizē ne tikai līgavas jaunību un skaistumu, bet arī jaunas dzīves sākumu, un cerību tam, ka nākamā sieva būs gaiša un kopdzīvē nebūs mākoņu.

Tā, piemēram, baltas lillijas – tīrības simbols. Dāvinot šos ziedus pušķī, jūs novēlēsiet jaunajam pārim ģimenes laimi bez strīdiem un savastarpēja aizvainojuma.

Bez tam, var izvēlēties krēmkrāsas rozes, tās stāsta par to, ka jūs dāviniet ziedu pušķi ideālam pārim. Aktuālas kāzās ir arī margrietiņas – arī simbols stiprai un mīlošai ģimenei. Bet baltas tulpes stāstīs par to, ka jūs vēlat jaunajam pārim milzīgu mīlestību, laimi un harmoniskas attiecības.

Starp citu, ja izlēmāt apsveikt draudzeni ar saderināšanos, tad izvēlieties baltas peonijas – tās vēlēs viņai jautras kāzas. Bez tam, šie ziedi ir labvēlīgas ģimenes dzīves simbols.

фото

Ziedi 8. martā

Sieviešu pavasara svētkos vislabāk izvēlēties ziedus spilgtās, dzīvespriecīgās krāsās. Nevajag ticēt māņiem un atteikties no dzelteniem ziediem. Izplatīts uzskats, ka šāda krāsa ir uz šķiršanos, bet tā sevi neattaisno.

Patiesībā, dzeltenā – saules, gaismas, labestības, optimisma un dzīves prieka simbols. Lieliska izvēle būs dzeltenas tulpes – tās simbolizē harmoniju, lielu laimi un pievilcību.

Bez tam, aktuāli 8.martā ir tā saucamie holandes ziedu pušķi – dažādas krāsās. Tās vēl jautru un krāsainu kopdzīvi. Turklāt obligāti nevajag dāvināt milzīgus pušķus.

Pilnīgi pietiek izveidot nelielu ziedu pušķi, galvenais, lai tas būtu oriģināls. Izvairieties no standarta pušķiem no 3 neļķēm vai 5 rozītēm, turklāt plastmasā. Kad saņem tādu dāvanu, rodas iespaids, ka dāvinātājs iegādājies ziedu pušķi tā starp citu un tagad to dāvina visām dāmām.

фото

Tieši tāpēc, ka 8.marts ir pavasara svētki, vispirms tiek dota priekšroka pirmajiem ziediem. Tā, mimoze simbolizē jūtīgumu, krokusi – svaiga uztvere, sniegpulkstenīši – maigums un cerība uz labklājību nākotnē, narcises – vēlējums mūžīgam skaistumam. Šos augus arī labāk dāvināt groziņā.

фото

Tad tā būs pilnvērtīga dāvana, ja vēl papildinās ziedus ar skaistu kartīti ar paša sacerētu apsveikumu. Neskatoties uz šo svētku formalitāti, ziedu izvēlei vajag pieiet ar visu dvēseli vai vispār to samainīt ar kaut ko ekstravagantu.

Komentāri