Iepazīsties, - asie pipari uz tavas palodzes!, Mixnews.lv

Iepazīsties, - asie pipari uz tavas palodzes!

фото

Woman | 2014. gada 4. maijā plkst. 18:04

Dekoratīvie pipari ir izturīgi un ļoti mazprasīgi. Mazie auglīši ir gan saldi, gan ļoti asi pipariņi. Dekoratīvo piparu augļi sākumā ir zaļi, tad tie pakāpeniski iegūst sarkanu krāsu, vai gandrīz melnu krāsu, atkarībā no piparu šķires.

фото

Savvaļā dekoratīvie pipari aug Vidusamerikā un Dienvidamerikā un noteikti sasniedz ievērojamākus apmērus, taču, podos augot, var saniegt gandrīz metru.

фото

Dekoratīvajiem pipariem patīk augt telpās uz gaišām palodzēm, kur ir mēreni silts. Pārāk liels karstums un gaisa sausums izraisa šā auga augļu un lapu sakalšanu un biršanu. Augsnei puķupodā pastāvīgi jābūt mitrai, bet dekoratīvos piparus, tāpat kā jebkuru citu telpaugu, nedrīkst pārliet.

фото

Ziemas mēnešos, tos reizi nedēļā nevajadzētu aizmirst arī piebarot, vispārējo telpaugu mēslojumu mainot ar ziedaugu mēslojumu. Kaut arī dekoratīvie pipariņi, pienācīgi kopti, savu dekorativitāti saglabā ilgi, reiz pienāks brīdis, kad visi auglīši nobirs.

фото

Sēj jau februāra sākumā, pat janvārī. Kad pipari sadīguši un tiem veidojas otrās lapiņas, stādus piķē. Piparus piķē vienu reizi atšķirībā no tomāta. Kad piparu pārstāda, jāatceras, ka to nedrīkst ielikt pārāk dziļi zemē. Augsne nedrīkst būt virs dīgļlapiņām.

фото

Piparam patīk bagāta augsne. Piparu izstāda ārā, kad zemes temperatūra ir jau +12 grādu. Segtajās platībās tas ir maijā, bet dobē tas varētu būt pat jūnija sākumā. Pipariem nepatīk vēsa un lietaina vasara. Arī ar laistīšanu īpaši nevajadzētu pārspīlēt. Piparus laista reti, toties bagātīgi.

Komentāri