Tuklas bārbijas bilde izraisa sašutuma vētru sabiedrībā (FOTO), Mixnews.lv

Tuklas bārbijas bilde izraisa sašutuma vētru sabiedrībā (FOTO)

фото

Woman | 2014. gada 2. maijā plkst. 15:24

Tuklas Bārbijas fotogrāfija, kas bija izvietota grupā "Plus Size Modeling" sociālajā tīklā "Facebook", izraisīja karstus strīdus. Pēc speciālistu teiktā, tas atspoguļo situācijas sarežģītību ar ideālo ķermeņa tēlu, raksta "apollo.lv".

Lellei bija liels vidukļa apkārtmērs un dubultzods. Paraksts zem tās bija: "Vai ražotājam nepieciešams ražot lielā izmēra Bārbijas?"

Eksperti norāda, ka spēlējoties ar šādām lellēm, bērnam var rasties iespaids, ka liekais svars un problēmas ar veselību ir normāla parādība. Situācijas aizstāvji, tieši otrādi, neredz šajā situācijā nekā briesmīga, jo reālu sieviešu figūra stipri atšķiras no Bārbijas modeles tipa auguma.

фото

Jāpiebilst, ka jautājumi par to, kā jāizskatās ideālai lellei, kuru iemieso Bārbija, rodas ne pirmo reizi. Iepriekš mākslinieks Nikolajs Lamms rādījis sabiedrībai, kā izskatītos 3D Bārbija "ar normālu svaru". Šāda lelle bija zemāka un tuklāka nekā oriģināls.

Pēc mākslinieka domām, oriģinālā Bārbija dod nepareizu vēstījumu meitenēm, kuru ķermenis nekad nelīdzināsies Bārbijas augumam. Daži respondenti sacījuši, ka Lamma lelle viņiem patīk vairāk, jo spējot vairot tuklu meiteņu pašapziņu.

Komentāri