Briselē ir iespēja "Sekot Latvijai" (FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Briselē ir iespēja "Sekot Latvijai" (FOTO, VIDEO) (1)

фото

Woman | 2015. gada 14. janvārī plkst. 17:35

Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā ES Padomēs ēkā "Justus Lipsius" Briselē ir apskatāma Latvijas nacionālā dizaina ekspozīcija. Dizaina ekspozīciju šonedēļ atklāja Latvijas nacionālajā bibliotēkā Latvijas vēstniece Eiropas Savienībā Ilze Juhansone.

фото

фото

Izstādi "Seko Latvijai" veido trīs galvenie elementi – Latvijas ainavu un kultūras mantojuma lielformāta fotodarbi, interaktīvs "Dejas ceļš", kas atklāj latviešu tradīciju vitalitāti, un Latvijas dizaineru mēbeļu kolekcija, kas Latvijas un latvieša dabu, tradīcijas un prasmes interpretē mūsdienu dizaina valodā.

Ēkas vestibilā ir iespējams iemēģināt latviešu tautas dejas soli, savukārt mēbeļu kolekcijai izvēlēti dizaina zīmoli, kas pārstāv gan roku darba kvalitāti un vienreizīgumu, gan lakonismu un pamatīgumu.

Ieejas vestibilā izvietots ceļš ar latviešu tautas dejas "Spriguleits" soļiem. Tā ir vienkārša un atraktīva deja, kas ir pavisam viegli apgūstama, sekojot pēdu rakstam uz paklāja. Ar deju sākas vizuāla iepazīšanās ar Latviju. Pirmos deju soļus kolēģiem ES Padomes ēkā rādīja Briseles latviešu dejotāji. Deju, pateicoties Latvijas Institūta atbalstam, iespējams izdejot arī Latvijas Facebook lapā "If you like Latvia, Latvia likes you".

Ekspozīciju atklāj modulāra mēbeļu sistēma "Meet Me!", bet logi uz Latviju ir lielformāta fotodarbi ar ainavām un izciliem kultūras objektiem. Ziemeļniecisko minimālismu un dizaina kvalitāti, kā arī veiksmīgu rūpnieciskās ražošanas piemēru apliecina "MINT" mēbeļu grupa, bet Latvijas dizaineru panākumus – "Bloom" taburete, kas apbalvota ar prestižo "RED DOT" balvu. Dizaina izglītības potenciālu un jaunās paaudzes inovatīvismu reprezentē "Spriego pats" ķeblīši, bet spēcīgu māju sajūtu interjerā rada "Mammalampa" gaismas ķermeņi – stāvlampas "The Bride" un "The Wise One". Ekspozīciju noslēdz dizaina risinājumu izlase, kas veidota no starptautisku atzinību guvušiem Latvijas autoru darbiem ne vien produktu, bet arī modes, izstāžu un iepakojumu dizainā un dizaina menedžmentā.

Ekspozīcijas autors ir dizaina birojs „H2E”, kas ir viens no ietekmīgākajiem dizaina uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmumu radījuši un vada Ingūna Elere un Holgers Elers, kuri ir arī Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas mācībspēks.

Kā intervijā portālam Mixnews.lv norādīja Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde, uzsākot Latvijas prezidentūru ES Padomē, tika īstenota gan bagātu kultūras programma, gan arī kultūras politikas programma.

фото

"Esam iepriecināti, ka šīs programmas ir savstarpēji savijušās, jo kopumā to mērķis ir parādīt gan Latvijas bagātās tradīcijas, gan Latvijas izcilību, gan arī laikmetīgās kultūras spēku. Tā ir iespēja parādīt, ka šīs vērtības var savstarpēji mijiedarboties un radīt jaunas virsvērtības," - sacīja Melbārde.

фото

фото

Tā kā Latvijas prezidentūras laikā Gaismas pils ir izvirzīta kā centrālā notikumu vieta, tad tās direktors Andris Vilks intervijā portālam Mixnews.lv atzīst: "Esam ieguvuši iespēju pilnā apmērā izmantot to, ko Gaismas pils var dot. Tās kapacitāte ir kā lasītava, tā arī konferenču centrs, koncertzāle, izstāžu zāles un mācību telpas ar visu pieejamo infrastruktūru. Bibliotēka iegūs lielāku starptautisko atpazīstamību."

Vilks arī uzsvēra, ka liels ieguvums būs darbā iesaistītie un apmācītie cilvēki, kas nākotnē spēs daudz labāk iesaistīties augsta līmeņa starptautisku projektu organizēšana.

фото

Tekstu sagatavoja Anete Aizsilniece

Komentāri 1
vesmapirms 4 gadiem
Nodzīs tāpat kā Latviju nabadzībā...