Prognozē bukmeikeri: Kas triumfēs "Oskarā"?, Mixnews.lv

Prognozē bukmeikeri: Kas triumfēs "Oskarā"?

фото

Woman | 2015. gada 27. janvārī plkst. 13:17

Vai tiešām prestižā Amerikas Kinoakadēmijas balvas jeb Oskara ceremonija šogad kinomīļiem neatnesīs nevienu pārsteigumu? Lai gan nesen pasniegto Zelta Globusa balvu saņēmējiem un kinokritiķu izteikumiem liecina, ka gandrīz visās kategorijās uzvara ir pārāk paredzama, tomēr, iespējams, sagaidīsim arī kādu pārsteigumu.

Par gada labāko filmu, pēc Triobet bukmeikeru prognozēm, pasludinās filmu "Puikas gadi". Tā kopumā saņēmusi sešās Oskara nominācijas, kā arī jau ieguvusi Zelta Globusa apbalvojumu, kā labākā drāma. Bukmeikeri filmai "Puikas gadi" piešķīruši pārliecinošo koeficientu 1.06 jeb 78% iespējamību, tādām filmām kā "Amerikāņu snaiperis", "Putncilvēks", "Selma", "Imitācijas spēle" un "Viesnīca "Diženā Budapešta"" atstājot iespējamību uzvarēt vien zemāku par 10%.

Gada Labāko aktrišu nomināciju sarakstā Triobet bukmeikeri uzvaru saskata Džulianai Mūrai filmā "Still Alice", piešķirot augsto koeficientu 1.05 jeb 82% iespējamību. Interesanti, ka ar ar 8% iespējamību par otru iespējamāko kandidāti Labākās aktrises nominācijai Triobet uzskata Rīzu Viterspūnu, tālāk ierindojot Rozamundi Paiku, Felicitu Džonsu un Marionu Kotiljāru.

Vienīgā nominācija, kurā Triobet bukmeikeri nav izvirzījuši izteiktu līderi uzvarai, ir Labākā vīriešu aktiera nominācija. Šeit bukmeikeri ir piešķīruši 36% iespējamību aktieriem Edijam Redmeinam, kurš dokumentālajā filmā "Teorija par visu" attēlo Stīvenu Hokingu (šai filmai kopumā ir piecas Oskara nominācijas). Tomēr pirmajā vietā Triobet bukmeikeri (nedaudz apsteidzot ar 53% iespējamību), galvenās izredzes saskata Maiklam Kītonam filmā "Putncilvēks". Filmā viņš atveido izbijušu aktieri, kas cīnās ar sevi un savu karjeru Brodvejā.

Par visiespējamāko pretendentu Oskara balvas iegūšanai nominācijā Labākais režisors Triobet bukmeikeri uzskata Ričardu Linkleiteru ar filmu "Puikas gadi". Lai gan Ričards Lenkleiters līdz šim Oskara balvas nav ieguvis, šogad viņš saņēma Zelta Globusa balvu šajā kategorijā, un tieši filmas vienreizīgums var nodrošināt arī Oskaru. Filmas veidošanā ir ieguldīti 12 gadi, un tajā tiek atveidots stāsts par puiku pieaugšanas posmā, atspoguļojot plašo emociju gammu, kas pastāv šajā vecumā.

Triobet uzskata, ka Oskaru kā labākās otrā plāna lomas aktrise iegūs Patrīcija Ārkete, piešķirot aktrises uzvarai koeficentu 1.05 jeb 84% iespējamību. Un atstājot absolūtajai Oskaru rekordistei - Merilai Strīpai - un pārējām nominantēm pavisam nelielu iespējamību uzvarai. Tāpat arī vīriešu kategorijā par labāko otrā plāna aktieri Triobet bukmeikeri pārliecinošu uzvaru saskata Dž. K. Simonam, kurš filmā "Atsitiens" atveido mūzikas skolotāju. Viņam piešķirts koeficients 1,06, jeb 84% iespējamība uzvarai. Tādu aktieru kā Edvarda Nortona, Ītana Hauka, Marka Ruffalo un Roberta Duvala uzvarai Triobet bukmeikeri iespējamību kļūt par labākajiem otrā plāna aktieriem saskata mazāku par 10%.

Amerikas Kinoakadēmijas balvu jeb Oskara balvu kā pasaules ievērojamāko filmu apbalvojumu katru gadu pasniedz Kino mākslas un zinātnes akadēmija, un šogad svinīgā ceremonija notiks 22. februārī.

Komentāri