Interesanti: Kā cilvēki dažādās valstīs uztur savu fizisko veselību?, Mixnews.lv

Interesanti: Kā cilvēki dažādās valstīs uztur savu fizisko veselību? (1)

фото

Woman | 2016. gada 11. februārī plkst. 12:41

Uzturot savu fizisko veselību, izgulēšanās pārspēj veselīgu ēšanu, vingrošanu un vitamīnu lietošanu, secināts starptautiskās tirgus pētījumu kompānijas GfK aptaujā, kurā intervēti patērētāji visā pasaulē, lai noskaidrotu, kādas aktivitātes viņi veic regulāri, lai uzturētu savu fizisko veselību.

Pētījuma dati liecina, ka Meksikā un Ķīnā ir lielākais patērētāju skaits, kuri apgalvo, ka regulāri vingro, lai uzturētu savu fizisko veselību. Savukārt 8 no 10 indonēziešiem, rūpējoties par savu fizisko veselību, regulāri izguļas, pretstatā tikai pusei Krievijas iedzīvotāju.

фото

GfK veica pētījumu 23 pasaules valstīs un noskaidroja, ka divas trešdaļas pasaules patērētāju (66%) apgalvo, ka viņi regulāri izguļas, lai uzturētu savu fizisko veselību. Sievietes (69%) regulāri izguļas biežāk nekā vīrieši (63%).

фото

Nākamā populārākā aktivitāte ir veselīgas un uzturvielām bagātas pārtikas ēšana. 59% pasaules patērētāju regulāri ēd veselīgi, lai uzturētu savu fizisko veselību. Šajā gadījumā sievietes (63%) izteikti biežāk ēd veselīgu, uzturvielām bagātu ēdienu nekā vīrieši (56%).

фото

Aptauja Baltijas valstīs, liecina, ka tikai 15% Latvijas, 14% Lietuvas un 19% Igaunijas iedzīvotāju - interneta lietotāju, izvēloties pārtiku un dzērienus, kā vienu no trim svarīgākajiem izvēles kritērijiem min produkta veselīgumu.

фото

Runājot par fiziskām aktivitātēm, pētījuma rezultāti liecina, ka 57% pasaules patērētāju regulāri vingro, lai uzturētu fizisko labsajūtu. Vīrieši (60%) regulāri vingro biežāk nekā sievietes (54%). Valstis, kur vispopulārākās ir Top 3 aktivitātes

Skatoties, cik izplatīts ir veselīgs dzīvesveids atsevišķās valstīs, GfK pētījums liecina, ka Top 3 valsis, kurās iedzīvotāji parasti izguļas, lai uzturētu savu fizisko veselību, ir Indonēzija (85%), Indija (77%) un Ķīna (73%).

Indija un Indonēzija ir arī tās divas valstis, kur patērētāji biežāk nekā citās valstīs regulāri ēd veselīgi, lai uzturētu fizisko labsajūtu - attiecīgi 79% un 74%. Tām seko Meksika (69%).

Regulāra vingrošana fiziskās veselības uzturēšanai no 23 valstīm visizplatītākā ir Meksikā (68%). Tai seko Ķīna (67%). Trešo vietu dala Kanāda (61%) un Austrālija (61%).

Atšķirības starp sievietēm un vīriešiem

GfK pētījums atklāja arī citus interesantus faktus. Kā izrādās, sievietes divas reizes biežāk nekā vīrieši, rūpējoties par savu fizisko veselību, regulāri lieto sauļošanās aizsargkrēmu (42% sieviešu un 18% vīriešu). Valstu līmenī līderpozīcijas sauļošanās aizsargrēmu lietošanā ir Brazīlijai (46%), kurai seko Kanāda (43%) un Dienvidkoreja (43%). Nedaudz atpaliek Austrālija un Spānija - 42% katrā valstī.

Atšķirības starp cilvēkiem, kuriem ir bērni un kuriem nav bērnu Pētījuma dati atklāj, ka pastāv atšķirības Top 3 aktivitāšu izvēlē, rūpējoties par savu fizisko veselību, starp cilvēkiem, kuriem ir bērni un kuriem nav bērnu. Vecāki nedaudz biežāk izguļas, bet cilvēki, kuriem nav bērnu, biežāk nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm. Būtiskākās atšķirības vērojamas, izvēloties veselīgu, uzturvielām bagātu ēdienu. Cilvēki, kuriem ir bērni, biežāk nekā tie, kuriem bērnu nav, ēd veselīgi, kas izskaidrojams ar to, ka paradums veselīgi ēst pozitīvi ietekmē ne tikai pašus vecākus, bet arī viņu bērnus.

Aktivitātes, kuras cilvēki visā pasaulē veic regulāri, lai uzturētu fizisko veselību:

Izguļas 66%

Ēd veselīgu, uzturvielām bagātu ēdienu 59%

Vingro 57%

Regulāri rūpējas par mutes dobuma higiēnu 54%

Pavada laiku ar ģimeni, draugiem vai mājdzīvniekiem 53%

Lieto ādas kopšanas vai skaistumkopšanas līdzekļus 38%

Lieto vitamīnus vai uztura bagātinātājus 32%

Lieto sauļošanās aizsargkrēmu 30%

Atpūšas no tehnoloģiju lietošanas (paņem pauzi vai izslēdz ierīci) 22% Ievēro īpašu diētu 18%

Meditē vai izmanto citu relaksācijas metodi 17%

Apmeklē masāžas seansu vai SPA procedūras 14%

Lieto augu izcelsmes, holistiskos vai citus alternatīvās medicīnas līdzekļus/ terapijas 14%

Veic kosmētiskās vai plānveida operācijas vai neķirurģiskās procedūras 6%

Komentāri 1
Ilapirms 3 gadiem
Gold Beauty salons piedāvā sejas, ķermeņa un matu kopšanas un atjaunošanas procedūras. Esam paņēmuši no dabas un zinātniskajiem sasniegumiem labāko, lai jums piedāvātu jaunāko no dabīgām sastāvdaļām veidotu kosmētiku, kas spēj aizkavēt novecošanas procesus. Sīkāku informāciju meklējiet mūsu mājas lapā: http://www.goldbeauty.lv/