Ginekoloģe: Ne visiem Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja izsargāties, Mixnews.lv

Ginekoloģe: Ne visiem Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja izsargāties

фото

Woman | 2015. gada 2. februārī plkst. 12:41

Latvijā ir nepieciešams noteikt tādu sociālo grupu, kurā ietilpst cilvēki, kam valstij bez maksas ir jānodrošina kontracepcija, lai samazinātu nevēlamo grūtniecību skaitu. Tā radio Baltkom paziņoja Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas Ginekoloģijas klīnikas vadītāja Nellija Lietuviete.

"Patlaban mūsu valstī kontracepcija ir ļoti dārga. Es uzskatu, lai samazinātu abortu skaitu, ir nepieciešams izdalīt to cilvēku grupu, kuriem valstij bezmaksas jānodrošina kontracepcija. Ja kontracepcijas tabletes maksā aptuveni desmit eiro, tad cilvēks ar bērniem, kas nekur nestrādā, diez vai tās pirks," uzskata ārste.

Pēc viņas teiktā, deputāts Imants Parādnieks, kas iesniedzis priekšlikumus grozījumiem Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, sācis risināt problēmu no nepareizās puses.

"Es uzskatu, ka no sākuma ir jāizveido nosacījumi kontracepcijai un tikai pēc tam jālemj par stundām, kas nepieciešamas, lai pieņemtu lēmumu par abortu. Un vispār – es uzskatu, ka šim likumam ir jāaprunā visi riska faktori, nevis tikai jāuzskaita abortu daudzums. Lai Imants Parādnieks izlasa likumā par spermas donoru banku, lai novērstu seksuālās attiecības strap radiniekiem. Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā arī ir daudz vājo vietu, kas ir jālabo," piebilda Lietuviete.

Jāatgādina, ka Parādnieks priekšlikumos grozījumiem Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā uz otro lasījumu rosinājis noteikt, ka grūtniecības pārtraukšanu ginekologs drīkst veikt ne agrāk par 120 stundām pēc grūtniecības pārtraukšanas norīkojuma izsniegšanas. Deputāti Parādnieks, Guntis Belēvičs, Inga Bite, Nellija Kleinberga, Mārtiņš Šics un Jānis Ruks Saeimā iesnieguši vairākus priekšlikumus grozījumu veikšanai, tostarp noteikt obligātu konsultāciju pirms grūtniecības pārtraukšanas.

Komentāri