Pētījums: Sievietes Latvijā ir apdomīgas - "pirms griešanas septiņas reizes nomēra", Mixnews.lv

Pētījums: Sievietes Latvijā ir apdomīgas - "pirms griešanas septiņas reizes nomēra"

фото

Woman | 2015. gada 16. februārī plkst. 19:10

Vairākums aptaujāto sieviešu uz sevi attiecina izteikumu "labāk septiņas reizes nomēri un vienu reizi nogriez", trešdaļa (30%) riskē, savukārt tikai 8% pieskaita sevi "karstas putras strēbējām" jeb vadās pēc moto "te un tagad", noskaidrots Bayer š.g. februārī veiktā aptaujā.

Starp svarīgākajām izvēlēm dzīvē sievietes min ģimenes plānošanu, dzīvesvietas izvēli un mitekļa iekārtošanu, rūpes par veselību, izglītību un karjeras attīstību.

Vecumā no 20 līdz 30 gadiem pirmajā vietā ir ģimenes un bērnu plānošana (51%). Tikai pēc tam seko karjera (43%), atbrīvošanās no kaitīgiem ieradumiem (20%) un pārmaiņas ārējā izskatā (13%). Lēmumi, ko sievietes noteikti nevēlētos pieņemt, ir kredītsaistības (59%), aborts (47%), kā arī plastiskās operācijas izskata uzlabošanai (42%). Teju tikpat nepieņemama ir ģimenes un attiecību ziedošana karjeras vai izglītības dēļ (37%).

Brīžos, kad jāpieņem svarīgi lēmumi, sievietes līdz 30 gadu vecumam visvairāk paļaujas uz tuviniekiem - ģimeni (59%) vai mīļoto cilvēku (56%). Turklāt šajā vecumā draugu un draudzeņu ietekme ir spēcīgāka (28%) nekā vidēji sievietēm kopumā (18%).

Sieviešu lēmumu pieņemšanu ietekmē vairāki apstākļi. Visbiežāk sievietes izdara izvēli, izvērtējot finansiālos līdzekļus (68%) vai paļaujoties uz loģiskajiem secinājumiem (66%). Noteicošais faktors ir arī katras individuāls raksturs un īpašības (56%). Trešdaļa lēmumus mēdz pieņemt pēc garastāvokļa vai pašsajūtas, kā arī veselības stāvokļa. Vismazāk "daiļo dzimumu" ietekmē laika apstākļi (5%), horoskopi (3%) u.c. faktori.

Komentāri