Latvijā radītās rotaļlietas ar lavandas smaržu eksportēs uz Eiropu (FOTO), Mixnews.lv

Latvijā radītās rotaļlietas ar lavandas smaržu eksportēs uz Eiropu (FOTO)

фото

Woman | 2015. gada 12. martā plkst. 14:15

Ar lavandu pildītu dizaina priekšmetu un rotaļlietu ražotāja SIA "Zoovilla" šogad plāno sākt eksportu uz Vāciju, stāsta "Zoovilla" īpašniece Zane Gusta.

Viņa norāda, ka uzņēmums patlaban jau veic eksportu uz Angliju. No kopējā saražotā apjoma aptuveni 10% aiziet tieši uz Angliju. "Patlaban aktīvi strādājam pie sadarbības ar Vāciju. Cerams, ka pavisam drīz mantiņas būs pieejamas arī Vācijas suvenīru, rokdarbu veikalos."

фото

Uzņēmums šogad plāno aizbraukt uz citām lavandas audzētavām, piemēram, Francijā vai Anglijā, lai smeltos jaunas idejas un dalītos pieredzes apmaiņā. Tāpat šogad plānots sākt strādāt eksporta veicināšanai uz Skandināvijas valstīm - Dāniju, Zviedriju vai Norvēģiju.

фото

Gusta stāsta, ka ideja šūt ar lavandu pildītas rotaļlietas radās, kad pēc vairākiem nodzīvotiem gadiem ASV un Anglijā, viņa pārcēlās uz Latviju, precīzāk, uz Latvijas laukiem netālu no Liepājas. "Zināju to, ka gribu strādāt pati priekš sevis, un darīt to, kas man patīk un padodas."

Viņa iepriekš bija mācījusies Bulduru Dārzkopības vidusskolā, kurā ieguvusi zināšanas par augu audzēšanu. Tāpēc izlēmusi audzēt lavandas savam priekam, kas vēlāk izvērtās par biznesu.

"Piesaistot savās idejās mammu, kura pēc profesijas ir šuvēja, kopā sākām ražot dizaina lietiņas un mantiņas ar lavandas pildījumu. Lavandas rotaļlietas sākām šūt 2014.gadā, kad bijām ievākušas pirmo izaudzēto lavandas ražu," atzīmē Gusta.

Investīcijas biznesa sākšanā nav bijušas lielas. Pirmais ieguldījums bija 113 eiro par lavandu stādiem, tālāk sekoja audumu iepirkšana, kā arī citi ar mantiņu tapšanas procesu saistītie izdevumi. Taču lielākais ieguldījums šīs biznesa idejas attīstīšanā ir bijis laiks.

"Sava biznesa attīstībai ieguldām tikai savus līdzekļus, par ko es varu pateikties savam vīram, jo tikai ar tuvo cilvēku atbalstu mēs varējām sasniegt to, ko esam sasniegušas aptuveni pusgada laikā, kad sākām aktīvi ražot rotaļlietas," atzīst Gusta.

Komentāri