Sulas pakās ir veselīgākas, nekā varētu šķist (FOTO, AUDIO), Mixnews.lv

Sulas pakās ir veselīgākas, nekā varētu šķist (FOTO, AUDIO)

фото

Woman | 2015. gada 12. martā plkst. 16:11

Šobrīd Latvijā ir viens no zemākajiem sulu patēriņiem Eiropā, kā arī mēs par maz uzturā uzņemam augļus un dārzeņus, kas šobrīd ir svarīgākā produktu grupa uztura šķīvī.

Tāpēc biedrība "5 dienā" un Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) ir apvienojušās sociālā projektā SULASSPĒKS, kura mērķis ir izglītot sabiedrību par paku sulu vērtīgajām īpašībām un to pozitīvo ietekmi uz organismu un veselību.

фото

фото

Kā uzsver speciālisti, sabiedrībai trūkst zināšanu, ka augļu sulas pakās ir dabīgas un veselīgas. Projekta SULASSPĒKS mērķis ir ar dažādiem augstskolu pētījumiem un eksperimentiem pierādīt, ka šīs sulas pēc to īpašībām patiesībā ir tie paši augļi, un bagātīgi satur minerālvielas un vitamīnus, kā arī tām piemīt citas vērtīgas īpašības, kas nepieciešamas mūsu organisma pilnvērtīgai funkcionēšanai.

фото

фото

Kā intervijā portālam Mixnews.lv sacīja Latvijas Diētas ārstu asociācijas vadītājs Andis Brēmanis, katram cilvēkam piecas reizes dienā nepieciešams uzņemt vismaz 5 porcijas augļu un dārzeņu, turklāt vienu no dienas porcijām ieteicams aizstāt ar glāzi sulas.

Daudzviet pasaulē, lai veicinātu dārzeņu un augļu patēriņu ikdienas uzturā, valsts mērogā ir ieviesta programma „5 a day” jeb „5 dienā”. Programmas iniciators ir Pasaules Veselības organizācija (PVO), un saskaņā ar to ikvienam cilvēkam veselības veicināšanai dienā nepieciešams uzņemt visma 5 porcijas augļu un dārzeņu, turklāt vienu no dienas porcijām ieteicams aizstāt ar glāzi sulas. 


фото

фото

Projekta SULASSPĒKS misija ir izglītot par sulu pozitīvajām īpašībām, kā arī veicināt augļu, dārzeņu un sulu patēriņu sabiedrības ikdienas uzturā. Vienlaicīgi projekts apvieno dažādus veselības jomas ekspertus un domubiedrus, kas kļuvuši par projekta vēstnešiem. Projekta iniciators ir biedrība „5 dienā”, kas ir lielākā Baltijā sulu ražotāja SIA „CIDO Grupa” sociālā iniciatīva.

Komentāri