Pētījums: Katrs trešais izvēlas dzert fasēto ūdeni krāna ūdens vietā, Mixnews.lv

Pētījums: Katrs trešais izvēlas dzert fasēto ūdeni krāna ūdens vietā

фото

Woman | 2015. gada 20. martā plkst. 18:52

Par godu Pasaules ūdens dienai dabīgais minerālūdens "Mangaļi" ir apkopojis inetersantus faktus par ūdens dzeršanas paradumiem Latvijā.

Izrādās, ka katrs trešais fasētā ūdens pircējs to iegādājas krāna ūdens vietā. Savukārt puse aptaujāto respondentu lieto fasēto ūdeni ikdienā bez īpaša papildu iemesla, kamēr 33% aptaujāto norādīja, ka to dzer, piemēram, sporta nodarbību laikā.

Viens no iemesliem fasētā dzeramā ūdens patēriņam ir laikapstākļi. Karsts laiks vasarā ir noteicošais faktors, kāpēc 83% aptaujāto izvēlas dzert ūdeni. Tomēr kopumā deviņi no desmit aptaujātajiem* atzīst, ka galvenais iemesls ir slāpes.

Līga Sakne, dabīgā minerālūdens "Mangaļi" pārstāve: "Latvijā iedzīvotāji galvenokārt izvēlas iegādāties dabīgo minerālūdeni vai dzeramo ūdeni, lai remdētu slāpes. Tā nav modes lieta, bet gan rūpes par savu veselību un vēlme izdzert vairāk šķidruma normālai organisma funkcionēšanai, kā to iesaka dietologi un veselības organizācijas."

Visbiežāk Latvijā iegādājas dabīgo minerālūdeni un dzeramo ūdeni 26 - 35 gadus veci lielo pilsētu iedzīvotāji. Katrs trešais šajā grupā to dara vismaz katru otro dienu. Savukārt analizējot datus par patēriņa paradumiem pēc dzīvesvietas, jāmin, ka aktīvākie fasētā ūdens lietotāji ir rīdzinieki - 46% to dara vismaz 5 reizes nedēļā. Salīdzinājumam, citās pilsētās fasēto ūdeni regulāri lieto tikai 34%.

22.marts ir Vispasaules ūdens diena, ko pasludinājusi ANO, lai pievērstu uzmanību dzeramajam ūdenim kā atsevišķos pasaules reģionos izsīkstošam vai piesārņotam resursam.

Latvija, pateicoties ģeoloģiskajai uzbūvei, var lepoties ar labas kvalitātes un kvantitātes dzeramo ūdeni un izciliem dabīgo minerālūdeņu resursiem. Tāpēc būtu svarīgi izvēlēties vietējo ūdeni, jo tas ir ne tikai vērtīgs, bet tā izvēle arī ļauj samazināt CO2 izmešus vidē, ko rada ārvalstīs iegūtā ūdens transportēšana. Tas, ka mūsu dzīļu vērtība ir vietējis ūdens, apstiprina pērn LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes uzsāktais projekts "Latvijas dzīļu atklājēji". Tā mērķis bija izglītot, ka Latvija, pateicoties tās bagātajiem un kvalitatīvajiem pazemes ūdeņu resursiem, ir viena no minerālūdens lielvalstīm pasaulē.

Komentāri