Sergejs Jurskis atgriežas Rīgā , Mixnews.lv

Sergejs Jurskis atgriežas Rīgā

фото

Woman | 2015. gada 25. martā plkst. 19:46

8.jūnijā Rīgā, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, notiks aktiera, režisora, literāta Sergeja Jurska lielais jubilejas vakars, kura ietvaros mākslinieks svinēs savu 80 gadu jubileju.

Šī jubileja māksliniekam nozīmē iespēju atskatīties uz vairāk nekā 50 gadiem, kuri pavadīti uz skatuves. Taču tā ir iespēja arī paraudzīties visapkārt, lai saprastu, kas ar mums notiek pašreiz.

фото

Prasīgs, aristokrātisks, tāds, kas nepieļauj kompromisus. Sergejs Jurskis nekad nav atļāvies nivelēt savu profesiju. Viņš nopietni apdomā iespēju padarīt šo viesizrāžu gadu par pēdējo, lai gan uz radošajiem vakariem, kuros Jurskis lasa dzeju un prozu, ir grūti dabūt biļetes. Saskare ar šo “viena aktiera teātri” vienmēr pārvēršas par izsmalcinātu baudu jebkuram teātra mākslas cienītājam.

Sergejs Jurskis, būdams neatkārtojams improvizācijas meistars, variē tekstus atkarībā no tā, ko vēlas pateikt tieši šajā brīdī un tieši šiem skatītājiem. Rīdziniekiem, pret kuriem aktieris jūt īpašas simpātijas un labvēlību, paveiksies izbaudīt retu priekšnesumu – programmu “Piemiņas žests”. Tās pamatā ir A. Puškina, N. Gogoļa, J. Brodska, B. Pasternaka, O. Mandelštama un paša jubilāra daiļdarbi. Līdz šim Jurskis ir spēlējis “Piemiņas žestu” tikai trīs reizes, bet tādā veidā, kādā programmu ieraudzīs Rīgas skatītāji, tā izskanēs vienu vienīgu reizi.

фото

Komentāri