Pētījums: Vairumam Latvijas iedzīvotāju būtu jāēd vairāk dārzeņu un augļu , Mixnews.lv

Pētījums: Vairumam Latvijas iedzīvotāju būtu jāēd vairāk dārzeņu un augļu

фото

Woman | 2015. gada 30. martā plkst. 10:50

Vairāk nekā pusei jeb 60% Latvijas iedzīvotāju būtu jāpalielina dārzeņu un augļu patēriņš dienā, liecina biedrības "5 dienā" un pētījumu kompānijas "Gfk" veiktā aptauja.

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) veselīga uztura iniciatīvas "5 A Day" jeb "5 dienā" noteiktā dienas norma paredz, ka cilvēkam dienā būtu jāuzņem vismaz piecas porcijas jeb 400 gramu augļu un dārzeņu, bet vienu porciju būtu ieteicams aizstāt ar sulas glāzi, kas pēc sava sastāva ir auglis vai dārzenis.

Saskaņā ar aptauju vairāk augļu un dārzeņu uzturā uzņem gados jauni cilvēki līdz 30 gadu vecumam, savukārt kūtrāk - vecuma grupā no 40 līdz 49 gadiem. Mazāk tos dienā apēd lauku un reģionālo pilsētu iedzīvotāji. Apzinīgāki ir Rīgas un Rīgas apkārtnes iedzīvotāji.

Gandrīz ceturtās daļas jeb 23% aptaujāto augļu un dārzeņu patēriņš svārstās no 400 līdz 700 gramiem dienā. Tikai 8% iedzīvotāju dienā apēd vairāk nekā 700 gramus augļu un dārzeņu, kas, pēc uzturu speciālistu jaunākajām vadlīnijām, ir vēlamā dienas norma. Augļus un dārzeņus vispār uzturā nelieto 1% aptaujāto, bet savu ikdienas patēriņu nezina 8% aptaujāto.

Komentāri