Latvietes izveido neparastus naktstērpus vintage gammā (FOTO) , Mixnews.lv

Latvietes izveido neparastus naktstērpus vintage gammā (FOTO)

фото

Woman | 2015. gada 14. aprīlī plkst. 14:09

Nakts stundās iejusties mūsu priekšteču - elegantas viktoriāņu laika lēdijas, draiskas grāfa mīļākās vai senlatviešu saimnieka meitas - tēlos un sajust pagātnes strāvojumu šodien daiļā dzimuma pārstāvēm piedāvā latviešu zīmola "Madde" radītie vintage naktstērpi.

фото

"Ideja par vintage naktstērpiem radās ceļojuma laikā uz Franciju. Tur es sadraudzējos ar kādu šarmantu kundzi - 72 gadus vecu angļu mākslinieci, kas ļāva man ielūkoties savā drēbju skapī. Un tajā es atradu sieviešu vintage apakšbikses. Ziniet, tādas lielas, baltas kokvilnas bumbierenes gandrīz līdz celim ar daudzām mežģīnēm! Un tā sākās mīlestība!" atzīst zīmola vadītāja Elīza Mētere.

фото

Ideju materializēt dzīvē palīdzēja Elīzas satikšanās ar dizaineri Gunu Nebari. Abas dāmas bija vienisprātis, ka ir jārada tērpi, kas iemieso gan dažādus laikmetus, gan ļauj sievietei sajusties īpašai.

"Mūsdienās naktstērpu mode ir aizgājusi pavisam šķērsām. Naktstērpi lielākoties tiek vērtēti pēc to praktiskuma un komforta. Protams, tas ir svarīgi, bet nez kāpēc tas tiek uztverts novalkāta T-krekla, rūtainas pidžamas vai sintētiska auduma kleitiņas veidā. "Madde" ir apņēmusies mainīt to, kā mēs uztveram naktstērpus. Lai tad, kad beidzies dienas skrējiens, trauki nomazgāti un bērni nolikti gulēt, sieviete var uzvilkt naktstērpu un sajusties kā Sieviete," uzsver Elīza.

фото

Visi "Madde" naktstērpi ir šūti ar rokām no vieglas dabiskās kokvilnas vai smalka lina. Un katram no tiem ir savs stāsts. Kāda piegrieztnes kopija ir nākusi no senlatviešu vēstures muzeja, cita pārzīmēta no oriģināla Viktorijas laikmeta naktstērpa, kas iegādāts kādā antīko lietu veikalā Anglijā, vai, vēsturiskā skaistuma iedvesmota, to radījusi "Madde" dizainere.

фото

Pirmo reizi plašākai publikai tie tiks prezentēti izstādē "Baltic Fashion & Textile Riga 2015", kas no 16.aprīļa līdz 18.aprīlim notiks Ķīpsalā.

Komentāri