Atbild speciālists: Vai tiešām ūdens ir labākais ādas attīrīšanai?, Mixnews.lv

Atbild speciālists: Vai tiešām ūdens ir labākais ādas attīrīšanai?

фото

Woman | 2015. gada 27. aprīlī plkst. 16:47

Tikai 5% Latvijas iedzīvotāju par efektīvāko ādas attīrīšanas veidu atzīst speciālo līdzekļu, attīrošo krēmu (4%) vai īpašo dezinficējošu līdzekļu (1%), izmantošanu, liecina TENA sadarbībā ar Snapshots veiktā aptauja. Par vislabāko ādas attīrīšanas līdzekli jebkurā situācijā lielākā daļa iedzīvotāju joprojām uzskata ūdeni.

Vairāk nekā puse respondentu (56%) norāda, ka, viņuprāt, ādu visefektīvāk var nomazgāt ar ūdeni un ziepēm, bet 30% uzskata, ka vislabāk to darīt tikai ar tekošu, siltu ūdeni. Vēl 3% aptaujāto ādas attīrīšanai izvēlētos mitru audumu.

"Cilvēka ikdienas higiēna nav iedomājama bez ūdens, tāpēc joprojām dominē stereotips, ka "kārtīgi nomazgāties" var tikai ar ūdeni un ziepēm," stāsta ģimenes ārsts Ziedonis Mauliņš. "Tomēr ļoti bieži ir situācijas, kad ūdens vai nu nav pieejams, vai arī cilvēks fiziski nav spējīgs līdz tam tikt, piemēram, kopjamie cilvēki, kas ir guļoši. Vienlaikus ūdens sausina ādu, tāpēc nav piemērots regulārai jutīgas ādas kopšanai. Šodien pieejamie speciālie ādas kopšanas līdzekļi, kuri nav jānoskalo ar ūdeni, ne tikai attīra ādu, bet arī mitrina to, tādējādi pasargājot no ārējās vides iedarbības," uzsver dr. Mauliņš.

Komentāri